تسلا در سه ماه به اندازه یکسال سایپا خودرو تولید کرد!


رکوردشکنی تسلا در تولید خودرو شگفت‌انگیز است. بنابر آمار این خودروساز آمریکایی تنها در 3 ماه اندازه یکسال سایپا خودرو تولید کرده است.

شرکت خودروسازی تسلا به عنوان بزرگترین شرکت تولیدکننده خودروهای برقی در جهان، به تازگی آماری از تولیدات خود در مدت زمان سه ماهه را نسبت به سال گذشته منتشر کرده است. بررسی آمار اعلامی شرکت ایلان ماسک مشخص می‌کند که این شرکت تنها در 3 ماه به اندازه یکسال سایپا خودرو تولید کرده است (400 هزار دستگاه) که از این حیث یک رکورد جذاب برای آن محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: خودرو پلیس سایبرتراک تسلا به نمایش گذاشته شد (+عکس)

تولیدات یکسال سایپا حتی اندازه 3 ماه تسلا هم نمی‌شود!

تسلا در بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید که در فصل سوم سال ۲۰۲۳ توانست ۴۳۰٬۴۸۸ خودرو تولید کند. در سه‌ماهه‌ اخیر، حجم تولید تسلا ۱۰ درصد کمتر از سه‌ماهه‌ دوم بود؛ اما درمقایسه‌با سه‌ماهه‌ سوم ۲۰۲۲ نزدیک به ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد.

تسلا افت فصلی حجم تولید را به تعطیلی موقتی برخی از کارخانه‌هایش نسبت می‌دهد. این شرکت با هدف ارتقای خط تولید، کارخانه‌هایش را تعطیل کرد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، می‌گوید که تعطیلات تابستانه الزامی بودند تا این شرکت بتواند مدل جدید خودروهایش نظیر تسلا مدل ۳ و تسلا مدل Y را بسازد. مدل‌های جدید این دو خودرو اخیراً برای بازار چین رونمایی شدند.

تسلا می‌گوید که در فصل سوم ۲۰۲۳ موفق‌ شد ۴۳۵٬۰۵۹ خودرو به مشتریانش تحویل دهد که نشان‌دهنده‌ افت ۶٫۶ درصدی درمقایسه‌با فصل دوم ۲۰۲۳ و رشد چشمگیر ۲۶٫۵ درصدی درمقایسه‌با فصل سوم ۲۰۲۲ است.

تحلیلگران وال‌استریت انتظار داشتند که تسلا در سه‌ماهه‌ سوم سال جاری میلادی خودروهای بیشتری تولید کند و به‌دست مشتریان برساند. عملکرد ضعیف‌تر از انتظار تسلا باعث شده است تا ارزش سهام این شرکت در ساعات اخیر افت کند.

تسلا امیدوار است که در سال ۲۰۲۳ مجموعاً ۱٫۸ میلیون خودرو تولید کند. این شرکت از آغاز ۲۰۲۳ تاکنون ۱٫۳۵ میلیون خودرو تولید کرده است و احتمالاً می‌تواند در فصل پایانی امسال به هدفش دست پیدا کند.

تسلا می‌خواهد حدوداً سه هفته‌ دیگر گزارش مالی فصل سوم را منتشر کند. یکی از مسائل مهم در کنفرانس مالی جدید تسلا، سایبرتراک خواهد بود. تسلا قرار بود عرضه‌ سایبرتراک را در فصل سوم شروع کند؛ اما هدفش را عملی نکرد.

قیمت خودرو تسلا در ماه‌های اخیر افت کرده است تا افراد بیشتری به خرید محصولات این شرکت علاقه نشان دهند. افت قیمت خودرو تسلا به‌طور ویژه در بازار چین دیده می‌شود؛ جایی که این شرکت با رقابت شدید دست‌و‌پنجه نرم می‌کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ تولیدات یکسال سایپا در مقایسه با تسلا چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید