اپل از فناوری ALD برای بهبود کیفیت تصویر آیفون 16 پرو استفاده خواهد کرد


بر اساس آنچه تاکنون می دانستیم، آیفون 16 تنها در چند ویژگی با نسل قبلی خود تفاوت داشت که یکی از آنها دکمه اختصاصی دوربین بود، اما اکنون اطلاعات جدیدی فاش شده است که اطلاعات دیگری از این محصول به ما می دهد. بر این اساس، مدل‌های آیفون 16 پرو احتمالاً با پوشش لنز متفاوتی عرضه می‌شوند که دو مشکل کلیدی سیستم دوربین آیفون را بهبود می‌بخشد، بنابراین می‌تواند برای کاربران بسیار مفید باشد.بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط Yeux1122 در پلتفرم Naver، فناوری که اپل روی آن کار می کند به نام ALD شناخته می شود که مخفف کلمه Atomic Layer Deposition است. در این روش یک لایه نازک چند نانومتری عنصر روی سطح قرار می گیرد. همچنین کل سطح را با رسوب یکنواخت می پوشاند. به نظر می رسد اپل قصد دارد با این فناوری مشکل تابش خیره کننده و شبح در تصاویر را برطرف کند.

بیشتر بخوانید: ماکت‌های آیفون 16 دکمه ضبط و برآمدگی دوربین جدید را نشان می‌دهند

استفاده از فناوری ALD برای بهبود کیفیت تصویر در آیفون 16 پرو

اگر با اصطلاحات آن آشنا نیستید، شعله ور شدن لنز پدیده ای است که در آن نور ناخواسته از سطح لنز جلوی سنسور منعکس می شود. بخشی از این نور منعکس شده در نهایت به سنسور برخورد می کند. هنگامی که از یک سوژه روشن در پس زمینه تیره تر عکس می گیرید، این مسئله مشکل ساز می شود. Ghosting مشکل دیگری است که به دلیل انعکاس نور از سطح لنز رخ می دهد.

پوششی که اپل روی آن کار می کند انعکاس سطح شیشه را کاهش می دهد و در نهایت تاریکی تصاویر نهایی را از بین می برد. لازم به ذکر است که این منبع مدعی است که این کاور جدید محدود به مدل های آیفون 16 پرو است. البته این اولین بار نیست که اپل چنین کاری را انجام می دهد سال گذشته، این شرکت قاب تیتانیوم را منحصراً برای آیفون پرو نگه داشت. Dynamic Island در انحصار مدل های آیفون 14 پرو باقی مانده است.

بیشتر بخوانید:

نظر کاربران Tecrato در مورد مدل های آیفون 16 پرو چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با تکراتو و اخبار فناوری با ما همراه باشید.

منبع: gizmochina