بسته شدن روز پنجشنبه تایید نشد


پس از هفته ها مبارزه، بالاخره نمایندگان مجلس پنجشنبه ها تعطیل است آنها مخالفت کردند. این طرح مخالفان زیادی داشت و در واقع تصمیم اشتباهی بود.

امروز چهارشنبه 26 مه 1403، نمایندگان مجلس در اتاق عوام مجلس حاضر شدند و در مورد موضوع تعطیلی آخر هفته بحث کردند. در ادامه این جلسه که همچنان ادامه دارد، سوال تعطیلی روز پنجشنبه مورد تایید قرار نگرفت و احتمالا روز شنبه تعطیل رسمی خواهد بود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس دیروز گفت: مصوبات تعطیلی روزهای شنبه به تایید شورای نگهبان می رسد و احتمالا از اول خرداد ماه اجرایی می شود. مشروح خبر را در ادامه می خوانید.

بیشتر بخوانید: عضو هیئت مدیره خانه صمت: تعطیلی روز پنجشنبه باعث افزایش جمعیت می شود

بسته شدن پنجشنبه رای نداد

صبح امروز در جریان بررسی لایحه اصلاح و الحاق به ماده. 87 قانون مدیریت کارکنان دولت، نمایندگان مردم در روز پنجشنبه با طرح کاری مخالفت کردند. ابتدا سید محمدرضا تجلدیتی نماینده تبریز روز پنجشنبه موضوع تعطیلی را مطرح کرد که در نهایت با مقاومت اکثر نمایندگان مواجه شد.

لازم به ذکر است از مجموع 217 نماینده مردم حاضر، 132 نفر رای مخالف، 75 رای موافق و 5 رای ممتنع دادند که در نهایت به تصویب این طرح رای منفی دادند.

شنبه ها از اول خرداد تعطیل است

ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: وی تایید کرد که با روند تصویب تعطیلی شنبه در شورای نگهبان، احتمالا این تعطیلی از ابتدای خرداد ماه اجرایی می شود. البته با تعطیلی بانک‌ها، به بخش خصوصی اجازه فعالیت داده شده است و مسئولان دولتی و سایر نهادها مطمئناً از دو روز تعطیلات بهره‌مند خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد رد بسته شدن در روز پنجشنبه و احتمالا بسته شدن در روز شنبه چیست؟ لطفا نظرات خود را برای ما در میان بگذارید.