ترجمه فایل های اتوکد – وبلاگ خدمات


در سال های اخیر ترجمه به اندازه تکنولوژی پیشرفت کرده است. با توجه به این، ما می توانیم خود را قبل از ترجمه اسناد در PDF یا Word، مانند فایل ها یا پشتیبانی های JPG، HTML یا AutoCAD، در میان بسیاری دیگر، بیابیم. به همین دلیل است که رکود هر مترجمی را تهدید می کند که تصمیم بگیرد در استفاده از ابزارهایی که دامنه های جدیدی از امکانات را می گشایند آموزش نبیند و حرفه ای نشوند.

اتوکد به یک برنامه ضروری برای متخصصان درگیر در طراحی، ساخت و مهندسی به کمک کامپیوتر تبدیل شده است. ترجمه از راه دور این نوع پروژه ها افزایش یافته است و اگرچه مردم تمایل دارند فکر کنند که ترجمه متن کوچکی که در کنار نمودارها و نمودارها ظاهر می شود به زبان دیگری آسان است، اما کار سختی است. به همین دلیل در این پست نکات اولیه برای ترجمه فایل ها را برای این رسانه قرار خواهیم داد.

مفاهیم اساسی

فایل های DXF چیست؟

DXF، o فرمت تبادل نقشه، یک فرمت فایل برای نقشه های طراحی به کمک رایانه است که عمدتاً برای ایجاد امکان همکاری بین فایل های DWG که توسط برنامه اتوکد استفاده می شود و بقیه برنامه های موجود در بازار ایجاد شده است.

چگونه فایل های DWG را به فایل های DXF تبدیل کنیم؟

برای ایجاد امکان ویرایش فایل های اتوکد، ابتدا باید آنها را به فرمت DXF تبدیل کنید، که بعداً با دستیار ترجمه خود از آن استفاده خواهیم کرد.

ما می‌توانیم فایل‌ها را با مبدل Open Design Alliance تبدیل کنیم، که امکان تبدیل فایل دو طرفه را فراهم می‌کند (هم از DWG به DXF و هم از DXF به DWG).

بهترین دستیار ترجمه برای این نوع فایل ها چیست؟

ما می دانیم که تعداد بی نهایت نرم افزار برای تسهیل ترجمه وجود دارد، اما آنهایی که به بهترین وجه نیاز ما برای کار با متون اتوکد را برآورده می کنند عبارتند از:

– DwgText Translator:

  • برای مترجمانی که با اتوکد آشنا هستند، اگرچه عملکردهای آن به شما امکان می دهد خارج از محیط اتوکد کار کنید.
  • به شما امکان می دهد از ویژگی های نرم افزار CAT (ترجمه به کمک رایانه) استفاده کنید.
  • این امکان را فراهم می کند تا متن طراحی اتوکد را به یک فایل DWG یا چندین نقشه به طور همزمان با MS Excel ترجمه کنید.

– مولدراتو:

  • راه حل نرم افزاری خودکار برای ترجمه متون در نقشه های CAD.
  • سریع و دقیق.
  • امکان ایجاد نقشه های چند زبانه در DWG، DXF یا PDF را ارائه می دهد.

– TranslateCAD:

  • ابزار Shareware طراحی شده برای مترجمان حرفه ای که به شما امکان می دهد نقاشی های اتوکد را با استفاده از ابزار CAT به قالب متن ساده ترجمه کنید.
  • برنامه کاملا بصری و آسان برای استفاده.
  • با متون DXF کار کنید.

اگر برای شرکت خود به مترجم نیاز دارید، در سرویس خدمات بهترین ارائه دهندگان را پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید