آیا تاریخچه دامنه من برای سئو مهم است؟ – سئو ریراکو


سئو که به طور گسترده به عنوان مهم ترین استراتژی بازاریابی دیجیتال در نظر گرفته می شود، مجموعه ای از استانداردها، تکنیک ها و تاکتیک ها را در بر می گیرد که با هدف بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل انجام می شود.

تاریخچه دامنه و رتبه بندی گوگل

از آنجایی که هدف اصلی سئو در ایران و سایر نقاط جهان بهینه سازی رتبه یک وب سایت در گوگل است، آژانس های سئو حرفه ای عناصری را که گوگل در رتبه بندی وب سایت ها در صفحه نتایج موتورهای جستجو در نظر می گیرد، در نظر می گیرند. عوامل زیادی کم و بیش در تعیین رتبه گوگل موثر هستند.

گوگل چگونه یک وب سایت را رتبه بندی می کند؟

عناصر بسیاری در تصمیم گوگل برای رتبه بندی یک وب سایت نقش حیاتی دارند. ترافیک وب سایت، نرخ پرش، مدت زمان جلسه و نرخ تبدیل از جمله مواردی هستند که گوگل برای رتبه بندی یک وب سایت در نظر می گیرد.
یکی از عناصری که بر رتبه وب سایت و در نتیجه سئوی سایت تأثیر می گذارد، تاریخچه دامنه است.

تاریخچه دامنه چیست؟

تاریخچه دامنه به یک رکورد جامع از مالکیت دامنه و جزئیات تماس و همچنین عملکرد گذشته و فعلی آن اشاره دارد. علاوه بر شناسایی صاحبان دامنه در طول زمان، تاریخچه دامنه همچنین شامل داده های ارزشمندی مانند منطقه کاری دامنه، ترافیک، نرخ تبدیل، لینک های ورودی و خروجی، بک لینک ها و هرگونه جریمه قبلی گوگل می شود.

این اطلاعات می تواند به طور قابل توجهی بر موقعیت دامنه در رتبه بندی جستجوی گوگل تأثیر بگذارد. بنابراین، تاریخچه دامنه تصویر کاملی از نحوه عملکرد یک وب سایت از ابتدا تا به امروز ارائه می دهد.

تاریخچه دامنه چگونه می تواند بر سئو تاثیر بگذارد؟

ابتدا، باید توجه داشته باشید که وقتی در اینجا در مورد سئو صحبت می کنیم، در مورد ارزیابی گوگل از عملکرد یک وب سایت صحبت می کنیم.
همانطور که می دانیم، ربات های گوگل اغلب یک وب سایت را می خزند و بسیاری از عناصر را تجزیه و تحلیل و ارزیابی می کنند تا یک وب سایت را در صفحه نتایج رتبه بندی کنند. یکی از عناصر اصلی که ربات ها معمولا بررسی می کنند این است که وب سایت در گذشته چگونه عمل کرده است. اساسا تاریخچه دامنه.

به عبارت دیگر، تمام اطلاعات عملکرد گذشته در مورد لینک سازی، کیفیت محتوا، ترافیک و سایر اطلاعات ذخیره شده در تاریخچه دامنه توسط روبات های گوگل بررسی می شود، بنابراین انتظار می رود تاریخچه دامنه تاثیر بسزایی در رتبه بندی آن و در نتیجه بر روی آن داشته باشد. سئو سایت.
همچنین اگر وب سایتی در گذشته از سئو کلاه سیاه استفاده کرده باشد و توسط گوگل شناسایی و جریمه شده باشد، ربات ها آن را یک نتیجه منفی می دانند زیرا می توانند چنین اطلاعاتی را در تاریخچه دامنه مشاهده کنند.

نحوه ایجاد و حفظ تاریخچه دامنه مناسب سئو

درک اهمیت تاریخچه دامنه برای عملکرد سئوی وب سایت شما برای برداشتن گام های صحیح هنگام راه اندازی یک تجارت آنلاین مهم است.

هنگام خرید نام دامنه و راه اندازی یک تجارت آنلاین، دو گزینه اصلی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. گزینه اول خرید یک نام دامنه جدید است در حالی که گزینه دوم خرید یک نام دامنه موجود است.

1- نام دامنه جدید بخرید

انتخاب یک نام دامنه کاملاً جدید نگرانی از سابقه دامنه موجود را از بین می برد. با این حال، همانطور که قبلاً گفته شد، عملکرد سئو یک وب سایت در تاریخچه دامنه آن ثبت می شود و این می تواند موفقیت چشمگیری در آینده آن را تحت تأثیر قرار دهد.

برای اطمینان از موفقیت طولانی مدت یک وب سایت، ایجاد یک برنامه سئو حرفه ای و اجرای مداوم آن مهم است. این استراتژی نه تنها باعث افزایش رتبه وب سایت در گوگل می شود، بلکه آن را به عنوان یک سایت معتبر در زمینه خود معرفی می کند.

2- نام دامنه موجود را خریداری کنید

دلایل خوبی برای خرید یک دامنه موجود وجود دارد. با این حال، قبل از تصمیم گیری، بررسی کامل پیشینه ضروری است. بررسی عملکرد گذشته دامنه می تواند به شناسایی هر گونه تأثیر منفی بالقوه ای که ممکن است بر موفقیت آینده وب سایت تأثیر بگذارد کمک کند.

بازیابی از تاریخچه دامنه بد می تواند یک فرآیند طولانی و پرهزینه باشد، حتی با یک برنامه سئو خوب. همچنین، توجه به این نکته مهم است که مشکل تاریخچه دامنه حل نشده به هیچ وجه قابل رفع نیست.

به طور خلاصه، بررسی تاریخچه دامنه قبل از خرید بسیار مهم است. اگر با نحوه بررسی تاریخچه دامنه وب سایت آشنا نیستید، ممکن است مقاله چرا دامنه اهمیت دارد برای شما مفید باشد. ممکن است زمان هایی وجود داشته باشد که شما نیاز به تغییر نام دامنه خود داشته باشید. با این حال، بسیار مهم است که این تغییر را با دقت انجام دهید تا سابقه مثبت دامنه وب سایت و متعاقباً رتبه آن در گوگل از دست نرود. برای اطمینان از انتقال آرام، می توانید به مقاله “چگونه دامنه وب سایت خود را بدون از دست دادن رتبه خود تغییر دهید” برای راهنمایی در مورد نحوه تغییر نام دامنه خود با حفظ رتبه وب سایت خود مراجعه کنید.

نتیجه

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، تاریخچه دامنه شما نقش مهمی در نحوه عملکرد سئو و رتبه بندی گوگل شما در صفحه نتایج موتور جستجو دارد. برای جلوگیری از اثرات منفی تاریخچه دامنه وحشتناک بر سئوی وب سایت خود، همانطور که قبلا در این مقاله ذکر شد، باید چند کار را با دقت انجام دهید. با این حال، اگر هنوز به کمک نیاز دارید، خوشحال می شویم کمک کنیم. شما می توانید با مهربانی درخواست مشاوره رایگان کنید و ما همیشه اینجا هستیم تا بهترین راه حل را برای مشتریان خود ارائه دهیم. دانستن در مورد هزینه سئو می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید