اعلامیه های کوکی به زودی ناپدید می شوند


مطمئناً چه به عنوان کاربر اینترنت و چه به عنوان صاحب یک وب سایت، از این کوکی های گفته شده کاملاً خسته شده اید. هر بار که شخصی وارد وب‌سایتی می‌شود، باید وقت خود را با کلیک روی «کوکی‌ها را قبول دارم» تلف کند و حقیقت این است که انتخاب دیگری ندارد، زیرا یا می‌پذیرد یا نمی‌تواند وارد هیچ سایتی شود. این چیزی است که می تواند خسته کننده باشد، اگرچه ما خبرهای خوبی داریم: اعلامیه های کوکی به زودی ناپدید می شوند.

چند سال پیش، دولت‌های «اتحادیه اروپا» قانونی وضع کردند که در آن همه شرکت‌ها و مدیران وب‌سایت‌ها را مجبور می‌کردند تا همه بازدیدکنندگان خود را از کوکی‌هایی که در وب‌سایت خود نصب کرده‌اند مطلع کنند و همچنین نحوه استفاده از آن‌ها را گزارش دهند. این اطلاعیه ای است که احتمالاً هرگز برای خواندن آن متوقف نشده اید، اگرچه این موضوع دیگری است …

اگرچه هیچ کس متوجه این اخطار نشد، و آنها به سادگی احساس کردند که مجبور به پذیرش بودند، این قانون به چیزی کاملاً جدی تبدیل شد، زیرا تا سال 2014 برخی از وب سایت‌ها وجود داشتند که با جریمه‌های کلان تا 5000 یورو جریمه شده بودند.

احتمالاً همه ما می توانیم موافق باشیم که تبلیغات کوکی چقدر خسته کننده است. هر بار که وارد یک وب سایت می شویم باید حتی یک هزارم وقت خود را صرف پذیرش آن تبلیغ کنیم، اما هرگز برای خواندن آن متوقف نمی شویم. شاید وکلا این کار را انجام دهند (مطمئناً نه در همه وب سایت هایی که بازدید می کنند)، اما بقیه ما انسان های فانی از انجام این کار خودداری می کنیم. اگر آنها واقعاً ما را مجبور می کردند که هر بار که سعی می کردیم وارد هر وب سایتی شویم آن اعلان را بخوانیم، مطمئناً به دنبال جایگزین های دیگری برای مطلع نگه داشتن خودمان می گشتیم، مانند بازدید از وب سایت هایی که متعلق به اتحادیه اروپا نیستند.

این قانون برای احترام به حریم خصوصی کاربران و اینکه آنها از استفاده ای که از داده های آنها استفاده می شود استفاده می کنند، ایجاد شده است. ما می گوییم فرضاً چون اگر کسی این اطلاعیه ها را نخواند، قانون کار نمی کند. خوشبختانه اتحادیه اروپا نیز متوجه شده است که این قانون کار نمی کند و اعلام کرده است که تا مارس 2018 این قانون به تاریخ خواهد پیوست. بر اساس بیانیه ای که آنها داده اند، آنها همچنان نگران اطلاعات شخصی کاربران هنگام ورود به یک وب سایت و استفاده از آنها هستند، اما می دانند که قانون اطلاع رسانی کوکی ها بهترین راه نبوده است. برای انجام این کار. به همین دلیل، آنها قصد دارند آن قانون را اصلاح کنند تا بهتر عمل کند، یا دیگر اجباری برای اطلاع رسانی در مورد معمولی ترین کوکی ها نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *