تاریخچه اجاره هواپیمای مسافربری از روسیه چیست؟


معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اجاره هواپیمای مسافربری از روسیه و درخواست اجازه ای که در این مورد انجام شده پرداخت می شود.

بر اساس اعلام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، در پایان تابستان 1400 تعداد هواپیماهای کشور 330 فروند بود که از این تعداد 100 فروند در حال بهره برداری بود، اما در حال حاضر این تعداد به 180 فروند در حال بهره برداری رسیده است. هواپیما در همین راستا 139 فروند 2 سال به بالا هستند که باید به تدریج به ناوگان کشور بازگردد.

در همین راستا کاپیتان «محمد محمدی بخش» رئیس سازمان هواپیمایی کشوری برای نیازهای حمل و نقل هوایی کشور وی گفت: برای تامین تقاضا و عرضه صنعت هوانوردی تجاری به 550 فروند هواپیما نیاز داریم که از این تعداد 180 فروند در حال حاضر در خدمت و فعال هستند. ما با توجه به نیاز کشور از این تعداد هواپیما برنامه ریزی کرده ایم. در حال حاضر تا پایان سال جاری تعداد هواپیماهای عملیاتی ناوگان از چند جهت افزایش می یابد و به 250 فروند هواپیمای عملیاتی می رسیم.

به همین دلیل هرمت الله رفیعی دبیر انجمن دفاتر خدمات مسافری به ویژه اجاره هواپیمای مسافربری از روسیه وی گفت: تفاهم نامه ای با ایران برای اجاره 3 فروند هواپیمای روسی منعقد شد، این هواپیماها 100 صندلی دارند و قیمت اجاره هر صندلی 30 دلار در ساعت پرواز است.

بیشتر بخوانید: گران فروشی سایت های بلیط هواپیما حتی پس از بلوک هم ادامه دارد!

داستان اجاره یک هواپیمای مسافربری از روسیه

به گزارش تکراتو به نقل از فارس، «حسن خوشهو» معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری درباره اجاره هواپیمای مسافربری از روسیه اظهار داشت: ادعای اجاره 3 هواپیمای روسی توسط ایران برای استفاده در مسیرهای هوایی داخلی با هزینه بیش از 30 دلار برای هر صندلی تکذیب می شود. البته پرواز هر پرنده ای در آسمان کشور باید با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان نهاد صنعت هوانوردی انجام شود و تاکنون مجوزی در این زمینه صادر نکرده ایم.

برای مرجع مجاز است ورود و خروج هواپیما به داخل کشور وی تصریح کرد: این موضوع فقط در اختیار سازمان هواپیمایی کشوری است. این سازمان به‌عنوان نهاد حاکم بر این صنعت در زمینه مجوزهای هواپیمایی بر اساس قانون فعالیت می‌کند و شرکت‌های هواپیمایی باید برای پرواز هر یک از پرندگان خود از سازمان هواپیمایی کشوری درخواست مجوز کنند که تاکنون چنین مجوزی دریافت نکرده‌ایم. یک درخواست.”

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر پروازهای شرکت های هواپیمایی داخلی در مسیرهای داخلی طبق تعرفه و لیست قیمت مصوب در صورتی است که شرکت هواپیمایی بخواهد هواپیما را اجاره کند و با اجاره‌دهنده هواپیما هماهنگ شده و قرارداد ببندد که در فروش مسیر داخلی بیش از کرایه‌های مصوب قانونی نیست و مجوزی در این زمینه صادر نکرده‌ایم و انجام نمی‌دهیم. همه باید طبق فهرست تعرفه عمل کنند.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد مجوز اجاره هواپیمای مسافربری از روسیه چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید