آموزش سئو وردپرس: ۱۰ نکته کلیدی برای افزایش رتبه سایت


وردپرس به عنوان یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا، ابزارهای بسیاری برای بهبود سئو فراهم کرده است. در این مقاله، برای شما یک آموزش سئو وردپرس آماده کرده‌ایم.

سئو چیست؟

روزانه میلیون ها نفر از موتورهای جستجو مانند گوگل برای مشاهده نتایج برتر جستجوهای خود استفاده می کنند. سئو فرآیند مداوم بهبود رتبه وب سایت شما در صفحات نتایج جستجو ( SERPs ) است. اینکه موتورهای جستجو چقدر محتوای شما را کسب رتبه می کنند توسط عوامل مختلفی از جمله کیفیت محتوا، بهینه سازی کلمات کلیدی، لینک ها، سرعت صفحه و موارد دیگر تعیین می شود.

سئو شامل استفاده از تکنیک‌های ساده و پیشرفته برای رسیدگی به این عوامل برای تولید محتوای با کیفیت بالا و مرتبط با کاربران و ایندکس آسان برای موتورهای جستجو است. البته هدف نهایی سئو این است که ترافیک ارگانیک بیشتری به سایت شما وارد کند که می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد.

در ادامه ۱۰ نکته مهم سئو وردپرس را با شما به اشتراک می‌گذارم.

آموزش سئو وردپرس با ۱۰ نکته کلیدی

در ادامه ۱۰ نکته مهم در مورد سئو وردپرس را توضیح داده‌ام امابرای یادگیری کامل و رایگان سئو وردپرس آموزش سئو وردپرس را باید ببینید.

1. تنظیمات ایندکس وردپرس

چک باکسی در وردپرس وجود دارد که اگر علامت آن علامت زده شود، عملاً حکم مرگ سئو برای وب سایت شما محسوب می شود، زیرا از ایندکس کردن صفحات توسط گوگل جلوگیری می کند. و اگر گوگل نتواند صفحات شما را ایندکس کند، نمی توانند کسب رتبه کنند.

این مورد را در تنظیمات > خواندن > قابلیت مشاهده موتور جستجو پیدا خواهید کرد:

اگر می‌خواهید شانسی برای رتبه‌بندی داشته باشید، مطمئن شوید که این علامت را بردارید.

2. دامنه ترجیحی را تنظیم کنید

گوگل به domain.com و www.domain.com به طور جداگانه نگاه می کند، بنابراین مهم است که یک نسخه ترجیحی برای سایت خود انتخاب کنید. می توانید این کار را در تنظیمات > عمومی انجام دهید . فقط آدرس وردپرس (URL) و آدرس سایت (URL) را روی نسخه دلخواه خود تنظیم کنید.

برای یک وب سایت جدید، واقعاً مهم نیست که کدام نسخه را انتخاب کنید. اما اگر صفحات شما در هر دو نسخه URL قابل دسترسی هستند، بهترین گزینه استفاده از نسخه ای با بیشترین بک لینک است.

پیشنهاد من نسخه بدون www است.

زیبایی وردپرس در این است که به طور خودکار نسخه دیگر را به نسخه ترجیحی هدایت می کند تا موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان فقط در دامنه دلخواه به سایت شما دسترسی داشته باشند.

هشدار

اگر سایت شما برای مدتی فعال بوده و راه اندازی شده باشد، تغییر نسخه ترجیحی می تواند مشکلات فنی ایجاد کند. اگر نگرانی دارید، ارزش آن را دارد که از یک توسعه دهنده کمک بگیرید تا مطمئن شوید همه چیز به خوبی پیش می رود.

3. پیوندهای ثابت را تنظیم کنید

پیوندهای دائمی اساساً قالب URL برای پست ها و صفحات شما هستند و گزینه “نام پست” بیشتر سئو دوستانه است زیرا کمک می کند:

  1. فوراً مشخص کنید که صفحه در مورد چیست.
  2. URL ها را کوتاه نگه دارید، که می تواند از کوتاه شدن آنها در نتایج جستجو جلوگیری کند.

با این حال، اگر در حال حاضر از ساختار پیوند ثابت دیگری استفاده می‌کنید، تغییر آن می‌تواند منجر به مشکلات سئو صفحات شود. بنابراین اگر می‌خواهید تغییری ایجاد کنید، قبل از آن با یک متخصص سئو مشاوره کنید.

4. نیاز به تایید دستی برای نظرات وبلاگ

بعید است که نظرات وبلاگ اسپم باعث جریمه یا هر گونه مشکل شدید سئو شوند، زیرا تقریباً همیشه آنها را دنبال نمی کنند. اما به گفته گوگل، آنها هنوز هم می توانند به چند دلیل باعث ایجاد برخی مشکلات سئو شوند.

خوشبختانه، وردپرس با ارائه گزینه ای به کاربران برای تنظیم تمام نظرات وبلاگ به گونه ای که نیاز به تایید دستی داشته باشند، حل این مشکل را یک بار برای همیشه آسان می کند.

می توانید این کار را در تنظیمات > بحث > نظر باید به صورت دستی تأیید شود انجام دهید:

5. یک تم مناسب SEO نصب کنید

تقریباً همه تم های وردپرس این روزها واکنش گرا و سازگار با موبایل هستند، بنابراین جای نگرانی زیادی وجود ندارد. چیزی که واقعاً باید هنگام انتخاب یک موضوع بررسی کنید، عملکرد آن است.

اگر تم با کد و ویژگی های غیر ضروری پر شده باشد، سرعت وب سایت شما را کند می کند. و این خوب نیست، با توجه به اینکه سرعت صفحه یک عامل کسب رتبه گوگل برای بیش از یک دهه بوده است. بنابراین هنگام انتخاب یک موضوع، ارزش خواندن توضیحات را دارد تا ببینید چه چیزی در آن گنجانده شده است. اگر مجموعه ای از ویژگی ها وجود دارد که از آنها استفاده نمی کنید، ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد.

همچنین می‌توانید دموی تم را از طریق PageSpeed ​​Insights اجرا کنید تا عملکرد آن را بهتر درک کنید.

6. یک افزونه سئوی همه کاره نصب کنید

قابلیت سئو وردپرس را گسترش دهید و بهینه سازی جنبه های سایت خود را با یک افزونه سئوی همه کاره آسان تر کنید. ما از Yoast SEO استفاده می کنیم، اما جایگزین های زیادی وجود دارد .

برای نصب آن، به پلاگین ها > افزودن جدید > جستجوی «Yoast SEO» > روی فعال کردن کلیک کنید > روی نصب کلیک کنید:

7. مطمئن شوید که یک نقشه سایت ایجاد کرده اید

نقشه سایت پست ها و صفحات مهم سایت شما را فهرست می کند تا به موتورهای جستجو کمک کند آنها را کشف کنند. Yoast SEO یک نقشه سایت برای شما ایجاد می کند، اما باید مطمئن شوید که این گزینه روشن است.

برای انجام این کار، به SEO > General > Features > XML sitemaps در:

8. محتوای کم ارزش را از نمایه سازی حذف کنید

شما فقط باید به گوگل اجازه دهید صفحاتی را فهرست کند که برای جستجوگران ارزش ارائه می کنند. صفحات برچسب و آرشیوهای مبتنی بر قالب به ندرت در این دسته قرار می گیرند، بنابراین به طور کلی بهترین روش حذف آنها از نمایه سازی است.

برای انجام این کار، به SEO > ظاهر جستجو > طبقه بندی > تغییر حالت “نمایش برچسب ها در نتایج جستجو؟” بروید.

همین کار را برای آرشیوهای مبتنی بر فرمت نیز انجام دهید.

۹. یک عنوان “قابل کلیک” بنویسید

هر صفحه و پست در وردپرس به یک عنوان نیاز دارد که در اینجا تنظیم می کنید:

این عنوان معمولا در جای دیگری از وب سایت وردپرس شما نشان داده می شود. به عنوان مثال، عنوان این پست در صفحه آرشیو وبلاگ نشان داده می شود.

به همین دلیل، مهم است که عنوان شما بازدیدکنندگان را ترغیب کند تا در صفحه شما کلیک کنند و در عین حال به طور دقیق توضیح دهند که صفحه درباره چه چیزی است. به عبارت دیگر، عنوان باید قابل کلیک باشد، اما نه کلیک.

۱۰. یک URL مناسب SEO تنظیم کنید

به طور پیش فرض، وردپرس URL را روی عنوان کامل پست یا صفحه تنظیم می کند. این خیلی ایده آل نیست زیرا معمولا طولانی است و URL های طولانی معمولاً در نتایج جستجو کوتاه می شوند.

برای یک URL مناسب تر، روی «ویرایش» کلیک کنید، کلیدواژه اصلی خود را وارد کنید (یا یک تغییر نزدیک)، و فاصله ها را با خط تیره جایگزین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید