انجام آزمون جامع گردشگری با همکاری مجموعه علم و فناوری بامد و نرم افزار بومی


آزمون جامع ایرانگردی و جهانگردی در روز جمعه 25 دی ماه 1401 با نقش مجتمع دانش و فناوری بامدات به عنوان مجری و تامین کننده نرم افزارهای داخلی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شرکت مادر تخصصی برگزار شد. ایرانگردی و سفر.

 

 

من گزارش میدم روابط عمومی مجتمع علم و فناوری بامد، این اولین بار است که بامد آزمون جامع گردشگری را در قالب پاسخنامه در سطح ملی برگزار می کند، اما نرم افزار مورد استفاده در این آزمون که توانایی انجام آزمون های جامع و حساسی مانند کنکور 98 توسط بامد تولید و توسعه یافته و از آن زمان تاکنون با موفقیت در اجرای این آزمون مورد استفاده قرار گرفته است.

 

علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از حوزه آزمایشی در تهران (دانشگاه صنعتی شریف) در حاشیه این بازدید چند ساعته در گفت‌وگویی گفت: در این دوره که در تمامی استان ها و جزیره کیش برگزار شد 5455 داوطلب شرکت کردند.
وی افزود: استقبال از این دوره نیز نشان داد که علاقه و ورود به صنعت گردشگری همچنان بالاست.

 

 

وی تصریح کرد: می خواهیم این آزمون ها تا حد امکان مهارت محور باشد. طبیعتا هر چه آموزش ها جامع تر و کامل تر باشد و تست ها دقیق تر باشد، موفقیت بیشتری خواهند داشت.
وی همچنین با تشکر از برگزارکننده و همکارانش در ادارات کل استانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی، از نحوه برگزاری، اطلاع رسانی و اجرای آزمون ابراز خرسندی کرد.

 

 

مرتضی مطوره رئیس هیئت مدیره بنیاد دانش بامد و مجری این رویداد با اشاره به تفاوت اساسی برگزاری این دوره آزمایشی با دوره های قبلی گفت: تهیه و آماده سازی زیرساخت های نرم افزاری، ثبت نام، تهیه دفترچه، طراحی سوالات، برگه پاسخنامه و … توسط بامد ساخته شده است. متاور با اشاره به ویژگی های نرم افزار بومی مورد استفاده برای این آزمون گفت: نرم افزار توسعه یافته توسط بامد نه تنها تمامی مراحل و مراحل برگزاری اینگونه آزمون ها از ثبت نام تا کارنامه را مکانیزه کرده است، بلکه با دقت بسیار بالایی test corrects این نمونه قابلیت رقابت با نرم افزارهای مشابه خارجی را دارد و به دلیل الگوریتم خاص و دقت بالا در خواندن پاسخنامه ها می توان از آن برای کنکور نیز استفاده کرد.

وی گفت: بامد توانایی و امکانات برگزاری آزمون های آنلاین را دارد اما در حال حاضر این آزمون به صورت حضوری و از طریق پاسخنامه برگزار می شود.

 

 

متاور گفت: اگرچه تیم نرم افزار دانش و فناوری بامد زیرساخت های نرم افزاری آزمون جامع گردشگری 2018 را فراهم می کند، اما این اولین بار است که بامد مسئولیت امور اجرایی این رویداد را بر عهده دارد، بنابراین بامد به آن رسیدگی کرده است. سال ها تجربه توسعه سامانه نرم افزاری آموزش گردشگری کشور، این بار با به کارگیری رویکرد مهندسی فرآیند در مراحل اجرا، نه تنها به سطح کیفی مطلوبی در اجرا دست یافت، بلکه دانش آشکار و پنهان انباشته شده ناشی از دخالت تیم بامد در استقرار کور بامد فرصتی برای بهینه سازی بیشتر نرم افزار برای دوره های آینده فراهم کرد.
وی در پایان گفت: برگزاری موفقیت آمیز آزمون جامع گردشگری در این کشور مرهون تلاش خالصانه همکارانم در بامدات، همراهی و همدلی بی دریغ مدیران ارشد و کارشناسان شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی است. گردشگری و راهنمایی علمی مدیریت دفتر پژوهش، برنامه ریزی و آموزش گردشگری وزارتخانه، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود و از همه این عزیزان سپاسگزارم.

نوشته شده با برگزاری آزمون جامع گردشگری با همکاری مجتمع علم و فناوری بامد و نرم افزارهای بومی برای اولین بار در دانش و فناوری بامد. به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید