امکان نمایش تاریخ ساخت گوشی در اندروید 14 وجود خواهد داشت


ظاهرا اندروید 14 یک ویژگی جالب به نام دارد نمایش تاریخ ساخت گوشی و دیگر امکان دستکاری در تاریخ ساخت دستگاه های هوشمند مبتنی بر نرم افزار وجود نخواهد داشت.

به عنوان نسل بعدی سیستم عامل اندروید، اندروید 14 هنوز در دست توسعه و تحقیق است و به احتمال زیاد ویژگی های مفید زیادی را دریافت خواهد کرد. یکی از این ویژگی ها فرصت است نمایش تاریخ ساخت گوشی این است که مصرف کنندگان می توانند هنگام خرید تلفن همراه، اطلاعات مورد نیاز خود را از گوشی مورد نظر دریافت کنند. لازم به ذکر است که برای دستیابی به این ویژگی نیازی به طی مراحل پیچیده ندارید. در مطلب زیر روش دریافت ویژگی تاریخ ساخت گوشی موبایل را به شما آموزش داده ایم.

بیشتر بخوانید: قابلیت نمایش وضعیت باتری در اندروید 14 ارائه شده است

تاریخ ساخت این گوشی در اندروید 14 قابل نمایش است

طبق گزارش 9to5Google، گوگل در جایگاه چهارم قرار دارد اندروید 14 بتا توضیحات قسمت تنظیمات سیستم عامل اضافه شد که سال ساخت دستگاه ها را نشان می دهد. این اطلاعات که تحت عنوان سال ساخت ارائه شده است را می توانید از Settings > About phone > Model دریافت کنید.

در نسخه فعلی این عملکرد فقط سال ساخت دستگاه را نشان می دهد و اطلاعاتی در مورد ماه یا روز ساخت دستگاه ارائه نمی دهد. با این حال، نشان دادن سال ساخت می تواند برای کاربرانی که می خواهند عمر دستگاه خود را بررسی کنند نیز مفید باشد.

این تاریخ روی کاغذ باید سال واقعی ساخت گوشی یا تبلت شما باشد و احتمالاً ربطی به سال عرضه آن ندارد. «میشال رحمان» در توییتر می گوید امسال بر اساس شماره سریال دستگاه دریافت می شود که ظاهراً در زمان ساخت مشخص شده است. در نتیجه، اگر دستگاه زودتر از زمان معرفی آن ساخته شده باشد، باید بتوانید تاریخ ساخت را مشاهده کنید.

این تابع می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر به دنبال خرید یک گوشی دست دوم هستید، با استفاده از این ویژگی می توانید ببینید که چقدر قدیمی است. این کیس حتی می تواند در زمینه بررسی عمر باتری و دادن اطلاعات بیشتر به شما مفید باشد.

که می شود گفت اندروید 14 پاییز امسال برای عموم عرضه خواهد شد، بنابراین هنوز چند ماه تا تغییر ویژگی های آن باقی مانده است. در نتیجه این احتمال وجود دارد که در نسخه نهایی این سیستم عامل شاهد این ویژگی نباشیم. اما حداقل از بیرون دلیلی برای حذف آن وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد قابلیت نمایش تاریخ ساخت گوشی در اندروید 14 چیست؟ نظرات خود را با تکراتو در بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید