الگوی برداری تویوتا از سایپا ؛ وانت کرولا به زودی عرضه می‌شود!


به نظر می‌رسد تویوتا به‌زودی از وانت کرولا رونمایی خواهد کرد. اما آیا بزرگترین خودروساز جهان هم مثل خودروسازان داخلی قرار است یک محصول مایه تمسخر روانه بازار کند؟

سایپا با شاهکارهایی مانند پراید وانت و یا حتی شاهین وانت (که گفته می‌شود در راه است)‌ خودروسازی جهان را به لرزه انداختند؛ محصولاتی که اگرچه براساس طرح کلی سدان‌های این خودروساز ایرانی طراحی شده‌اند، اما از نگاه کاربران بسیاری مضحک به نظر می‌رسند.

حال ظاهراً تویوتا قصد دارد وانت کرولا را معرفی کند. البته از لحاظ هنر طراحی و تکنولوژی‌های به‌کار گرفته شده در این خودرو، فاصله این خودرو با وانت‌بارهای سایپا و ایران خودرو زمین تا آسمان است.

بیشتر بخوانید: واردات تویوتا راش به ایران قطعی شد (+مشخصات و تصاویر)

وانت کرولا به‌زودی معرفی می‌شود

پس از اینکه تویوتا از لندکروزر جدید مدل ۲۰۲۴ با طراحی کاملاً متحول شده نسبت به گذشته رونمایی کرد، احتمالاً دیگر چیزی دنبال‌کنندگان این خودروساز ژاپنی را متعجب نکند. با وجود این، گزارش جدیدی از وب‌سایت Automotive News حکایت از این دارد که تویوتا ایده تولید یک پیکاپ یا وانت بر پایه کرولا را در سر می‌پروراند. البته این پروژه در مقطع کنونی در مراحل اولیه به سر می‌برد و هنوز تصمیم نهایی در خصوص پیشبرد آن گرفته نشده است.

به‌گفته این منبع، در حال حاضر تویوتا روی ظاهر تویوتا کرولا وانت کار می‌کند و حتی در صورتی که تولید آن قطعی بشود، قبل از سال ۲۰۲۷ به‌عرضه نخواهد رسید. از این‌رو می‌توان نتیجه گرفت که این نسخه وانت نه بر پایه نسل کنونی، بلکه مبتنی‌بر نسل بعدی کرولا توسعه پیدا خواهد کرد. همچنین احتمال می‌رود که تویوتا به‌جای استفاده از فریم نردبانی، این وانت را به‌شکل یونی‌بادی بسازد و به‌عنوان محصولی در رده پایین‌تر از هایلوکس به بازار معرفی کند. چنین محصولی رقیب فورد ماوریک و هیوندای سانتا کروز در نظر گرفته می‌شود.

تویوتا پیش‌تر طی رویدادی، علاوه بر کانسپت تویوتا هایلوکس برقی، نمونه اولیه یک پیکاپ کوچک مقرون به صرفه با نام IMV 0 را معرفی کرد. این پیکاپِ تک‌کابین ساختار بدنه روی فریم داشت و همچنین در زمینه طراحی المان‌هایی را از کانسپت کامپکت کروزر EV را قرض گرفته بود. این خودرو ولی با هدف حضور در بازارهای رو به رشد مثل تایلند توسعه داده شده است، در حالی که احتمالاً نسخه وانت تویوتا کرولا روی بازار ایالات متحده متمرکز خواهد بود.

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص عرضه وانت کرولا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید