آموزش بهینه سازی وب سایت 0 تا 100+ (به روز رسانی جدید) – آکادمی سبز


آموزش بهینه سازی در سایت برای کسانی مناسب است که می خواهند سایت خود را به اولین نتایج گوگل برسانند و از طریق آن مشتری جذب کنند. بهینه سازی سایت به زبان بسیار ساده به این معنی است که شما می توانید محصولات و خدمات خود را از طریق گوگل بفروشید. حالا ممکن است بپرسید به هر حال بهینه سازی سایت چیست؟ و چگونه می توانیم سایت خود را برای گوگل بهینه کنیم؟ در این مقاله یاد می گیرید که چگونه سایت خود را از صفر تا صد بهینه کنید آموزش سئو ما آن را معرفی کردیم تا بتوانید نحوه بهینه سازی وب سایت را به ساده ترین شکل ممکن به صورت کامل و جامع بیاموزید.

سئو به زبان ساده چیست؟

به زبان خیلی ساده وقتی کلمه ای را در گوگل جستجو می کنید، سایت های زیادی در اولین نتایج گوگل به شما نشان داده می شود. تمام سایت هایی که در اولین نتایج گوگل می بینید به یک شکل در نتایج گوگل ظاهر نشده اند.

این سایت ها زمانی اولین نتایج را به دست آوردند که اصول بهینه سازی سایت و سئو و سئو سایت خود را رعایت کردند. اگر می خواهید همه کسانی را که به محصولات و خدمات شما نیاز دارند از طریق گوگل به کسب و کار خود جذب کنید، باید اصول سئو و بهینه سازی سایت را بیاموزید. در این مقاله از صفر تا صد به شما می گوییم بهینه سازی سایت چیست و چگونه می توان یک سایت سئو ساخت؟

اگر بخواهم خیلی ساده به شما بگویم وقتی کلمه کلیدی مانند بهینه سازی وب سایت دارید به چه معناست کسب و کار اینترنتی در گوگل جستجو کنید، سایت های زیادی در اولین نتایج گوگل به شما نشان داده می شوند.

به عنوان مثال همان کلمه کسب و کار اینترنتی بیش از ده هزار بار در ماه در گوگل جستجو می شود. حال اگر سایتی در این زمینه داشته باشید، کسانی که می خواهند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند و از طریق اینترنت کسب درآمد کنند، به وب سایت شما مراجعه می کنند و زمانی که اعتمادسازی کردید، محصولات شما را خریداری می کنند. فقط

در هر زمینه ای که می خواهید سایتی ایجاد کنید و محصولات و خدمات خود را بفروشید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سایت خود را برای گوگل بهینه کنید.

به عنوان مثال، اگر فروشگاه اینترنتی کیف و کفش دارید، به راحتی می توانید کسانی که قصد خرید کیف و کفش را دارند وارد فروشگاه اینترنتی شما شوند و محصولات و خدمات خود را از شما دریافت کنند.

درآمد سایت هایی که در نتایج اول گوگل قرار دارند بسیار بالاست. به خصوص اگر سایت خود را بسیار حرفه ای بهینه کنید و به نتایج برتر گوگل برسید درآمد اینترنتی شما بیشتر از آنچه تصور کنید خواهید بود.

می خواهم به شما بگویم که اگر اصول سئو و بهینه سازی سایت را به طور کامل یاد بگیرید، می توانید محصولات و خدمات خود را در هر زمینه ای کاملا آنلاین بفروشید.

آموزش بهینه سازی سایت

حالا فکر نکنید که به راحتی می توانید سایت خود را به اولین نتایج گوگل به خصوص رتبه اول گوگل برسانید! خوب، پس از راه اندازی سایت خود، برای اینکه بتوانید به اولین نتایج برای کلمات کلیدی در زمینه خود برسید، ابتدا باید سایت خود را برای گوگل بهینه کنید.

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو دارای یک سری اصول و قوانین است که باید به طور کامل آنها را رعایت کنید تا به مرور زمان سایت شما بهتر شود. صفحه اول گوگل رسیده است

از یک طرف رسیدن به اولین نتایج گوگل ممکن است سخت باشد، اما از طرف دیگر باید بتوانید سایت خود را در اولین نتایج گوگل نگه دارید. به همین دلیل باید آموزش کامل بهینه سازی وب سایت را یاد بگیرید و آن را به طور مداوم در سایت پیاده سازی کنید تا سایت در نتایج اول گوگل باقی بماند.

مراحل بهینه سازی وب سایت

برای اینکه بتوانید خودتان سایت را بهینه کنید، باید مراحل سئو آن را به طور کامل یاد بگیرید. در این بخش قدم به قدم به شما نشان می دهیم که برای رسیدن به اولین نتایج گوگل چه کاری باید انجام دهید.

برای اینکه بتوانید سایت خود را به نتایج اول گوگل جذب کنید و روی عبارات کلیدی مهم در اولین نتایج گوگل قرار بگیرید باید مراحل زیر را دنبال کنید در غیر این صورت نمی توانید سایت خود را به اولین نتایج گوگل برسانید. .

مراحل اولیه بهینه سازی سایت شامل مراحل زیر می باشد که هر یک از این مراحل باید به صورت کاملا ابتدایی و کامل طی شود تا گوگل سایت شما را رتبه بندی کند.

  • انتخاب کلمات کلیدی مناسب
  • بهینه سازی داخلی سایت یا سئو داخلی (در سئوی صفحه)
  • بهینه سازی خارج از سایت یا سئو خارج از صفحه
  • سئوی فنی سایت

1- انتخاب کلمه کلیدی

اولین قدم در بهینه سازی وب سایت، انتخاب کلمات کلیدی است. ممکن است بپرسید انتخاب کلمات کلیدی چه فایده ای دارد؟ کلمات کلیدی در سئو عبارات یا کلماتی هستند که مخاطبان و کاربران شما در گوگل جستجو می کنند. به عنوان مثال، اگر فروشگاه اینترنتی کیف و کفش دارید، کاربران شما عباراتی مانند «خرید کیف مردانه»، «خرید کیف زنانه»، «خرید کیف دخترانه» را در گوگل جستجو خواهند کرد.

زمانی که می خواهید وب سایت خود را طوری بهینه کنید که به اولین نتایج گوگل برسد، ابتدا باید بهترین کلمات کلیدی را برای سایت خود انتخاب کنید.

انتخاب کلمه کلیدی یکی از مهم ترین مراحل سئو و بهینه سازی وب سایت است. یکی از بزرگترین دلایلی که بسیاری از افراد پس از کار بر روی سئو نمی توانند سایت خود را به اولین نتایج گوگل برسانند، انتخاب نکردن کلمات کلیدی مناسب است.

کلمات کلیدی سایت خود را انتخاب نکنید و بسیار سختگیر باشید، خب مشخص است که با این شرایط نمی توانید به اولین نتایج گوگل برسید.

بنابراین، شما باید یک استراتژی کلیدی بسیار اساسی داشته باشید. البته در ادامه این مقاله به صورت بسیار جامع و مفصل در مورد استراتژی های کلمات کلیدی با شما صحبت خواهم کرد و نکاتی را به شما می گویم که با استفاده از آنها می توانید بهترین کلمات کلیدی را برای سایت خود انتخاب کنید.

پس با من همراه باشید تا به شما بگویم چگونه می توانید بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید.

2- سئوی داخلی سایت (سئو در صفحه)

مرحله دوم در بهینه سازی سایت سئو داخلی یا همان در سئو صفحه خوب، به بیان ساده، سئو داخلی به چه معناست؟ یعنی به مجموعه کارهایی که باید در داخل سایت خود انجام دهید تا سایت شما به اولین نتایج گوگل برسد سئو داخلی می گویند.

هنگام بهینه سازی داخلی سایت خود، ابتدا باید سایت خود را برای مخاطبان خود و سپس برای گوگل بهینه کنید. با سئو داخلی، باید یک سری کارها را به طور مداوم و منظم انجام دهید. اما تعدادی کار وجود دارد که باید یک بار انجام دهید، مانند استفاده از یک هاست با کیفیت، استفاده از فرمت مناسب، بهینه سازی سرعت سایت و غیره.

اما باید یک سری فاکتورهای داخلی بهینه سازی سایت مانند ایجاد محتوای هدفمند، بهینه سازی تصاویر، استفاده از فیلم ها و عکس های با کیفیت در محتوا، استفاده صحیح از تگ ها، استفاده از عناوین جذاب و … را مدام انجام دهید.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که وقتی می خواهید سایت خود را برای گوگل بهینه کنید، باید از یک هاست با کیفیت استفاده کنید. زمانی که سایت شما روی هاست بی کیفیت و ضعیفی قرار می گیرد، ممکن است هاست سایت شما پس از افزایش بازدید از سایت شما قطع شود و این قطع ارتباط تاثیر بسیار منفی بر سئوی سایت شما خواهد داشت.

نکته مهم دیگری که باید در مورد بهینه سازی در سایت به شما بگویم این است که وقتی محتوا تولید می کنید، باید آن محتوا را برای کاربران سایت خود تولید کنید.

محتوایی که تولید می کنید باید تمام نیازهای کاربران شما را برآورده کند و نیاز کاربر پس از مطالعه این مقاله کاملا برآورده می شود. این راه حل برای نیازها است که باعث می شود افرادی که به سایت شما مراجعه می کنند به شما و کسب و کار شما اعتماد کنند.

در ادامه بیشتر در مورد بهینه سازی در سایت با شما صحبت کردیم.

3- سئوی خارجی سایت (Off page SEO)

مرحله سوم بهینه سازی خارجی سایت یا سایرین سئوی خارجی و.به زبان خیلی ساده منظور از بهینه سازی خارج از سایت این است که شما یک سری کارها را خارج از سایت خود انجام دهید تا سایت خود را برای گوگل بهینه کنید. پسندیدن لینک سازی طبیعی برای سایت، خرید گزارش آگهی، ایجاد بازخورد رایگان و…

هنگامی که شروع به تولید محتوا برای همه کلمات کلیدی انتخابی خود کردید و به طور کامل به تمام عوامل سئو داخلی پرداختید، اکنون زمان آن رسیده است که قدرت صفحات سایت خود را افزایش دهید.

یکی از مهمترین کارهایی که باید در سئو خارج از سایت دنبال کنید، ساخت بک لینک های با کیفیت است. به زبان بسیار ساده، بک لینک به این معنی است که شما به صفحات سایت خود در سایت هایی لینک می دهید که به شما امکان می دهد به سایت خود لینک دهید. افزایش قدرت صفحاتی که به آنها لینک داده اید امکان پذیر است.

پیشنهاد لینک یکی از مهمترین مراحل سئو خارجی است. بنابراین، اگر می خواهید تعداد زیادی بک لینک اولیه برای سایت خود ایجاد کنید، حتما یک مقاله بنویسید آموزش ساخت لینک ادامه مطلب

این را هم بگویم که اگر شروع به ساختن بک لینک برای سایت خود به صورت غیر اصولی کنید، سایت شما می تواند به طور کامل از اولین نتایج گوگل حذف شود. شما باید برای سایت خود کاملا طبیعی باشید باک یک ارتباط طبیعی انجام دادن

یکی از بهترین روش های بهینه سازی سایت خارج از سایت، خرید رپورتاژ تبلیغات است. شما به سایت هایی که شهرت بالایی دارند پول می دهید تا به سایت شما در سایت خود لینک دهند. اگر می خواهید بهترین نتیجه را از رپورتاژ آگهی بگیرید، حتما مقاله آموزش رپورتاژ آگهی را مطالعه کنید.

البته در مورد بهینه سازی خارج از سایت بیشتر صحبت کردیم.

هدف از بهینه سازی سایت چیست؟

هدف از بهینه سازی در سایت این است که سایت شما را به اولین نتایج گوگل برساند و برای افرادی که به محصولات و خدمات شما نیاز دارند راحت تر شما را پیدا کنند و محصولات شما را به طور کامل آنلاین خریداری کنند.

البته هدف از بهینه سازی وب سایت به هدف و استراتژی شما بستگی دارد. پس از راه اندازی سایت خود، ابتدا باید به طور کامل هدف خود را مشخص کنید.

هدف شما افزایش فروش سایت است یا هدف شما افزایش بازدید روزانه سایت است؟ هدف شما فروش خدمات است یا فروش محصولات فیزیکی یا آموزشی؟

بنابراین ابتدا هدف خود را مشخص کنید و با استفاده از هدفی که دارید، روی بهینه سازی سایت خود کار کنید.

به طور کلی هدف از بهینه سازی سایت را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

  • یافتن مشتری از طریق گوگل
  • افزایش فروش محصولات از طریق اینترنت
  • دیده شدن سایت در اولین نتایج گوگل
  • برندسازی در تجارت
  • افزایش بازدید سایت
  • تبلیغات تجاری کاملا رایگان است

نتیجه

وقتی سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه می کنید، سایت شما به مرور زمان به اولین نتایج گوگل می رسد. شاید خیلی از شما فکر کنید برای اینکه سایت خود را به نتایج اول گوگل برسانید باید یک سئوی خوب پیدا کنید و کار سئوی سایت خود را به او بسپارید.

اگر بخواهم به شما بگویم، اگر اصول بهینه سازی سایت را خودتان یاد گرفتید، نیازی به پرداخت میلیونی برای سئوی خوب ندارید. زمانی که اصول سئو را یاد بگیرید و صفحات وب سایت خود را بهینه سازی کنید، هزینه های سئو شما بسیار کاهش می یابد.

بنابراین، برای کسانی که می خواهند سایت خود را به نتایج اول گوگل برسانند، توصیه می کنم سئو را به طور کامل یاد بگیرند و تمام کارهای سئو سایت خود را خودشان انجام دهند. حالا این شما هستید که چقدر تصمیم دارید اصول بهینه سازی سایت را یاد بگیرید.

در این مقاله در مورد نحوه بهینه سازی وب سایت، از صفر تا صد نکته بسیار کلیدی و مهم سئوی وب سایت را به شما ارائه کرده ام. اگر هنوز مقاله را مطالعه نکرده اید، توصیه می کنم یک بار این مقاله را مطالعه کنید و اگر سوالی داشتید در انتهای این مقاله از من بپرسید تا به طور کامل به سوالات شما پاسخ دهم.

بسیار خوشحالم که تا پایان مقاله همراه من بودید منتظر نظرات ارزشمند شما هستم.

دیدگاهتان را بنویسید