خودکارسازی گزارشات گوگل آنالیتیکس در اکسل (ویدئو)


https://www.youtube.com/watch?v=6vT70uOTbl0

لبه تجزیه و تحلیل افزونه ای است که به شما امکان می دهد گزارش های Google Analytics را مانند یک نینجا به روشی بسیار سریع و شهودی خودکار کنید. با این حال، همچنین به شما امکان می‌دهد گزارش‌ها را از ابزارهای دیگر مانند Google Adwords، Mailchimp یا حتی تبلیغات فیس‌بوک خودکار کنید، اگرچه این ماژول‌ها پولی هستند و اگر معمولاً اغلب گزارش‌دهی می‌کنید ارزش استخدام را دارند.

اگر علاقه مند به استفاده از این افزونه هستید، در اینجا افزونه Analytics Edge است. این فایل تنها 3 مگابایت وزن دارد و نصب آن بسیار آسان و سریع است. به یاد داشته باشید که قبل از استفاده اکسل را بسته باشید، زیرا در غیر این صورت نمی توانید آن را نصب کنید.

از طرف دیگر، اگر نیاز به دسترسی به حساب Google Analytics دارید، از طریق بخش تماس به من پیام دهید، و من به شما اجازه می دهم به حساب من دسترسی داشته باشید تا بتوانید سر و کله بزنید یا اگر سؤالی دارید می توانید از من بپرسید.

پس از چندین ماه کار با Analytics Edge، تنها “ولی” که دارد این است که به شما اجازه نمی دهد با کانال های سفارشی کار کنید، فقط می توانید با کانال های پیش فرض کار کنید. تنها راه حلی که من توانستم برای این موضوع پیدا کنم ایجاد یک نمای پشتیبان و تغییر کانال های پیش فرض به عنوان کانال های سفارشی است. به یاد داشته باشید که مانند ایجاد نماهای جدید در Google Analytics، تغییر کانال های پیش فرض اثر ماسبق ندارد.

چرا Analytics Edge به شما اجازه نمی دهد با کانال های سفارشی کار کنید؟

عمدتاً به این دلیل که Google API که Analytics Edge به آن متصل می‌شود این اجازه را نمی‌دهد. پستی در تالار گفتمان Google وجود دارد که در آن سؤال شده است و Analytics Edge تأیید کرده است که Google API در حال حاضر اجازه «واکشی» گروه‌بندی کانال‌های سفارشی را نمی‌دهد.

امیدوارم از ویدیو خوشتون بیاد، اگر سوالی داشتید نظر بدید و اگه براتون مفید بوده به اشتراک بذارید!

دیدگاهتان را بنویسید