آیا باید یک بک لینک بخرم یا یک PBN ایجاد کنم؟


بک لینک ها از منظر موتور جستجوی گوگل بسیار مهم هستند و به همین دلیل، بسیاری از متخصصان سئو سعی در استفاده از روش های مختلف لینک سازی برای بهبود رتبه سایت خود دارند. در کنار روش های مختلفی که برای ساخت و خرید بک لینک وجود دارد، بک لینک سازی PBN نیز یکی از تکنیک های معروفی است که کارشناسان سئو از آن استفاده می کنند.

شاید شما به عنوان یک سئوکار بین خرید بک لینک یا ساخت لینک PBN درگیر باشید. در این مقاله نحوه استفاده از هر یک از این موارد را ذکر می کنیم و با ارائه تفاوت های اصلی خرید بک لینک و ساخت لینک PBN به شما در انتخاب یکی از این دو روش کمک می کنیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

چگونه می توانم یک لینک PBN ایجاد کنم؟

برای ساخت لینک PBN بهتر است قدم به قدم پیش بروید تا در نهایت بهترین نتیجه را بگیرید.

گام اول:

ابتدا به چندین وبلاگ با اعتبار خوب نیاز دارید که برای آن می توانید از خدمات وبلاگ ایرانی یا خارجی استفاده کنید (آنها یک پلت فرم وبلاگ را در اختیار شما قرار می دهند).

مرحله دوم:

اکنون باید برای وبلاگ های خود محتوای پایه و بدون کپی ایجاد کنید تا اعتبار آنها را افزایش دهید. با افزایش قدرت وبلاگ نویسی، قدرت لینک هایی که به سایت خود می دهید نیز افزایش می یابد.

مرحله سوم:

بجز تولید محتوای متنی برای وبلاگ ها باید این محتوا بر اساس اصول سئو نوشته شود تا بتوانند در ارتقای رتبه سایت نقش بسزایی داشته باشند و علاوه بر آن در صورت امکان از روش های دیگر تولید محتوا مانند ساخت محتوای ویدئویی، اینفوگرافیک استفاده کنید. و غیره. ، بنابراین خیلی بهتر خواهد شد.. اگر نیاز به آشنایی بیشتر با این روش ها دارید، مقاله “تولید محتوا چیست؟؟” از دست نده

مرحله چهارم:

در مرحله آخر باید در وبلاگ هایی که ایجاد کرده اید برای سایت خود بک لینک ایجاد کنید. سپس برای تقویت این بک لینک ها، دوباره شروع به لینک سازی می کنید تا قدرت لینک های لایه اول را افزایش دهید. این باعث افزایش تاثیر لینک های اولیه می شود.

استفاده از وبلاگ های هرمی یکی از تکنیک های لینک سازی کلاه خاکستری به حساب می آید که تا حدودی توانایی شناسایی لینک های PBN توسط گوگل را کاهش می دهد. البته از آنجایی که این روش کلاه خاکستری محسوب می شود، باز هم خطرات سایت از جانب گوگل را در پی خواهد داشت.

نحوه استفاده از بک لینک

راه های مختلفی برای ساخت بک لینک وجود دارد که هر کدام می تواند در نوع خود مفید باشد.

پست مهمان

یکی از راه های ایجاد بک لینک، نوشتن و ارسال مقاله در سایت هایی است که اجازه نویسندگی مهمان را می دهد. به عنوان مثال می توانید یک مقاله آموزشی در زمینه کاری خود بنویسید و بک لینک هایی قرار دهید که به صفحات مهم سایت شما اشاره می کند و در نهایت مقاله را در سایت گیرنده منتشر کنید.

صفحات وب سایت شکسته

می توانید سایت هایی را که موضوعی مشابه با شما دارند مرور کنید و لینک های شکسته آنها را پیدا کنید. بنابراین با مدیر این سایت تماس بگیرید و پس از اطلاع از مشکل به او پیشنهاد دهید که آدرس لینک خراب در سایت خود را به یکی از صفحات سایت شما تغییر دهد. البته لازم به ذکر است که این دو صفحه باید از نظر موضوع و موقعیت لینک مطابقت داشته باشند.

گزارش تبلیغات

یکی از روش های محبوب ایجاد بک لینک استفاده از گزارش است. با استفاده از این روش، می توانید محتوای خود را در رسانه های محبوب منتشر کنید و از آن رسانه ها برای برخی از متن های لنگر مهم بک لینک دریافت کنید.

تفاوت بین بک لینک رسانه و لینک PBN

هر دوی این روش ها روش های سئو کلاه خاکستری محسوب می شوند، اگر گوگل متوجه شود که شما از این روش برای بهبود رتبه سایت خود استفاده کرده اید، ممکن است سایت شما را جریمه کند. بنابراین بسیار مهم است که از این روش ها بیش از حد و غیر طبیعی استفاده نکنید. استفاده از این دو روش با هم و همراه با سایر روش های اتصال خارجی به آنها کمک می کند تا طبیعی تر به نظر برسند.

تفاوت دیگر این دو لینک این است که ساخت لینک PBN زمان بر است. در حین استفاده از این روش باید زمان زیادی را صرف نظارت و خرید دامنه یا وبلاگ رایگان، به روز رسانی سایت و رفع مشکلات، ایجاد محتوای استثنایی، ساخت لینک و … کنید تا در نهایت بتوانید از روش لینک سازی PBN استفاده کنید. . این ماهیت وقت گیر ممکن است بسیاری از افراد را از استفاده از این روش منصرف کند و آنها را به سمت استفاده از بک لینک رسانه سوق دهد.

آخرین تفاوت مهم بین بک لینک و لینک PBN هزینه بالاتر ساخت و نگهداری لینک های PBN است. زیرا مدیریت سایت ها و وبلاگ ها و به روز رسانی آنها هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

کدام بازخورد برای کسب و کار ما مناسب است؟

بسته به هدف کسب و کار خود می توانید از بک لینک های معمولی استفاده کنید که به آن ها بک لینک گسترده سایت یا لینک PBN نیز می گویند. اما توصیه ما استفاده از بک لینک های معمولی در مقابل لینک های PBN و انواع دیگر لینک های خارجی است. استفاده از بک لینک راه سریع تری برای بهبود سئوی سایت شماست و در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند.

برای خرید بک لینک با کیفیت می توانید به وب سایت تریبون مراجعه کرده و با ورود به داشبورد این سایت می توانید لیست رسانه هایی که به شما بک لینک می دهند را مشاهده کنید و بر اساس بودجه و نیاز خود از آن رسانه ها خرید کنید. . این روش ساده ترین راه برای دریافت بک لینک برای شما خواهد بود تا بتوانید در اسرع وقت به آنچه می خواهید برسید.

دیدگاهتان را بنویسید