حقایق پنهان از فیلم اوپنهایمر (Oppenheimer 2023)


فیلم اوپنهایمر بدون شک یکی از پرجزئیات ترین فیلم های امسال است که در این مقاله بیشتر به آن پرداخته خواهد شد. حقایق پنهان فیلم اوپنهایمر ما پرداخت خواهیم کرد.

کریستوفر نولان روز چهارشنبه در CinemaCon روی صحنه رفت تا فیلم جدید خود، Oppenheimer را معرفی کند. این فیلم نگاه جامع او به زندگی جی. رابرت اوپنهایمر، فیزیکدان نظری آمریکایی که به ساخت بمب اتمی کمک کرد. پس از اکران این فیلم، حقایق پنهان اوپنهایمر منتشر شد.

نولان که مدافع سرسخت سینمای بزرگ و منتقد استریم است، روی صحنه رفت و مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت. نولان در مورد آخرین کار خود گفت:

من داستانی دراماتیک تر از این فیلم با ریسک بالاتر سراغ ندارم.

حقایق پنهان از فیلم اوپنهایمر (Oppenheimer 2023)

حقایق مخفی فیلم اوپنهایمر

می توانید لیست کنید حقایق پنهان از فیلم اوپنهایمر (Oppenheimer 2023) به لیست زیر نگاهی بیندازید:

مقالات اضافی:

حقایق پنهان اوپنهایمر

این فیلم که از 21 جولای از طریق یونیورسال اکران می شود، یکی از جاه طلبانه ترین اکران های تابستانی این استودیو بزرگ در سال های اخیر است. این فصلی است که معمولاً برای غذاها و فیلم های فراری اختصاص داده می شود ابرقهرمان این است، اما اوپنهایمر با سوژه های سنگین کشتی می گیرد. علاوه بر پیشرفت علمی که مسیر تاریخ را تغییر داد، اوپنهایمر پروژه منهتن را به عنوان رئیس آزمایشگاه لوس آلاموس پیش از تبدیل شدن به منتقد سلاح های کشتار جمعی رهبری کرد. هشتگ های فیلم اوپنهایمر است.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های سال 2023

اوپنهایمر که بود؟

حقایق مخفی فیلم اوپنهایمر

جولیوس رابرت اوپنهایمر در 22 آوریل 1904 به دنیا آمد و در 18 فوریه 1967 درگذشت. او فیزیکدان آمریکایی و مدیر آزمایشگاه لوس آلاموس در طول جنگ جهانی دوم بود. او اغلب به دلیل نقشش در سازماندهی پروژه منهتن، تلاش تحقیق و توسعه ای که اولین سلاح هسته ای را ایجاد کرد، پدر بمب اتمی نامیده می شود.

اوپنهایمر که در میان مهاجران یهودی آلمانی در نیویورک متولد شد، مدرک لیسانس شیمی را از دانشگاه هاروارد در سال 1925 و دکترای فیزیک را از دانشگاه گوتینگن آلمان در سال 1927 دریافت کرد. پس از تحقیق در مؤسسات دیگر، به گروه فیزیک دانشگاه کالیفرنیا پیوست. در آگوست 1945، از این سلاح ها در بمباران هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن استفاده شد، که همچنان تنها مورد استفاده از سلاح های هسته ای در درگیری های مسلحانه است.

بیشتر بخوانید:

موسیقی فیلم های اوپنهایمر منتشر شده است

دانلود رایگان فیلم اوپنهایمر بدون سانسور

عکسبرداری IMAX و دوربین سیاه و سفید

هشتگ های فیلم اوپنهایمر

فیلمبرداری اوپنهایمر منحصر به فرد است. به خاطر صحنه ها سیاه و سفید و همزمان رنگ. نولان به دلایلی این کار را انجام می دهد و تریلر فیلم نشان می دهد که کدام صحنه ها تحت تأثیر قرار می گیرند. استفاده نولان از فیلمبرداری سیاه و سفید و رنگی در فیلم اوپنهایمر نیز نقش مهمی را ایفا می کند و تفاوت در صحنه ها، مصداق محکمی دارد.

برخلاف سایر فیلمسازان، نولان از صحنه های سیاه و سفید و رنگی برای تشخیص گذر زمان استفاده نمی کند و استفاده اوپنهایمر از صحنه های سیاه و سفید و رنگی نشان دهنده تغییر دیدگاه است. صحنه های سیاه و سفید عینی هستند. آنها لحظاتی در تاریخ را نشان می دهند که تحت تأثیر عقاید یا احساسات قرار نمی گیرند.

تریلر اوپنهایمر برخی از سکانس های سیاه و سفید استفاده شده در بلاک باستر نولان را نشان می دهد. اولین صحنه سیاه و سفید نشان داده شده، عکس پاپاراتزی از اوپنهایمر است که صورتش را کلاه پوشانده است.

فیلمنامه اوپنهایمر روی کاغذ قرمز چاپ شد

حقایق پنهان فیلم اوپنهایمر

رابرت داونی جونیور بازیگر لویی اتروس در این فیلم درباره فیلمنامه می گوید که کریستوفر نولان فیلمنامه فیلم اوپنهایمر را روی کاغذ قرمز چاپ کرده است تا با خواندن آن تجربه عجیب و سرگیجه آوری داشته باشند.

وی در این رابطه گفت:

به خانه اش رفتم، فیلمنامه را خواندم. من مشکلی ندارم، اما این فیلمنامه که روی کاغذ قرمز و جوهر سیاه چاپ شده بود خواندنش را سخت کرده بود و نمی دانم چرا سرگیجه گرفتم.

لزلی گرووز چه شد؟

حقایق پنهان فیلم اوپنهایمر

لزلی گرووز بخشی جدایی ناپذیر از اوپنهایمر کریستوفر نولان است، اما چه اتفاقی برای همتای واقعی او پس از پروژه منهتن افتاد؟ ژنرال لزلی گرووز نقش مهمی در ساخت بمب اتمی در اوپنهایمر کریستوفر نولان ایفا کرد، اما همه تماشاگران سینما نمی دانند که پس از پروژه منهتن پس از جنگ جهانی دوم چه بر سر او آمد.

لسلی گرووز توسط مت دیمون بازی می شود. نقش گرووز به عنوان یکی از مهم ترین کارگردانان پروژه منهتن او را به یکی از مهم ترین چهره های حماسی سه ساعته اوپنهایمر نولان تبدیل می کند. گرچه گرووز بیشتر به خاطر نظارت بر پروژه منهتن و ساخت بمب اتمی شهرت دارد، اما اینها تنها بخش های مهم میراث او نیستند. دوران نظامی گرووز پس از وقایع فیلم اوپنهایمر ادامه یافت و کارگردان در سال های آخر عمر به موفقیت های دیگری دست یافت.

پس از مشارکت در پروژه منهتن در طول جنگ جهانی دوم، گرووز به مدیریت زرادخانه هسته ای ایالات متحده ادامه داد. یکی از نگرانی های اصلی او از دست دادن دانش زمان جنگ در مورد استفاده و نگهداری از سلاح های هسته ای پس از بازگشت سربازان و دانشمندان به کار در زمان صلح بود.

در سال 1947، گرووز به عنوان رئیس AFSWP منصوب شد، جایی که او بر جنبه‌های تسلیحات هسته‌ای کنترل شده توسط ارتش نظارت داشت. عدم تمایل گرووز به سازش باعث شد تا افراد بالاتر در دادن این نقش به او مردد باشند. با این حال، او نقش مهمی در پیدایش و روزهای اولیه AFSWP ایفا کرد. گرووز از سال 1947 تا 1948 رئیس AFSWP بود، زمانی که تصمیم گرفت از ارتش ایالات متحده بازنشسته شود.

در طول این تغییر، آیزنهاور امیدهای گرووز برای تبدیل شدن به رئیس مهندسان را از بین برد. گرووز متوجه شد که با کوچک شدن ارتش پس از جنگ، احتمالاً هرگز مأموریت دیگری به بزرگی پروژه منهتن نخواهد داشت. سه روز پس از ملاقات با آیزنهاور، گرووز قصد خود را برای بازنشستگی از ارتش اعلام کرد. گرووز یک ماه بعد، در فوریه 1948، پس از 30 سال خدمت، رسماً از ارتش ایالات متحده بازنشسته شد.

بیشتر بخوانید:

ادعای بزرگ کریستوفر نولان

از 18+ عاشقانه های Cillian Murphy و Florence Pugh

پس از بمب اتم چه اتفاقی برای اوپنهایمر افتاد؟

حقایق پنهان فیلم اوپنهایمر

ممکن است بینندگان را در مورد زندگی اوپنهایمر پس از جنگ شگفت زده کند. پس از به عهده گرفتن مسئولیت پروژه منهتن در سال 1945، اوپنهایمر پیشنهاد لوئی اشتراوس را در سال 1947 پذیرفت تا مدیر موسسه مطالعات پیشرفته در پرینستون، نیوجرسی شود.

طبق یکی از مصاحبه‌هایش، او مؤسسه را به عنوان یک اتاق رفع فشار توصیف کرد، زیرا به او اجازه می‌داد تا از زنگ تلفن‌ها، جلسات کمیته و سایر مشکلات روزمره زندگی‌اش یک قدم عقب‌نشینی کند و تمرکز خود را روی چیزهایی که واقعاً مهم هستند محدود کند.

کمیسیون انرژی اتمی (AEC) در سال 1947 برای نظارت بر تحقیق و توسعه هسته ای ایالات متحده تأسیس شد. در همان سال ج. رابرت اوپنهایمر در حالی که در موسسه مطالعات پیشرفته کار می کرد به عنوان رئیس کمیته مشورتی عمومی AEC (GAC) منصوب شد. در سال‌های بعد، اوپنهایمر به عنوان رئیس کمیته مشورتی عمومی AEC، مشاور برجسته دولت در امور هسته‌ای شد و نقش مهمی در شکل‌دهی و بازتعریف سیاست هسته‌ای کشور داشت.

در دهه های 1940 و 1950، جی. رابرت اوپنهایمر پست‌ها و نقش‌های دولتی متعددی داشت و نفوذ و توانایی خود را برای کنترل سیاست‌ها و برنامه‌های استراتژیک مرتبط با فناوری هسته‌ای گسترش داد.

حضور اینشتین در فیلم اوپنهایمر

حقایق پنهان فیلم اوپنهایمر

آلبرت انیشتین در تریلر جدید اوپنهایمر به طرز شگفت انگیزی ظاهر شد و بازیگر او پیش از این با نولان کار کرده است. تریلر فیلم اوپنهایمر کریستوفر نولان مردی را نشان می دهد که شباهت بی نظیری به دانشمند مشهور جهان آلبرت انیشتین دارد و بازیگر نقش او با آثار نولان غریبه نیست.

اگرچه کمتر از بسیاری از همکارانش قابل تشخیص است، اما بازیگری که در نقش آلبرت انیشتین به گروه بازیگران درجه یک اوپنهایمر پیوست، تجربه زیادی دارد. تام کونتی در فیلم اوپنهایمر نقش آلبرت انیشتین را بازی می کند.

حضور آلبرت انیشتین در اوپنهایمر با حضور او در پرومتئوس آمریکایی، زندگینامه اوپنهایمر که فیلم بر اساس آن ساخته شده، همزمان است. طبق این کتاب، اوپنهایمر واقعی و انیشتین دیدگاه‌های متفاوتی در مورد مکانیک کوانتومی و سلاح‌های اتمی داشتند، اما رابطه دوستانه‌ای بر اساس عشق مشترکشان به فیزیک داشتند که منجر به برخوردهای مستند بسیاری نیز شد. طبیعتاً ایده این دو ذهن شگفت انگیز که در مورد دستاوردهای علمی خود از جمله پیامدهای اخلاقی آنها بحث می کنند، قطعاً جذاب است.

آیا نولان واقعاً از انفجار بمب هسته ای استفاده کرد؟

حقایق پنهان فیلم اوپنهایمر

انفجار یک بمب هسته ای واقعی، بازیگران و خدمه را در معرض اثرات طولانی مدت تشعشعات هسته ای قرار می دهد. حتی اگر نولان ابزاری برای استفاده از بمب اتمی علیه اوپنهایمر داشت، پیام فیلم در مورد وحشت ایجاد سلاح های هسته ای را نفی می کرد.

اگرچه نولان در اوپنهایمر از سلاح هسته‌ای واقعی استفاده نکرد، اما می‌توان گفت که انفجارهای فیلم همچنان با استفاده از VFX عملی ایجاد شده‌اند. این به انفجارها قدرت بیشتری می‌دهد زیرا هم تماشاگران و هم بازیگران فیلم به شبیه‌سازی عظیم بمب اتمی واکنش نشان می‌دهند.

چرا فیلم اوپنهایمر برای بزرگسالان رتبه بندی می شود؟

حقایق پنهان فیلم اوپنهایمر

در بیشتر دوران کاری کریستوفر نولان، او موفقیت بزرگی در ساخت فیلم های پرفروش PG-13 داشته است که می تواند درصد زیادی از تماشاگران سینما را سرگرم کند. در ژوئن 2023، رسما تایید شد که اوپنهایمر رتبه R را دریافت کرده است.

اعلام رسمی یونیورسال قبل از اینکه انجمن فیلم های سینمایی آمریکا (MPAA) دلایل رتبه بندی فیلم را توضیح دهد منتشر شد، به این معنی که فقط افراد بالای 17 سال باید آن را ببینند. MPAA بعداً فاش کرد که اوپنهایمر به دلیل صحنه‌های جنسی، برهنگی و زبان، رتبه R را برای فیلم کسب کرده است.

اوپنهایمر CGI ندارد

حقایق پنهان فیلم اوپنهایمر

وقتی کارگردان کریستوفر نولان می‌گوید که فیلم اوپنهایمر CGI ندارد، منظورش کمی بیشتر از چیزی است که به نظر می‌رسد. هنگام فیلمبرداری اوپنهایمر، نولان تمام تلاش خود را کرد تا مطمئن شود که فیلم تا حد امکان واقعی باشد. این به معنای اثرات عملی بسیاری بود، از جمله انفجار شبانه در بیابان که یکی از اولین آزمایش های بمب اتمی را بازسازی کرد.

لویی اشتراوس چه شد؟

حقایق پنهان فیلم اوپنهایمر

لوئی اشتراوس پس از وقایع اوپنهایمر به زندگی خود در سیاست ادامه داد. اوپنهایمر نولان همچنین به زندگی پس از مرگ قهرمان داستان می پردازد که یکی از نمونه های آن بررسی دقیق رابطه جنجالی او با اشتراوس است.

پس از اینکه اشتراوس، رئیس وقت AEC، مجوز امنیتی اوپنهایمر را رد کرد، او و همکارانش تحت تأثیر این اقدام بحث برانگیز قرار گرفتند. پس از پایان دوره او در آژانس در ژوئن 1958، رئیس جمهور او را به عنوان وزیر بازرگانی ایالات متحده معرفی کرد.

در نوامبر 1958، اشتراوس با انتصاب تعطیلات به قدرت رسید، اما با مخالفت شدید سنا مواجه شد. در نهایت، نامزدی اشتراوس با شکست مواجه شد و تنها هجدهمین بار در تاریخ ایالات متحده است که سنا کابینه را رد می کند. درگیری تلخ و علنی او به دوران تصدی او در دولت پایان داد.

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله حقایق پنهان فیلم اوپنهایمر ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظر خود را در مورد این مقاله به ما بگویید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ، اخبار سینما و مطالب خود را منتشر کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای امروزی فیلم را بررسی کنید.

سوالات عمومی

تاریخ اکران عمومی فیلم اوپنهایمر چه روزی است؟

این فیلم در تاریخ 21 یا 30 جولای اکران شد.

جی. رابرت اوپنهایمر، بزرگترین رویداد و بزرگترین اختراع او چه بود؟

او به خاطر نقش مهمش در سازماندهی پروژه منهتن شهرت دارد.دیدگاهتان را بنویسید