افشاگری وزیر اقتصاد از معاملات میلیاردی کودکان زیر 10 سال؛ گوشه ای از فرار مالیاتی جدی!


وزیر اقتصاد از میلیاردها تراکنش توسط کودکان زیر 10 سال افشا شد ظاهرا فرار مالیاتی زیادی در سال گذشته مربوط به این موضوع بوده است.

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در خبری عجیب از میلیاردها تراکنش توسط کودکان زیر 10 سال افشاگری کرد و گفت که بسیاری از فرار مالیاتی در سال گذشته توسط این کودکان انجام شده است. طبق اخبار قبلی بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی از فرار مالیاتی گسترده برخی از فعالان صنفی و استفاده از کودکان زیر 18 سال برای این کار خبر داده اند. حالا وزیر اقتصاد پای بچه های زیر 10 سال را برای این ماجرا باز کرده است.

بیشتر بخوانید: این مشاغل از مالیات معاف نیستند

معاملات میلیاردها کودک زیر 10 سال خبرساز شد

«احسان خاندوزی» در گفت و گو با برنامه تلویزیونی ثریا درباره تعداد افرادی که فرار مالیاتی شدید داشتند، گفت:

«176 هزار نفر شناسایی شدند که بدون پرداخت مالیات و دستمزد کشور، حتی یک بار به اندازه یک کارگر یا کارمند، 700 هزار میلیارد تومان گردش مالی داشتند و حتی نامی از این افراد وجود ندارد. همچنین 800 کد ملی برای افراد زیر 5 سال پیدا کردیم که بیش از یک میلیارد تراکنش داشتند. همچنین 1100 کد ملی برای افراد 5 تا 10 ساله داشتیم که در طول سال بالغ بر یک میلیارد تراکنش داشتند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت فرار مالیاتی از کارتخوان ها وی با اشاره به اینکه با مساعدت بانک مرکزی نزدیک به 12 میلیون دستگاه POSE از کار افتاده است، خاطرنشان کرد: 9.5 میلیون دستگاه دیگر را به طور کامل به پرونده ها وصل کردیم که تابستان سال گذشته این کار متوقف شد و از جدول کشور خارج شد. برای همیشه. همچنین تطبیق این دستگاه ها با کدپستی در سوابق مالیاتی از سال گذشته آغاز شده و تا پایان تابستان امسال تکمیل می شود.

خاندوزی به وضعیت اخیر ادامه می دهد طرح مالیات کسب و کار وی با بیان اینکه 18 خردادماه ایرادات شورای نگهبان به مجلس ارسال شد و در کمیسیون اقتصادی این ایرادات تصمیم گیری شد، گفت:

«اهمیت گمانه زنی مالیات در این است که هزینه زندگی تعداد زیادی از مردم در گروگان چند نفر است که به عنوان نوسان ساز و دلال در بازارهای مختلف عمل می کنند. این افراد نقدینگی مازاد خود را به بازارهای مختلف تزریق می کنند و در برخی مناطق باعث تورم می شوند. این قانون باید چند دهه پیش در کشور تصویب می شد».

وزیر اقتصاد مدعی شد که این قانون شامل حال همه افراد جامعه نمی شود و مردم تپه باستی باید نگران اجرای این قانون باشند و بدانند که قطعا دولت به سراغ آنها خواهد آمد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره افشاگری های وزیر اقتصاد درباره معاملات میلیاردی کودکان زیر 10 سال چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید