بودجه خزش چیست و نقش آن در سئو؟


 

کراول باجت یا بودجه خزش تعداد صفحاتی است که گوگل در مدت زمان مشخصی مثلا یک روز در سایت شما می‌خزد یا کراول می‌کند. این عدد متغیر است و می‌تواند هر روز در مقایسه با روزهای گذشته کاملا متفاوت باشد. گوگل ممکن است روزانه 6 صفحه، 500 صفحه و یا حتی 4،000،000 صفحه از سایت شما را بخزد. تعداد این صفحات را به عنوان بودجه خزش می شناسند.

 

این که چه میزان بودجه‌ای به سایت شما تعلق گیرد، کاملا به میزان فعالیت، اندازه سایت، لینک‌ها، سلامت و میزان خطاهایی وابسته است که در سایت شما وجود دارد. شما با بهینه سازی بسیاری از این موارد می‌توانید میزان بودجه خود را افزایش دهید تا صفحات بیشتری از سایتتان کراول شده و در نهایت رتبه بهتری در نتایج جستجو داشته باشید.

حالا که با مفهوم کرال باجت چیست آشنا شدید باید بدانید که بین تعداد نمایش‌های صفحه وب سایت و تعداد پیمایش‌های یک صفحه توسط گوگل، یک رابطه مستقیم وجود دارد. صفحاتی که توسط ربات‌های گوگل بیشتر مورد پیمایش قرار بگیرند، در نتایج مورد جستجو گوگل نیز بیشتر دیده می‌شوند. اگر گوگل یک صفحه را مورد ایندکس قرار ندهد، آن صفحه رتبه‌ بندی نخواهد شد پس بودجه خزش را نباید برای محتوای کم ارزش هدر داد.

دیدگاهتان را بنویسید