اولین پرواز تجاری موفق Virgin Galactic با دولتمردان ایتالیایی انجام شد! (+فیلم)


اولین پرواز تجاری موفق Virgin Galactic با برخی از دولتمردان ایتالیایی انجام شد. این فضاپیمای هوشمند توانسته به ارتفاع 83 کیلومتری از زمین برسد.

اولین پرواز تجاری موفق Virgin Galactic این اتفاق در حضور دولتمردان ایتالیا رخ داد. در این پرواز موفقیت آمیز، فضاپیمای گلیتیک توانست به فاصله 83 کیلومتری از زمین برسد، یعنی. در لبه زمین و نکته جالب این است که این فاصله را تنها در 15 دقیقه طی کرده است. این راه‌اندازی موفقیت‌آمیز از نظر اقتصادی برای شرکت مورد نظر مهم است و به طور بالقوه می‌تواند مشتریان بزرگ تجاری را جذب کند.

بیشتر بخوانید: تلسکوپ فضایی اقلیدس برای جستجوی اسرار ماده تاریک به فضا پرتاب شد

اولین پرواز تجاری موفق Virgin Galactic با موفقیت انجام شد

در طول این پرواز، فضاپیمای ویرجین گالاکتیک VSS Unity به ارتفاع حدود 83 کیلومتری زمین یا لبه فضا رسید و تقریباً 15 دقیقه پس از پرتاب در فرودگاه فضایی شرکت فرود آمد تا مأموریت تحقیقاتی کهکشانی 01 را تکمیل کند.

بر اساس گزارش Engget اولین مشتریان این شرکت افرادی از دولت ایتالیا هستند که هدف آنها انجام تحقیقات میکروگرانشی است. سرهنگ نیروی هوایی، والتر ویلادی، سرهنگ دوم نیروی هوایی، آنجلو لاندولفی و جراح پرواز، و پانتالئونه کارلوچی، یکی از اعضای هیئت تحقیقاتی که به عنوان مهندس پرواز و متخصص محموله کار می کند، در فضاپیما بودند.

قبل از این پرواز تجاری، ویرجین گالاکتیک این هواپیما در مجموع پنج پرواز فضایی سرنشین دار را انجام داده بود که آخرین آنها در اواخر ماه مه با چهار خدمه انجام شد. با این حال، Virgin Galactic برای رسیدن به آن نقطه تلاش کرده است.

پس از چندین آزمایش موفقیت آمیز فضاپیمای WhiteKnightTwo در سال 2013، فضاپیمای VSS Enterprise این شرکت در سال 2014 سقوط کرد و خلبان آن کشته شد. سپس پروازهای آزمایشی این شرکت در سال 2016 با فضاپیمای VSS Unity از سر گرفته شد و سرانجام این فضاپیما در سال 2018 به فضا رسید.

اولین پرواز فضایی این با خدمه شرکت در سال 2021 انجام شد و طی آن یونیتی که موسس شرکت ریچارد برانسون را حمل می کرد به ارتفاع 85 کیلومتری رسید. با این حال، خدمات تجاری آن چندین بار به دلایل مختلف به تعویق افتاده است که اخیراً به دلیل “عیب احتمالی” در سیستم فعال سازی کنترل پرواز است.

از نظر اقتصادی، این ماموریت برای ویرجین گالاکتیک بسیار مهم است. این شرکت هرگز مشتریانی برای ارائه خدمات به آنها پرداخت نکرده است و سال‌ها برای این کار هزینه کرده است، از جمله بیش از 500 میلیون دلار تنها در سال 2022، و Virgin Galactic قصد دارد در یک سال 400 پرواز توریستی به فضا انجام دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد اولین پرواز تجاری موفق Virgin Galactic با دولتمردان ایتالیایی چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید