اپ استور فیسبوک جدیدترین رقیب گوگل پلی و اپ استور خواهد بود!


فروشگاه اپلیکیشن فیسبوک به زودی با هدف رقابت با غول هایی مانند گوگل پلی و اپ استور عرضه خواهد شد.

متا این را به زودی اعلام کرد فروشگاه اپلیکیشن فیسبوک برای رقابت مستقیم با گوگل پلی و اپ استور. سال هاست که همه کاربران شبکه اجتماعی فیسبوک آن را به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی جهان می شناسند و سال ها شبکه اجتماعی متعلق به متا در این زمینه پیشتاز بود. اما علیرغم اینکه رقبای سرسختی مانند اینستاگرام برای مدت طولانی جای آن را ربودند، همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است. اما فیسبوک حالا تصمیم گرفته تا به یک فروشگاه نرم افزار تبدیل شود تا بتواند در این بازار نیز خودی نشان دهد.

بیشتر بخوانید: تحلیلگر معروف از رونمایی از نمایشگر هوشمند اپل خبر داد

اپ استور فیسبوک به زودی منتشر خواهد شد

متا قصد دارد به ساکنان اتحادیه اروپا اجازه دهد برنامه ها را مستقیماً از طریق آن دانلود کنند تبلیغات فیسبوک دانلود با این تغییر بزرگ، فیسبوک بالاخره می تواند به رقیب مستقیم گوگل پلی و اپ استور تبدیل شود.

متا نوع جدید تبلیغات فیس بوک را تا قبل از پایان سال جاری به صورت آزمایشی در اختیار تعدادی از توسعه دهندگان اندروید قرار خواهد داد. این اقدام متا نتیجه تصویب قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) است که بهار آینده اجرایی خواهد شد.

قانون بازارهای دیجیتال اپل و گوگل را به عنوان “دروازه بانان” صنعت اپلیکیشن ها معرفی می کند و از آنها می خواهد که پلتفرم های موبایل خود را باز کنند. پس از تغییرات ذکر شده، باید امکان دانلود اپلیکیشن های اندروید و iOS به روش های جایگزین وجود داشته باشد.

اندروید برای سال‌ها برنامه‌های جانبی را ارائه می‌دهد، اما گوگل کاربران را مجبور به استفاده از سیستم مالی Play Store کرده است. همچنین زمانی که می خواهید اپلیکیشن را از منابع خارجی دانلود کنید، با هشدارهای ترسناکی مواجه خواهید شد. با این حال، متا معتقد است که شروع آزمایش حالت فروشگاه فیس بوک در اندروید نسبت به iOS منطقی تر است.

متا به توسعه دهندگان گفت که سیستم جدید آنها نرخ تبدیل را برای تبلیغاتی که شامل نصب برنامه می شود افزایش می دهد. در حال حاضر، متا قصد ندارد برای خریدهای درون برنامه ای هزینه دریافت کند، بنابراین توسعه دهندگان می توانند از سیستم مالی مورد نظر خود استفاده کنند.

فردی که نماینده متا است این ادعاها را در ایمیلی به The Verge تایید کرد. او می گوید:

ما همیشه علاقه مند به کمک به توسعه دهندگان برای توزیع برنامه های خود بوده ایم و گزینه های جدید به رقابت در این فضا می افزایند.”

متا تنها شرکتی نیست که قصد دارد یک فروشگاه اپلیکیشن ارائه دهد. در واکنش به تصویب قانون اروپا، مایکروسافت همچنین اعلام کرد که امیدوار است یک فروشگاه بازی اندروید و iOS را در سال آینده در دسترس قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد اپ استور فیسبوک چیست؟ نظرات خود را در مورد تکراتو در بخش نظرات به اشتراک بگذارید و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید