برندگان مسابقه عکاسی حیات وحش 2023 معرفی شدند


برندگان مسابقه عکاسی حیات وحش 2023 به رسم هرسال با انتشار فهرست برندگان در دسته‌های مختلف معرفی شدند. امسال حدود 50 هزار عکس به مسابقه فرستاده شده بود.

برندگان مسابقه عکاسی حیات وحش در سال 2023 رسما معرفی شدند. این مسابقه هر سال توسط موزه تاریخ طبیعی لندن برگزار می‌شود و در پایان برندگان در دسته‌های مختلف معرفی می‌شوند.

بیشتر بخوانید: برندگان مسابقه عکاسی طبیعت 2023 معرفی شدند (+تصاویر)

برندگان مسابقه عکاسی حیات وحش 2023

در مسابقه امسال نزدیک به 50 هزار عکس برای داوران ارسال شد که در دسته‌های مختلف این مسابقه به رقابت پرداختند. در سال 2023، لوران بالستا موفق شد یک رکورد ویژه به ثبت برساند و با کسب دومین جایزه خود از این مسابقات به نخستین عکاسی بدل شود که در تاریخ نزدیک به 60 ساله این مسابقات، دوبار صاحب این عنوان شده است!

آقای بالستا برای مسابقه 2023، تصویری را ارسال کرده که به عنوان تصویر اصلی این مطلب در بالا دیدید. در این تصویر، یک خرچنگ نسل اسبی سه‌خاردار (Tachypleus tridentatus) به همراه سه ماهی شاه‌گیش دیده می‌شود. تصویر این عکاس فرانسوی نگاهی خاص و صریح به زندگی اسرارآمیز یکی از شگفت‌آورترین حیوانات طبیعت ارائه می‌کند.

بالستا با این تصویر موفق شده برای دومین بار جایزه اصلی این مسابقه با عنوان «عکاس سال حیات وحش» کسب کند. او پیش از این و در سال 2021 نیز با تصاویری از دو هامور استتاری که در زیر می‌بینید موفق به کسب این جایزه شده بود.

لازم به ذکر است که خرچنگ نسل اسبی که سوژه امسال آقای بالستا بوده، بیش از 300 میلیون سال است که در اکوسیستم زمین حضور دارد اما تعداد آن به دلیل تغییرات محیطی، صید بی‌رویه و ارزش بالای آن برای پزشکی به شدت در حال کاهش است. خون خاص این خرچنگ‌ها حاوی پروئینی به نام LAL است که شرکت‌های داروسازی از آن برای آزمایش محصولات خود استفاده می‌کنند.

قارچ‌های از جمله موجوداتی بوده‌اند که در سال‌های گذشته مورد توجه مسابقات عکاسی قرار گرفته‌اند و در مسابقه عکاسی امسال نیز عکسی از آن‌ها در دسته گیاهان و قارچ‌ها جایزه اصلی را به خود اختصاص داده است. «آگوراستوس پاپاتسانیس» عکاس یونانی عکس زیر را از یک قارچ چتر جنگی در زیر باران گرفته که در حال آزادسازی هاگ‌های خود است.

در ادامه می‌توانید برندگان بیشتری از مسابقه عکاسی «عکاس حیات وحش سال» 2023 را مشاهده کنید:

برنده جایزه دسته اقیانوس
برنده جایزه دسته رفتار دوزیستان
برنده جایزه دسته جانوران زیرآب
برنده جایزه دسته هنر طبیعت
برنده جایزه دسته رفتار پرندگان
برنده جایزه رفتار پستانداران
برنده جایزه عکاس جوان
برنده جایزه دسته عکاسان 11 تا 14 سال
برنده دسته عکاسان 15 تا 17 سال
برنده دسته رفتار بی‌مهرگان
برنده دسته حیوانات در محیط زیست خود

بیشتر بخوانید:

  • تماشا کنید: برندگان مسابقه عکاسی سفر 2023 معرفی شدند
  • تماشا کنید: برندگان مسابقه عکاسی نجومی 2023 معرفی شدند
  • برندگان مسابقه عکاسی پرندگان 2023 معرفی شدند
  • برندگان مسابقه عکاسی کمدی حیوانات 2023 معرفی شدند
  • برندگان مسابقه عکاسی آیفون 2023 معرفی شدند

برندگان مسابقه عکاسی حیات وحش 2023 معرفی شدند و در بین آن‌ها تصاویر جذابی را دیدیم. نظر شما درباره این تصاویر چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید