تحصیل در رشته جادوگری در دانشگاه اکستر بریتانیا ممکن شد


تحصیل در رشته جادوگری تا کارشناسی ارشد از سال 2024 در دانشگاه اکستر بریتانیا ممکن خواهد شد. در این رشته قرار است نگاهی نو به تاریخچه پیدایش علوم بیاندازند.

مدیر دوره جادوگری گفت که این دوره بخاطر افزایش شدید علاقه‌مندان به تحصیل در رشته جادوگری ایجاد شده است و در این رشته محصل‌ها به پیدایش علوم در شرق و غرب نگاهی نو می‌اندازند. یکی از مدیران دوره گفت هدف از احداث این رشته، مبارزه با باور غلطی است که می‌گوید غرب مهد علم و شرق محل جادو و جمبل و خرافات است.

بیشتر بخوانید:  رشته دانشگاهی اینفلوئنسری در شبکه‌های اجتماعی در ایرلند راه‌اندازی شد

تحصیل در رشته جادوگری

این دوره یک ساله است و از سپتامبر سال 2024 شروع می‌شود، استادان متخصص در تاریخ، ادبیات، فلسفه، باستان‌شناسی، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، نمایشنامه‌نویسی و دین، نقش جادوگری در غرب و شرق را به دانشجویان تدریس خواهند کرد.

امیلی سلاو، استاد دانشگاه مسئول این دوره گفت: «علاقه شدید مردم داخل و خارج دانشگاه به علوم ماورالطبیعه نشان دهنده سوالات زیاد آن‌ها نسبت به این موضوع است. جستجو در تاریخچه پیدایش علوم ماورالطبیعه، فمینیسم و مبارزه با نژادپرستی را هدف اصلی این دوره در نظر گرفته‌ایم.»

تدریس این دوره به عهده موسسه مطالعات اسلام و عرب دانشگاه اکستر است.

خانم سلاو اینگونه گفت: «این دوره به مردم امکان مطالعه و بازنگری باور غلط “غرب محل عقل‌گرایی و شرق محل جادو و خرافات است” را می‌دهد.»

دانشگاه اکستر بریتانیا اعلام کرد که این دوره دانشجویان را برای شغل‌ها در زمینه تدریس، مشاوره، میراث فرهنگی، گردشگری، کار در کتابخانه و غیره آماده می‌کند.

پروفسور سلاو امیدوار است راه اندازی این دوره جدید در دانشگاه اکستر بریتانیا فرصتی فراهم کند تا «جنبه‌هایی که دنیای آکادمیک معاصر از آنها غافل مانده از منظر جدیدی مورد بررسی قرار گیرد. علاقه‌مندی تحصیل در رشته جادوگری در خارج از فضای دانشگاه افزایش یافته است و مردم به دنبال راه‌های جدید برای فهم فرهنگ‌های دیگر و ارتباط با طبیعت هستند.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما درمورد تحصیل در رشته جادوگری چیست؟ نظارتتان را در بخش کامنت تکراتو با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید