حضور فعال کلاهبرداران ارزهای دیجیتال در معاملات؛ جعل هویت افراد مشهور و جعل هویت کاربران


اخبار حکایت از حضور فعال دارد کلاهبرداران رمزارز در معاملات ایناهاش. ظاهرا برادر کوچکتر اینستاگرام به پایگاه امن و مهمی برای کلاهبرداران تبدیل شده است.

طبق اخبار اخیر، کلاهبرداران رمزارز در معاملات آنها بسیار فعال هستند و افراد زیادی با هویت سلبریتی سعی در اخاذی از کاربران این شبکه اجتماعی دارند. شبکه اجتماعی رقیب توییتر از چند روز پیش به قدری محبوب شده که در گزارشی که اخیرا منتشر کردیم گفتیم تعداد کاربران آن از مرز 100 میلیون نفر عبور کرده است. این محبوبیت و جریان عظیم کاربران به شبکه اجتماعی متای تازه متولد شده و خام منجر به افزایش خطرات استفاده از آن شده است.

بیشتر بخوانید: شبکه اجتماعی Trades در عرض 5 روز به 100 میلیون کاربر فعال رسید!

کلاهبرداران ارزهای دیجیتال در معاملات فعال هستند

اگرچه زمان زیادی از راه اندازی شبکه اجتماعی متا میکروبلاگینگ جدید موسوم به Trades نمی گذرد، اما کلاهبرداران زمان را تلف نکرده اند و جعل هویت افراد مشهور در حوزه ارزهای دیجیتال، توییتر بسیاری از کاربران را کلاهبرداری کرد و دارایی های آنها را به سرقت برد.

معاملات در 5 جولای 2023 راه اندازی شد و تعداد کاربران تنها در چند روز به 100 میلیون نفر رسید و حتی رکورد سرعت ثبت نام کاربر در ChatGPT را شکست. بنابراین، پلتفرم اجتماعی جدید متا در آستانه رسیدن به تعداد کاربران بزرگترین رقیب خود توییتر (با 450 میلیون کاربر فعال) است.

در چند روز گذشته چندین مورد یک چهره شناخته شده در زمینه رمزنگاریبرخی از حساب‌های جعلی Trades را فهرست کرده‌اند که از هویت خود یا دیگران سوء استفاده می‌کنند.

پلتفرم مالی غیرمتمرکز Wombex Finance تصویری از یک حساب Trades که جعل شخصیت برجسته رمزنگاری شده را در توییتر به اشتراک گذاشته است، هشدار داد که این حساب ممکن است کلاهبرداری باشد.

لئونیداس، یکی از چهره‌های شناخته شده در زمینه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) نیز هشداری را با 93000 دنبال کننده خود در توییتر به اشتراک گذاشت و اعلام کرد که حساب کاربری او و چندین فرد برجسته دیگر فعال در بازار NFT در شبکه اجتماعی Trades جعلی هستند. لئونیداس می گوید که قبلاً یک حساب جدید Trades برای مقابله با کلاهبرداران ایجاد کرده است.

همانطور که توسط Cointelegraph اشاره شده است، توییتر یکی از محبوب ترین کانال های ارتباطی برای کلاهبرداران و بستری برای حملات فیشینگ در سال های اخیر بوده است. جایی که کلاهبرداران با هک کردن حساب های کاربری افراد مشهور و در نتیجه فریب دادن هزاران و حتی میلیون ها کاربر، لینک های مخرب را به اشتراک می گذارند.

در این نوع کلاهبرداری ها، افراد به سمت وب سایت های جعلی ارزهای دیجیتال هدایت می شوند و پس از پیوند کیف پول دیجیتال خود به این پلتفرم ها، موجودی حساب ارز دیجیتال آنها به جیب کلاهبرداران سرازیر می شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد حضور فعال کلاهبرداران ارزهای دیجیتال در Trades چیست؟ نظرات خود را با تکراتو در بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید