بهبود شارژدهی باتری لپ‌تاپ‌ها با هوش مصنوعی


هوش مصنوعی قرار است به بهبود شارژدهی باتری لپ‌تاپ‌ها کمک کند. ظاهراً اینتل ایده مورد بحث را داده و احتمالاً به زودی شاهد تحقق این مهم خواهیم بود.

براساس آخرین اخبار تکنولوژی، شرکت معتبر و صاحب‌نام اینتل قصد دارد در سری جدید پردازنده‌های خود به‌نام Meteor Lake، بهبود شارژدهی باتری لپ‌تاپ‌ها را با استفاده از هوش مصنوعی امکانپذیر کند. بدین‌شکل و با تزریق هوش مصنوعی به تکنولوژی ساخت لپ‌تاپ‌ها، این دستگاه‌های هوشمند بیش از پیش کاربردی خواهند شد.

بیشتر بخوانید: بازگشت یاهو با هوش مصنوعی ؛ رقیب جیمیل جان تازه‌ای می‌گیرد؟

بهبود شارژدهی باتری لپ‌تاپ‌ها با هوش مصنوعی

طبق گزارش PC World از کنفرانس Hot Chips 2023، پردازنده‌های نسل چهاردهم اینتل از سیستم مدیریت توان مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد و برای اولین‌بار شاهد چنین موضوعی خواهیم بود. این سیستم برای یادگرفتن نحوه تعامل کاربر با کامپیوتر، از یادگیری ماشینی استفاده می‌کند.

این سیستم با استفاده از اطلاعات به‌دست‌آمده از نحوه تعامل کاربر با سیستم، می‌تواند بهترین زمان‌ها برای سوئیچ‌کردن میان حالت‌های کم‌مصرف و پرقدرت پردازنده را شناسایی کند.

به گفته اینتل، این سیستم باعث افزایش 15 درصدی شارژدهی باتری لپ‌تاپ‌ها می‌شود. علاوه‌براین، اینتل مدعی شده است که این سیستم افزایش عملکرد لپ‌تاپ‌ها را در پی دارد و همچنین CPU سریع‌تر به ورودی‌های کاربر واکنش نشان می‌دهد.

به بیان دیگر، سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند برای تغییر وضعیت‌ها تصمیم بگیرد که نتیجه‌اش کاهش مصرف انرژی است. این ویژگی با نام Dynamic Voltage یا Frequency Scaling شناخته می‌شود.

با توجه به اینکه هوش مصنوعی وارد حوزه‌های زیادی شده است، استفاده از این فناوری در نسل بعدی پردازنده‌های اینتل منطقی به‌نظر می‌رسد و همچنین باید منتظر حضور پررنگ‌تر آن در نسل‌های بعدی باشیم.

اینتل در ماه آینده میلادی از پردازنده Meteor Lake رونمایی می‌کند و همچنین باید منتظر معرفی نسل چهاردهم پردازنده‌های دسکتاپ اینتل موسوم به Raptor Lake Refresh باشیم.

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص بهبود شارژدهی باتری لپ‌تاپ‌ها با هوش مصنوعی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید