بهترین شرکت سئو در ایران و جهان (سال 2022) – ریراکو سئو


امروزه میانگین شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو بیش از ۵۱ میلیارد دلار تخمین زده شده است. این عدد نشان می دهد صاحبان وب سایت ها در سرتاسر دنیا ارزش و اهمیت سئو را درک کرده اند و ترجیح می دهند به جای پیاده سازی تکنیک های پراکنده سئو، فرآیند سئو را به یک شرکت حرفه ای برون سپاری کنند. اما مهم ترین سؤال این است: بهترین شرکت های سئو کدام اند؟ چگونه می توانم یک شرکت برتر SEO را پیدا کنم که بتواند فقط با استراتژی های فکرشده و دقیق رتبه سایتم را ارتقا دهد؟ پاسخ این سؤالات را در راهنما خواهید یافت.

چرا این روزها باید سئوی سایت را به یک تیم حرفه ای بسپاریم؟

در سال های دور و زمانی که اصول SEO تازه متولد شده بودند، سئو کردن سایت ها بسیار راحت تر از امروز بود. چراکه تعداد الگوریتم های گوگل بسیار کمتر بود و دقتشان هم به اندازه اکنون نبود. در آن سال ها اگر در سایتتان محتوایی داشتید (حتی بی کیفیت یا کمی کپی شده) و چندین بک لینک هم می گرفتید، تقریباً رتبه های برتر برایتان تضمین می شد.

اما این روزها داستان فرق می کند. اصول سئو با تغییر الگوریتم های گوگل دائماً پخته تر شدند. تا جایی که حالا دیگر هر محتوایی نمی تواند سایت را به رتبه های برتر برساند و حتی ممکن است باعث جریمه شدن سایت شود. همینطور هر بک لینکی دیگر برای گوگل ارزشمند نیست. پس طراحی استراتژی های فکرشده و تجربی آن برگ برنده ای است که باید به دنبالش باشید.

گذشته از این، با پیشرفت حوزه دیجیتال مارکتینگ حالا دیگر کسب و کارها می دانند که باید به دنبال ترافیکی باشند که باعث ایجاد حداکثر میزان تبدیل و فروش شود. خوشبختانه سئو نیز که بخشی از فرآیند دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود، این پتانسیل را دارد.

بهترین شرکت های سئو در خارج از ایران

در این بخش بهترین شرکت های سئو را باهم می بینیم که در خارج از ایران فعالیت دارند. این شرکت ها علاوه بر خدمات سئوی فوق العاده ای که ارائه می دهند، منابع خوبی هم برای آگاهی از تکنیک های روز سئو هستند.

1/ Neil Patel Digital؛ از بهترین شرکت های سئو برای بازاریابی محتوایی

Neil Patel شرکتی است که توسط فردی به همین نام تأسیس شده است. نیل پتل از محبوب ترین چهره های دنیای دیجیتال مارکتینگ و به طور دقیق تر دنیای سئو و بازاریابی محتواست.

نیل پتل امروزه هم خدمات سئو و محتوا را به کسب و کارها ارائه می دهد و هم یکی از بهترین منابع یادگیری اصول سئو و تولید محتواست. کافی است عباراتی مانند «SEO strategies» را در گوگل سرچ کنید تا مقاله هایی را از وب سایت نیل پتل ببینید.

جالب است بدانید که تیم نیل پتل هر ماه میلیون ها بازدید ارگانیک ایجاد می کند (به طور دقیق حدود 4.5 میلیون). اکثر این ترافیک نیز از طریق بازاریابی محتوای بهینه سازی شده برای SEO ایجاد می شود و بخش کمتری از آن از تبلیغات ناشی می شود.

تیم اجرایی نیل پتل دیجیتال، بیش از پنج دهه تجربه عملی در طراحی و پیاده سازی استراتژی ‌های سئو قوی برای برخی از برندهای برتر جهان دارد. به طور کلی، بازاریابی محتوای بهینه شده با سئو از مهم ترین دلایلی است که مشتریان (از استارت آپ ها گرفته تا برندهای سازمانی) به نیل پاتل دیجیتال برای ارائه استراتژی های بهینه سازی موتور جست و جوی درجه یک اعتماد دارند.

2/ ReachLocal؛ بهترین گزینه برای سئوی محلی

ReachLocal در سال ۲۰۰۴ تأسیس شد و تا به امروز بیش از ۲۰۱ میلیون سرنخ محلی برای حدود ۱۹۰۰۰ مشتری در سراسر جهان ایجاد کرده است. این شرکت به طور ویژه بر اجرای استراتژیک SEO محلی تمرکز دارد. نمونه کارهای آنها و سوابقی که دارند، به تنهایی می تواند گویای دانش و مهارتشان باشد.

ReachLocal با افتخار با Google، Yelp، Yahoo!، Bing و Facebook شریک می‌ شود تا به کسب ‌و کارها در پیاده ‌سازی استراتژی ‌های SEO محلی و جذب مشتریان در فروشگاه کمک کند. امتیازی که مشتریان به این شرکت داده اند تاکنون ۴.۵/۵ است.

3/ FATJOE؛ بهترین گزینه برای استراتژی های دریافت بک لینک

موتورهای جست و جو موضوع فعالیت و کیفیت وب سایت شما را با مشاهده تعداد و کیفیت بک لینک هایی که گرفته است تفسیر می کنند. درواقع هرچه بک لینک های بیشتری دریافت کنید، موتورهای جست و جو سایت شما را معتبرتر می بینند و رتبه سایت شما را نسبت به رقبا برای کلمات کلیدی رقابتی بالاتر می برند.

اما دریافت بک لینک باید با دقت و با استراتژی های فکرشده پیش برود. در غیر این صورت حتی می تواند منجر به جریمه شدن سایت شود. چون گوگل بک لینک های مصنوعی و غیر مرتبط را نمی پسندد. درست به همین دلیل است که طراحی استراتژی های بک لینک سازی، بخش مهمی از کل استراتژی های سئو محسوب می شود.

حالا وقتی صحبت از استراتژی بک لینک سازی است، FATJOE از بهترین شرکت های سئو برای ایجاد این استراتژی هاست. این شرکت یکی از بزرگ ترین آژانس های بک لینک سازی است که بیش از 10000 مشتری در سراسر جهان دارد. علاوه بر لینک بیلدینگ، FAT JOE خدمات سئو، کپی رایتینگ، تولید محتوا و به طور کلی خدمات بازاریابی را نیز ارائه می دهد.

حدود 97٪ از مشتریانی که از FAT JOE استفاده می کنند به آنها 4.5/5 امتیاز می دهند. وقتی برای خدمات لینک ‌سازی در FATJOE ثبت ‌نام می‌کنید، مجموعه ای از ابزارها در دسترستان قرار می گیرد. مانند داشبوردی برای مدیریت و پیگیری وب سایت هایی که به شما لینک داده اند و … .

4/ OuterBox؛ بهترین گزینه برای سئو سایت های فروشگاهی

OuterBox، یکی از بهترین شرکت های سئو است که به طور خاص روی سئوی سایت های فروشگاهی تمرکز دارد. این مجموعه در سال ۲۰۰۴ تاسیس و به عنوان ۵۰۰ شرکت با رشد سریع در ایالات متحده معرفی شد. معروف ترین مشتریان این شرکت عبارتند از: NewAir، AtlasOil، JetDock، UCFS و … .

اگر صاحب یک وب‌ سایت تجارت الکترونیک هستید و می‌ خواهید سئوی سایتتان را به یک گروه باتجربه بسپارید. ضمناً مهم نیست که کسب و کار خود را بر روی کدام پلتفرم تجارت الکترونیک ساخته اید؛ WooCommerce، Magento، Shopify، Drupal، WordPress یا … .

5/ Web FX

درست است که نام Web FX را ابتدای لیست نیاورده ایم؛ اما این به معنی بی اهمیت بودن این شرکت نیست. اگر اهل جست و جو درباره دنیای سئو باشید می دانید که وب سایت این شرکت نیز منابع خوبی برای پیدا کردن مقالات معتبر این حوزه است.

خدمات این شرکت دامنه وسیعی دارد و از طراحی سایت تا خدمات جزئی دیجیتال مارکتینگ را پوشش می دهد. لازم است اشاره کنیم که این شرکت در سال 2020 جایزه بهترین را از مجله Horizon awards دریافت کرده است.

6/ Victorious SEO

اگر مایلید شرکتی دیگر را هم بشناسید که علاوه بر سئوی سایت ها در آموزش سئو هم کارنامه درخشانی دارد، باید توجهتان را به Victorious SEO جلب کنیم. این شرکت در کنار آموزش های دقیق و جذاب خود، از طرف مجله Search engin land نیز لقب یکی از بهترین شرکت های سئو را گرفته است.

بهترین شرکت های سئو داخل ایران

و اما برسیم به معتبرترین شرکت های سئو داخل ایران. هر یک از این شرکت ها با سابقه درخشان خود توانسته اند به گزینه های برتر این حوزه تبدیل شوند.

شماره 1 – ریراکو سئو

ریراکوسئو زیرمجموعه آژانس دیجیتال مارکتینگ ریراکو است و فعالیت رسمی خود را از سال ۹۶ آغاز کرده است. شرکت ریراکو انواع و اقسام خدمات دیجیتال مارکتینگ (ازجمله طراحی یا توسعه وب سایت) را ارائه می دهد. اما ریراکوسئو به طور ویژه بر دنیای سئو و محتوا متمرکز است. مهم ترین خدمات ریراکوسئو عبارتند از:

 • طراحی و پیاده سازی استراتژی های سئو و بازاریابی محتوا
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • تولید محتوا
 • ارتقای سئو داخلی سایت (بهبود لینک بیلدینگ های داخلی، بهینه سازی عکس ها و …)
 • ارتقای سئو خارجی سایت (تدوین برنامه برای کسب بک لینک های باکیفیت، مدیریت شبکه های اجتماعی و …)
 • برنامه ریزی و مدیریت کمپین رپورتاژ
 • مشاوره سئو
 • و … .

اگر صاحب یک وب سایت هستید، تمامی خدمات ذکرشده را می توانید به صورت جداگانه یا به صورت پکیج دریافت کنید. شایان ذکر است که ریراکوسئو با تکیه بر تجربه و سوابق خود، می تواند سئوی سایت شما را در هر حوزه ای که هستید، به عهده بگیرد؛ از حوزه هایی مثل فروشگاهی و آموزشی گرفته تا حوزه های حساس تر مالی و سلامتی و … .

اکثر کمپانی هایی که این شرکت را برای همکاری تعیین کرده اند بعد از مشاهده تعهد کاری اعضای مجموعه و نتایج حاصله، پروژه خود با این شرکت ادامه داده اند. تا جایی که بعضی از کارفرماهای ریراکوسئو از سال ۹۶ تاکنون با این شرکت همراه بوده اند و با رضایت کامل همکاری خود را با آنها ادامه داده اند.

با استفاده از خدمات سئو ریراکو از مزایای دیگری نیز بهره مند خواهید بود. مانند:

 • مشاوره اولیه رایگان
 • اطلاع از روند کاری در قالب گزارش ماهانه
 • برگزاری جلسات ماهانه
 • آنالیز رقبا
 • بررسی ساختار قبلی سایت
 • و … .

ریراکو سئو همچنین در حوزه طراحی سایت و سئو وارد بازار خارج شده و توجه زیادی را معطوف خود کرده و به زودی دفتر فیزیکی خود را در کشور امارات متحد عربی دایر می کند.

شماره دو – وبسیما

گزینه بعدی این لیست، آژانس دیجیتال مارکتینگ وبسیماست که در سال 2012 فعالیت خود را آغاز کرده است. وبسیما یکی از قدیمی ترین شرکت هاست که حوزه سئو و طراحی سایت فعالیت می کند و به هیچ عنوان نمی توان این شرکت خوش سابقه را در این لیست نادیده گرفت.

شعار این آژانس تغییر فضای اینترنت کشور است. این شرکت توانسته که خود را با تغییرات و استانداردهای روز دنیا همگام نگه دارد. وبسیما نیز توانسته فعالیت خود را به خارج از مرزها بکشاند و علاوه بر کانادا در کشورهای ترکیه و امارات متحده عربی و استرالیا نیز دفتر فیزیکی دارد.

از طراحی سایت گرفته تا مشاوره سئو، خدماتی هستند که توسط این شرکت به کسب و کارهای مختلف ارائه می شوند.

3/ وب رمز

شرکت وب رمز در سال 2001 برای ارائه خدمات وب راه اندازی شد و حالا نزدیک به دو دهه است که به ارائه خدمات تخصصی وب، فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ می پردازد. از جمله طراحی و سئو سایت، طراحی پورتال و CMS تخصصی به همراه میزبانی وب حرفه ای و سرور مجازی اختصاصی برای کسب و کارها، شرکت ‌ها و سازمان‌ ها و … .

این مجموعه به عنوان یکی از شرکت ‌های برتر فناوری اطلاعات شناخته شده و امروزه یکی از بهترین خدمات تخصصی وب را با بالاترین کیفیت در دسترس مشتریان قرار می ‌دهد.

4/ سئو 24

سئو 24 نیز از آن شرکت های است که نباید نامش را از قلم بیندازیم. مشاوره سئو، خدمات رپورتاژ آگهی، تولید محتوا و … ازجمله خدماتی هستند که توسط این شرکت ارائه می شوند. این شرکت نیز پیش از این سابقه همکاری با پروژه هایی در کشورهای کانادا و آمریکا را داشته است.

5/ سئوکار

گزینه دیگر این لیست، شرکت سئوکار است. این شرکت نیز در زمینه طراحی و اجرای استراتژی ها و همینطور خدمات مجزایی مانند تولید محتوا و آنالیز وب سایت فعالیت دارد.

6/ سئو ایران

سئو ایران یکی از قدیمی ترین شرکت های سئو محسوب می شود. این مجموعه نیز آماده پذیرش پروژه های شما در طراحی سایت، سئو سایت، مشاوره سئو و حتی مدیریت پیج های اینستاگرام است.

۵ ویژگی بهترین شرکت های سئو

فرض کنید می خواهید با یک شرکت سئو همکاری کنید اما شک دارید که آیا این شرکت هم جزو بهترین شرکت های سئو هست یا نه. در این صورت چند مورد زیر را مد نظر قرار دهید.

۱. تجربه و فرآیندهای پیاده سازی خدمات سئو

این روزها وقتی صحبت از سئو به میان می آید، هر کسی که لپ تاپ، دسترسی به اینترنت و وبلاگ نصب شده در وردپرس دارد، می تواند خود را به عنوان یک شرکت یا مرکز ارائه دهنده خدمات سئو مطرح کند. اما آنچه در پشت این ادعاها پنهان شده، تجربه و فرآیندی است که آنها برای ارائه نتایج انجام می دهند.

چطور از تجربه این افراد یا شرکت ها آگاه شویم؟ ساده ترین راه این است که سایت آنها یا سایت مشتریانشان را در گوگل سرچ کنید. ببینید رتبه آنها در کلمات کلیدی اصلیشان چطور است.اگر اوضاع خوبی نداشته باشند، به این معنی است که تجربه اندکی دارند یا اصلاً هیچ تجربه ای ندارند.

۲. نمونه کارهای چشمگیر

نگاه کردن به نمونه کارها بهترین راه برای تشخیص این است که آیا شرکت مورد نظر شما یک شرکت سئوی خوب است یا خیر. پس در سایت خود شرکت به دنبال نمونه کارها باشید. سپس وضعیت رتبه و سئوی سایت مشتری ها را بررسی کنید. همینطور دقت کنید که بیشتر در کدام حوزه ها همکاری داشته اند. طبیعتاً بهتر است به سراغ شرکت سئویی بروید که در حوزه شما تجربه دارد.

۳. داشتن یک رهبر متفکر به عنوان مدیر سئو

سئو دائما در حال تغییر و تحول است. چگونه می ‌توانید همه این تغییرات را زیر نظر داشته باشید؟ به کمک رهبری که دائماً در حال مطالعه و یادگیری بوده و دانشش را با آخرین تغییرات دنیای سئو به روز نگه داشته باشد. به خصوص اگر دانسته های خود را در پلتفرم هایی مانند توییتر، لینکدین یا وبلاگ منتشر کند، می تواند در کنار تعامل با دیگران، حضور آنلاین پررنگی هم داشته باشد.

حالا شما به عنوان مشتری می توانید وب سایت شرکت مد نظرتان را بررسی کنید. آیا آنها با اصول سئوی در حال تکامل به روز می مانند و نکاتی را به اشتراک می گذارند که به کسب و کارها کمک می کند؟ آیا آنها محتواهایی را در این حوزه منتشر می کنند، نکات صنعتی را به اشتراک می گذارند و در مورد تغییرات آینده صحبت می کنند؟ اگر نه، شاید بهتر باشد به سراغ گزینه های دیگر بروید.

۴. داشتن یک تیم کامل از مجریان استراتژی های سئو

این یکی از ویژگی های بسیار مهم یک شرکت سئوی خوب است – آنها با تیم خود کار می کنند. آنها کارمندان خود را تشویق می کنند تا تحقیقاتی را انجام دهند تا از الگوریتم هایی که گوگل و سایر موتورهای جستجو استفاده می کنند، استفاده کنند. آنها به طور مداوم به افراد خود آموزش می دهند. یک شرکت متخصص برای ابزارهای جدید سئو و ترفندهای رسانه دیجیتال که وارد بازار شده اند، تأکید زیادی بر آموزش کارکنان دارد. این شرکت در سرمایه گذاری در فناوری و ابزارهای مورد نیاز برای به حداکثر رساندن اثربخشی تردیدی ندارد. یک شرکت سئو خوب همیشه افراد زیادی را از سازنده لینک گرفته تا کپی رایتر و طراح وب استخدام می کند. آنها به هر یک از کارمندان اجازه می دهند مهارت های خود را تقویت کنند تا نتایج بهتری ارائه دهند، در حالی که یک کمپین سئو جامع ایجاد می کنند.

تبدیل ایده های سئو به رتبه های بالاتر و ترافیک و سرنخ بیشتر، به یک تیم قوی از متخصصان نیاز دارد. هر اندازه هم که یک شرکت استراتژی های قدرتمندی داشته باشد، تا زمانی که نیروی متخصصی برای اجرای دقیقشان نداشته باشد، به بن بست خواهد خورد.

می توانید در جلسه مشاوره و قبل از شروع رسمی پروژه، از شرکت درباره اعضای گروه سئو بپرسید. البته وجود نمونه کارهای موفق در کارنامه شرکت ها می تواند مهر تأییدی بر وجود نیروی کار متخصص باشد.

از بهترین شرکت های سئو چه انتظاری باید داشت؟

تا اینجای راهنما، با بهترین شرکت های سئو و ویژگی های آنها آشنا شدیم. اما پس از انتخاب یک شرکت سئو چه انتظاراتی می توانیم از آن داشته باشیم؟

۱. ارائه گزارش و برگزاری جلسات متعدد

هدف شما از همکاری با یک شرکت سئو ممکن است رتبه بندی سایت، ایجاد ترافیک بیشتر، افزایش فروش یا هر سه مورد باشد. نکته مهم اینجاست که اهداف کسب و کارهای مختلف کاملاً متفاوت است. از طرفی این اهداف هستند که استراتژی های سئو را روشن می کنند.

بنابراین شرکت های سئو باید قبل از شروع پروژه و همینطور در طول همکاری، جلسات متعددی با صاحب کسب و کار برگزار کنند. این جلسات کمک می کنند که اهداف کسب و کارها روشن شود و دو طرف به یک چشم انداز واحد برسند.

البته شرکت های بزرگ سئو، به واسطه تجربه ای که از همکاری های قبلی خود دارند، این نکته را می دانند. بنابراین به دنبال این نیستند که فوراً استراتژی ها یا راه حل هایشان را رو کنند. در عوض پروژه را با صبر بیشتری شروع می کنند تا ابتدا کسب و کار مد نظر را به خوبی بشناسند.

در کنار برگزاری جلسات، ارائه گزارش نیز از وظایف بهترین شرکت های سئو محسوب می شود. شما به عنوان کارفرما حق دارید که دائماً در جریان کارهایی که انجام می شوند قرار بگیرد. به همین خاطر نیز همه شرکت های سئو، گزارش هایی را معمولاً به صورت ماهانه از روند پروژه ارائه می دهند.

۲. تحقیقات و پیشنهادات

پس از به اشتراک گذاشتن نیازهای کسب و کارتان با شرکت سئو، آنها بر اساس اهداف و نیازهای شما تحقیقات خود را شروع می کنند. نتیجه این تحقیقات شناخت رقبا و آنالیز دقیق آنها و همینطور گردآوری لیستی از کلمات کلیدی مهم است.

3. قرارداد با KPIهای منطقی

در مرحله بعدی پروژه رسماً شروع می شود. دقت کنید که موقع عقد قرارداد باید KPIهایی را از شرکت مد نظر دریافت کنید. برای مثال این که در چه مدت زمانی به ترافیکی حدود X بازدید در روز دست پیدا می کنید. به علاوه معمولاً نحوه رسیدن به این KPIها (شاخص های کلیدی عملکرد) نیز در قرارداد مشخص می شود.

نکته حرفه ای: اگر یک شرکت سئو KPIهایی را ارائه می دهد که به نظر دست نیافتنی می رسد، بهتر است قرارداد را امضا نکنید. وعده هایی مانند رسیدن به صفحه اول گوگل در دو هفته در دنیای سئو نشدنی محسوب می شوند. این نشان می دهد که شرکت مد نظر یا اهل غلو کردن است یا تجربه کافی ندارد.

4. دسترسی به ابزار یا نیروی کار

شرکت های سئو برای پیش بردن استراتژی های خود معمولاً باید به برخی از دارایی های شما دسترسی داشته باشند. از پنل مدیریتی سایت و کدهای آن گرفته تا پنل های گوگل سرچ کنسول (اگر داشته باشید) و حتی نیروی کار. برای مثال اگر نیروهای تولید محتوا دارید، شرکت سئو می تواند درخواست ارتباط مستقیم با آنها را بدهد تا مسیر تولید محتوا دقیق تر ترسیم شود.

به علاوه شرکت سئو جدول زمانی پروژه شما را مورد بررسی قرار می دهند تا درک درستی از نحوه مدیریت پروژه شما داشته باشند.

5. برنامه ها و استراتژی ها

یک شرکت سئو خوب، هر مشتری را متفاوت می بیند و راه حل های سفارشی برای کسب و کارشان به آنها ارائه می دهد. آنها زمان صرف می کنند تا در مورد انتظارات، نیازها و اهداف مشتری خود بیاموزند – تا بتوانند پس از مشورت با آنها برنامه های سفارشی ارائه کنند. آنها همچنین در مورد استراتژی رقیب شما مطالعه می کنند و سپس استراتژی قدرتمندتری را برای تجارت شما تدوین می کنند.

6. آخرین تکنیک ها

حوزه دیجیتال مارکتینگ روز به روز در حال گسترش است و تکنیک های سئو نیز همینطور. یک شرکت خوب سئو در اودایپور دائماً مراقب آخرین تغییرات و به روز رسانی تکنیک های سئو است. آنها به سرعت تکنیک های جدید را مطالعه می کنند و سپس آنها را برای نیازهای مشتری به کار می برند.

شرکت‌های بی‌تجربه سئو به ابزارهای قدیمی یا ساده‌شده‌ای تکیه می‌کنند که در تولید کلمات کلیدی و عبارات دقیق ناکام هستند، به همین دلیل است که نتایج جستجو آنطور که انتظار می‌رود بهبود نمی‌یابد. یک شرکت ماهر در جستجوگرها نه تنها کار بسیار بهتری در شناسایی کلمات کلیدی انجام می دهد، بلکه برای دستیابی به نتایج، آنها را در یک وب سایت قرار می دهد. موتورهای جستجو روز به روز هوشمندتر می شوند و تکنیک های شما نیز همینطور.

7. شفاف

یک شرکت سئو خوب همیشه به همان اندازه یا کمتر از استراتژی های سئو خود را با مشتریان خود به اشتراک می گذارد. اگر شرکت نمونه های زیادی برای نشان دادن موفقیت خود در سایر مشاغل آنلاین دارد، پس شما در مکان مناسبی هستید. با این حال، شما همچنین باید برای مراجع بخواهید.

چگونه بفهمیم که آماده همکاری با یک شرکت سئو هستیم؟

همه کسب و کارها می توانند از خدمات بهترین شرکت های سئو استفاده کنند. اما اگر می خواهید مطمئن شوید که وقت برون سپاری سئو سایتتان رسیده، به موارد زیر نگاهی بیندازید. اینجا پنج علامت وجود دارد که نشان می ‌دهد شرکت شما آماده همکاری جدی با یک شرکت سئوست.

۱. همگام سازی سایت با اصول سئو

شاید گره ای در بخشی از استراتژی هایتان افتاده که راه خلاصی از آن را نمی دانید. یا شاید اصلاً استراتژی سئو ندارید و به صورت پراکنده تکنیک هایی را پیاده می کنید. در هر دو صورت، وقت آن است که با یک شرکت سئو همکاری کنید.

البته یادتان باشد که اگر هنوز ارزش سئو را درک نکرده اید، نباید به سراغ برون سپاری آن بروید. چون احتمالاً با شروع پروژه دائم به این فکر می کنید که اصلاً باید چنین هزینه ای را برای سئو صرف کنید.

۲. بودجه کافی دارید

این ممکن است بدیهی به نظر برسد؛ اما سئو هزینه دارد. اکثر آژانس ها از شما می خواهند که قرارداد را حداقل به صورت سه تا شش ماهه امضا کنید. بنابراین شما باید بودجه کافی برای پرداخت ماهانه هزینه این سه یا شش ماه یا بیشتر را داشته باشید.

روشن شدن نتایج سئو زمان می برد؛ به خصوص اگر سئوی سایتتان صفر باشد و بخواهید از همین حالا تازه آن را شروع کنید. اما شک نکنید که ارزش این زمان و هزینه را دارد.

۳. همه چیز خوب پیش می رود… به جز سئو!

فرض کنید تبلیغات پولی شما منجر به جذب مشتری می شود و فروش خوبی هم دارید؛ اما هنوز نتوانسته اید رتبه خوبی در گوگل بگیرید. این نشان می دهد که کسب و کار موفقی دارید؛ اما باید برای سئو وقت و هزینه بیشتری صرف کنید.

شاید بپرسید که کسب و کاری که فروش خود را دارد چرا باید به فکر سئو باشد؟ برای جذب مشتریان جدید، وفادار نگه داشتن مشتریان قبلی و به طور کلی برای فروش بیشتر.

پس اگر همین حالا هم فروش خوبی دارید، اما مشتاقید فروش خود را بیشتر کرده و نام خود را به عنوان یک برند شناخته شده سر زبان ها بیندازید، وقت آن است که سئو را چاشنی کارتان کنید.

۴. ترافیک سایت اخیراً کاهش یافته است

گوگل بیش از 200 فاکتور برای رتبه بندی صفحات وب سایت ها دارد. اگر فقط به تعداد انگشت شماری از آنها پایبند نباشید، احتمالاً شاهد افت رتبه خود خواهید بود. بنابراین اگر قبلاً ترافیک خوبی از گوگل می گرفتید اما اخیراً این ترافیک کمتر شده، باید به دنبال دلیل و راه حل آن باشید. کلید حل این مشکل نیز در دستان بهترین شرکت های سئو است.

شرکت‌ های سئو می‌ توانند روند سئوی سایتتان را مرور کرده و جریمه های احتمالی و دلایل آنها را پیدا کنند. متخصصین سئو می توانند تاریخ تغییرات ترافیک سایت شما را با تاریخ آپدیت های گوگل تطبیق دهند تا ببینند آیا دلیل این افت ترافیک به الگوریتم مرتبط است یا نه؟ در غیر این صورت آیا احتمال دارد که سئوی منفی روی ترافیک اثر گذاشته باشد؟ در این صورت چه باید کرد؟

سوالات متداول

فرآیند درخواست پروپوزال چگونه است؟

پروپوزال ها توسط بهترین شرکت های سئو به کسب و کارها ارائه می شوند و در آن درباره فرآیند سئوی پیش رو و اتفاقاتی که قرار است بیفتند صحبت می شود. کسب و کارهای بزرگ معمولاً از چندین آژانس سئو درخواست پروپوزال می کنند تا با مقایسه آنها بتوانند بهترین گزینه را انتخاب کنند. مهم ترین سؤالاتی که در پروپوزال پاسخ داده می شوند عبارتند از:

 • چگونه یک استراتژی سئو را تدوین می کنید؟
 • گردش کار شما چگونه است؟
 • به نظر شما کدام استراتژی سئو در بازار فعلی مؤثرتر است؟
 • شرکت من باید در ۱۲-۱۸ ماه آینده نگران چه روندهایی باشد؟

البته بسته به نیاز شرکت و صنعت مورد نظر، پروپوزال ممکن است شامل سؤالاتی در مورد سئو داخلی، سئوی موبایل، و ابزارها و گزارش‌هایی باشد که استفاده می ‌کنند. لازم به ذکر است که خود کسب و کارها هم می توانند یک پروپوزال را طراحی و سؤالاتشان را در آن مطرح کنند. سپس شرکت یا آژانس سئو این پروپوزال را تکمیل می کند و آن را به مشتری احتمالی برمی گرداند.

هزینه همکاری با یک شرکت سئو چقدر است؟

هزینه همکاری با بهترین شرکت های سئو کاملاً متغیر است و به چنین عواملی بستگی دارد:

 • صنعت
 • رتبه بندی فعلی شما
 • تعداد صفحات وب سایت
 • و … .

شرکت های کوچک تر می توانند انتظار داشته باشند حداقل ۱۵ میلیون در ماه پرداخت کنند در حالی که شرکت های سازمانی ممکن است بین ۵۰ تا ۲۵۰ میلیون در ماه بپردازند.

شرکت های سئو چگونه هزینه خدمات خود را دریافت می کنند؟

شرکت های سئو به طور کلی هزینه ها را ماه به ماه دریافت می کنند. این بدان معناست که هر ماه مبلغ مشخصی را پرداخت خواهید کرد. برخی از شرکت ‌ها ممکن است قبل از شروع کار، حسابرسی سئو را دریافت کنند و ببینند سایت شما در کجا قرار دارد و چه نوع کاری باید تکمیل شود.

نشانه های اصلی یک شرکت عالی سئو چیست؟

نشانه های برتر یک شرکت عالی سئو شامل یک سایت با رتبه خوب، مشاوره رایگان اولیه درباره خدمات، نظرات عالی از مشتریان قبلی و پاسخگویی سریع است. ضمناً مطمئن شوید که شرکت مد نظر در حوزه فعالیت شما نیز به طور خاص سابقه دارد.

در آخر؛ چگونه بهترین شرکت سئو را انتخاب کنیم؟

به یاد داشته باشید که یک شرکت سئو باتجربه و معتبر به سختی یا هرگز به دنبال بازاریابی تهاجمی و خود تبلیغی نخواهد بود. آنها به آن نیاز ندارند. آنها شهرت طولانی مدتی به دست آورده اند، که مشتریان خود را جذب می کند. آنها در برقراری ارتباط با مشتریان خود عالی هستند و همچنین نتایجی را که از آنها خواسته شده بود ارائه می دهند.

بنابراین، هنگامی که به دنبال خدمات سئو هستید، تمام این عوامل را در نظر داشته باشید. همچنین می توانید بهترین شرکت های سئو را در اودایپور استخدام کنید.

مشاهده نتایج سئو به زمان نیاز دارد. به طور میانگین معمولاً در عرض ۱۰۰ روز نتایج مهم سئو را مشاهده خواهید کرد. بنابراین هر شرکتی که وعده موفقیت یک شبه را می دهد، سئو را به اندازه کافی نشناخته است.

نکته مهم اینجاست که این وعده های غلو شده را از بهترین شرکت ‌های سئو نخواهید شنید. در مقابل، آنها به شما دیدگاهی واقع بینانه از نتایج سئو داده و راه رسیدن به این نتایج را نیز ترسیم می کنند. پس اگر به تیم های خبره سئو زمان بدهید، نتایج جذابی را خواهید دید؛ مثل ترافیک هدفند، سرنخ ها و فروش.

یادتان باشد که وقتی سئو را شروع می کنید، یک غلتک را راه انداخته اید که باید همیشه مواظب غلتان بودن آن باشید. به این معنی که این غلتک تا زمانی کار می کند که برای آن هزینه و زمان صرف کنید.

آیا به دنبال استخدام یک شرکت عالی سئو هستید؟ چه عامل بازدارنده ای شما را از این کار نفی می کند؟ همچنین شرکت هایی که فکر می کنید استحقاق قرار گرفتن در این لیست را دارند، در قالب نام و معرفی شرکت در بخش کامنت به ما و دیگر کاربران معرفی کنید. از همراهی شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید