آیا ابزارهای سئو خرید گروهی ایمن هستند؟ (واقعیت)


چه در زمینه سئو تازه کار باشید و چه مدت‌هاست که اینجا بوده‌اید، حتماً نام‌هایی مانند Ahrefs، SEMrush، Canva، Spyfu و غیره را شنیده‌اید.

و حتماً در مقطعی به فکر خرید آنها افتاده اید. اما وقتی به صفحات قیمت گذاری آنها می روید تا بررسی کنید که چقدر هزینه دارند، برنامه خود را تغییر می دهید زیرا آنها بسیار گران هستند.

اما اگر به شما بگویم که مردم با کمتر از 10 دلار در ماه به این ابزارها دسترسی دارند، چه؟ ممکن است بگویید من دیوانه شده ام، اما دوست من، این درست است.

پس ببینیم این سحر چیست و آیا قانونی است یا خیر؟


خیلی طولانی نخوانده

وب سایت هایی که این خدمات را ارائه می دهند، شرایط خدمات شرکت را نقض می کنند. این گروه‌ها وب‌سایت‌ها را خریداری می‌کنند همچنین درگیر کلاهبرداری از کارت اعتباری هستند، بنابراین بهتر است از آنها خرید نکنید. همچنین، حریم خصوصی و داده های شما در آنجا در معرض خطر بالایی هستند. بنابراین بهتر است ابزار خود را از وب سایت های اصلی خریداری کنید.


اینها طرح هایی هستند که در آن یک فرد اشتراک ابزار SEO خود را به طور همزمان با صدها نفر به اشتراک می گذارد. و اغلب شرکت ها از این طرح ها آگاه نیستند. همچنین، آنها شرایط خدمات خود را نقض می کنند.

اما دقیقاً در مورد چه چیزی صحبت می کنیم؟

در این طرح‌های خرید گروهی، مجموعه‌ای از ابزارها مانند Ahrefs، SEMrush، Canva، Spyfu و غیره موجود است. یک فرد این ابزار را می‌خرد، یک وب‌سایت می‌سازد تا بتواند این ابزارها را «فروش» کند و سپس به افرادی که این ابزارهای گروهی را خریداری می‌کنند دسترسی می‌دهد.

آیا تا به حال در مورد اشتراک طرح خانواده چیزی شنیده اید؟ یا بهتر است، آیا در مورد طرح خانواده پریمیوم Spotify شنیده اید؟

صفحه طرح خانواده Premium Spotify

در این طرح شما 15.99 دلار در ماه پرداخت می کنید و 6 **اعضای خانواده** می تواند به همان حساب دسترسی پیدا کند.

ابزارهای خرید گروهی فقط همینطور هستند، با این تفاوت که شرکت هیچ طرح شرکتی ارائه نمی دهد و شما “طرح خانواده” خود را با یکسری غریبه “به اشتراک می گذارید”. گاهی اوقات، این دسته از مردم می توانند صدها و نه هزاران نفر باشند.

بنابراین اکنون ما مقدمه را می دانیم، بیایید بدانیم…

گروه وب سایت ها را با خرید ابزار از وب سایت های واقعی و به اشتراک گذاری آنها با کاربران نهایی کار می کند. آنها دسته ای از ابزارها را به ارزش بیش از 1000 دلار با هزینه کمتر از 50 دلار در ماه ارائه می دهند.

بیایید این مفهوم را با کمی جزئیات بیشتر درک کنیم.

فرض کنید 4 نفر نام دارند الف، ب، ج و د.

اجازه دهید شما را با هر یک از آنها آشنا کنم.

آ یک شرکت SaaS است که ابزار آنلاینی مانند SEMrush می سازد.

ب فردی/کسب و کار است که طرح ابزارهای سئو خرید گروهی را اجرا می کند.

سی و D افرادی معمولی / وبلاگ نویسان / بازاریاب هایی مانند من و شما هستند. اساساً کاربر نهایی.

حال بیایید نحوه عملکرد آن را تجسم کنیم.

آ نام ابزار SEMrush را ارائه می دهد. این ابزار بسیار گران است. قیمت ها 119 دلار در ماه است و همه نمی توانند آن را بپردازند. در حالت ایده آل، A می خواهد مستقیماً به آن بفروشد سی و D.

ولی ب وارد صحنه می شود، مانند یک فرد مجرد (کاربر) رفتار می کند و ابزار را از آن خریداری می کند آ.

ب ساخته شده است آ فکر کنید که آنها یک شرکت قانونی هستند و آ به آنها شک نکنید

اکنون، ب خرید یک دسته از ابزارهای دیگر شبیه به چه آ پیشنهاداتی مانند Ahrefs، Canva، Spyfu و موارد دیگر.

ب سپس ادامه می‌دهد و وب‌سایتی ایجاد می‌کند که می‌گوید: «ما یک شرکت ابزار سئو گروهی هستیم و بیش از 10 ابزار مانند X، Y، Z و موارد دیگر را فقط با 30 دلار در ماه به شما ارائه می‌دهیم».

اینجا می آید سی و D در تصویر.

آنها می خواهند ابزار بخرند آ زیرا می تواند در کسب و کارشان بسیار به آنها کمک کند. اما آنها نمی توانند، دلیل آن این است که آنها آن بودجه را ندارند.

بنابراین، آنها کشف می کنند ب از جایی و می گوید، “وای، این معامله به نوعی آتش سوزی است، بیش از 10 ابزار فقط با 30 دلار در دسترس هستند. من می روم کارت اعتباری خود را دریافت کنم.

ب سود خود را می گیرد، سی و D ابزارهای خود را دریافت کردند و همه اکنون خوشحال هستند.

اما افرادی که در واقع هزینه می کنند آ مشکلات سرور را تجربه می کنند. بیشتر اوقات، آنها نمی توانند به ابزار دسترسی پیدا کنند و آ نمی فهمد چرا این اتفاق می افتد

من یک اینفوگرافیک درست کردم که به شما کمک می کند تا نحوه عملکرد این کار را تجسم کنید.

این یک سناریوی رایج از نحوه کار این ابزارها است.

اما ممکن است تعجب کنید که چرا مردم (کاربران نهایی) به سمت چیزی شبیه به این اغوا می شوند؟

بنابراین، دوست من، پاسخ این است که ما به عنوان انسان هر فرصتی را پیدا می کنیم تا آن چیز گران قیمت را ارزان دریافت کنیم.

حتما دیده اید که گوچی، LV، پرادا و غیره محصولات خود را با قیمت های گزاف می فروشند. اما مردم از آنها کپی ارزانی می کنند و دیوانه وار می فروشند.

چرا اینطور است؟ این فقط به این دلیل است که مردم همیشه جایگزین های ارزان تری پیدا می کنند.

و شرکت هایی مانند این به این ترتیب عمل می کنند.

حالا بیایید بفهمیم…

ابزارهای خرید گروهی سئو دارای مجموعه ای از ابزارهای مختلف هستند که همراه خود هستند. برخی از رایج ترین آنها عبارتند از Ahrefs، SEMrush، Canva، Spyfu، Majestic SEO، Moz، Ubersuggest، Buzzsumo و غیره.

این ابزارها می توانند از ابزارهای طراحی گرافیکی، ابزارهای سئو، نوشتن محتوا، ابزارهای چرخش هوش مصنوعی و موارد دیگر متفاوت باشند.

در اینجا تلاش من برای فهرست کردن همه این ابزارها است:

 • اهرفس
 • SEMrush
 • ورد هوش مصنوعی
 • الکسا
 • Moz
 • گرامر
 • وورانک
 • Buzzsumo
 • ابزار کلمه کلیدی
 • PicMonkey
 • SkillShare
 • Spyfu
 • عناصر Envato
 • کرلو
 • لیندا
 • کانوا
 • موجودی نامحدود
 • سئوی با شکوه
 • Vimeo
 • Ubersuggest
 • Serpstat
 • سئو پروفایل
 • لانگ دم پرو
 • Magisto

و غیره.

برای دسترسی به این ابزارها ابتدا باید وارد وبسایت خرید گروهی شوید، در آنجا می توانید هر ابزاری را باز کنید.

شما فقط می توانید این ابزارها را فقط از وب سایت آنها باز کنید. برخی از ابزارها بدون هیچ مشکلی باز می شوند، اما برخی از ابزارها مانند Canva از شما می خواهند که پسوند آنها را دانلود کنید.

همچنین قیمت ابزار ممکن است هر ماه تغییر کند، همانطور که بارها دیده ام. و در شرایط خدمات خود نیز به این موضوع اشاره می کنند.

سوال میلیون دلاری اینجا پیش میاد…

استفاده از این ابزارها ایمن نیست و غیرقانونی است زیرا شرایط خدمات شرکت های ابزار واقعی را نقض می کند.

فرض کنید یک محصول SaaS را با ریختن خون، عرق و اشک خود ساخته اید. شما ماهانه 119 دلار قیمت گذاری کردید، اما بعد، یکی می آید و می گوید:من این ابزار را با 10 دلار در ماه به شما می دهم“، پس چه کار می کنید؟

به 200 نفری فکر کنید که از طریق شما خریداری شده اند، شما 119 دلار در 200 = 23800 دلار در ماه درآمد خواهید داشت.

اما اکنون، تنها یک نفر ابزار شما را با قیمت 119 دلار خریداری می کند. این طرح باعث شد شما ضرر کنید 23681 دلار هر ماه.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که از آنجایی که صدها و هزاران نفر به طور همزمان از این ابزار استفاده می کنند، داده های شما در معرض تک تک افراد قرار می گیرد. هر کسی که از آن ابزار استفاده می کند، می داند که شما در حال انجام چه کاری روی ابزار هستید و به دنبال آن هستید.

من شخصاً زمانی که در یک شرکت خاص استخدام شدم از این ابزارها استفاده کردم. هر زمان که برای دسترسی به ابزارهایی مانند SEMrush استفاده می‌کنم، می‌توانم ببینم افراد دیگر چه پروژه‌هایی ساخته‌اند و چه چیزهایی را جستجو کرده‌اند.

همچنین، حتی اگر این نسخه‌های ارزان را «خرید» کنید، داده‌هایی که دریافت می‌کنید صحیح نیستند. و، شما عملکرد محدودی دریافت می کنید. این کار به صراحت توسط صاحب وب سایت انجام می شود تا شما به همه چیز دسترسی نداشته باشید.

حالا حتما تعجب می کنید که…

شرکت ها در این مورد چه فکر می کنند؟

شرکت ها می گویند که این نوع افراد کلاهبردار هستند و این وب سایت ها به کلاهبرداری از کارت اعتباری لینک می دهند.

آمیت تیواری چندی پیش این سوال را در توییتر خود پرسید، بیایید کل گفتگو را ببینیم:

این چیزی است که موز گفت:

SEMrush به این پاسخ داد:

Spyfu در مورد این وب سایت های کلاهبرداری هشدار می دهد:

و این چیزی است که گرامرلی گفت:

من هم این سوال را در توییتر پرسیدم. سوال من اینجاست:

Buzzsumo پاسخ داد، و آنها گفتند:

من این مورد را در Reddit نیز پرسیدم، و تعداد زیادی پاسخ دریافت کردم:

برجسته از u/SEOPub، “من از آنها دور می شدم. آنها ToS ابزارها را خراب می کنند و شما نمی خواهید هیچ یک از داده های خود را با افراد غریبه تصادفی به اشتراک بگذارید.

برجسته از نظر u/awx10، “آگاه باشید که آنها پرس و جو محدودی نیز دارند. و بیشتر ابزارهای خرید گروهی که می شناسم کاملاً پنهان هستند.

برجسته از نظر شما/Preseren، “بنابراین شما بخشی از کارکردها را دریافت می کنید و برخلاف سیاست ها پیش می روید. من از آنها استفاده نمی کنم و شما هم نباید استفاده کنید.

افکار نهایی

بهره برداری از ToS برخی از شرکت ها هرگز ایده خوبی نیست. مطمئناً، می توانید با قیمت ارزان فریفته شوید، اما خرید از خود وب سایت واقعی همیشه بهترین روش است.

این وب سایت های ابزار خرید گروهی کلاهبرداری هستند و شما هرگز نمی دانید پولی که به سختی به دست آورده اید کجا می رود. این وب سایت ها هرگز آدرس، شماره تلفن یا هر چیز دیگری را به شما نمی گویند. اگر آنها قانونی هستند پس چرا اطلاعات خود را نمی گویند؟

همانطور که گفته شد، ابزارهای رایگان زیادی در بازار وجود دارد. و ابزارهایی مانند SEMrush نیز آزمایش‌های رایگان ارائه می‌دهند و می‌توانید مقداری داده رایگان دریافت کنید. Ahrefs همچنین فهرستی از ابزارهای رایگان در دسترس دارد. آنها همچنین ابزارهای Ahrefs Webmaster را برای صاحبان وب سایت ارائه می دهند.

بنابراین در حال حاضر بسیاری از ابزارهای رایگان موجود در آنجا وجود دارد. من همچنین لیستی از ابزارهای پیشنهادی خود را تهیه کردم. (PS اکثر ابزارهای ذکر شده در این لیست رایگان هستند)

آیا سوالی در رابطه با پست دارید؟ می توانید به من ایمیل بزنید یا آنها را در سرور discord ما ارسال کنید. همچنین، اگر محتوای روزانه را دوست دارید، ممکن است بخواهید لینکدین من را دنبال کنید.

PS من همچنین مربیگری و دوره های آموزشی ارائه می دهم. آن را در مرکز یادگیری SEO بررسی کنید.

مطلب پیشنهادی: سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید چیست؟دیدگاهتان را بنویسید