درز اطلاعات قاصدک 24 ؛ اطلاعات 2 میلیون کاربر لو رفت!


درز اطلاعات قاصدک 24 تأیید شد. ظاهراً خود وب‌سایت خرید بلیط قاصدک 24 از موضوع اطلاعی نداشته و بعد از 4 روز متوجه لو رفتن اطلاعات کاربرانش شده است!

درز اطلاعات قاصدک 24 وجود یک نقص امنیتی را متوجه این استارتاپ فروش بلیط کرده است. چند روز پیش کانال تلگرامی لیک‌فا متوجه نشت اطلاعات 2 میلیون کاربر قاصدک 24 از دیتابیس این وب‌سایت شده است که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود. حال متین هندوپور مدیر مارکتینگ قاصدک ۲۴ اعلام کرده که اصلاً از این موضوع خبر نداشته و بدین‌وسیله گفته است که در حال پیگیری ماجرا و رفع این موضوع هستیم.

بیشتر بخوانید: خرید بلیط لحظه آخری ؛ چگونه بلیط لحظه آخری بگیریم ؟

درز اطلاعات قاصدک 24 در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد

چهارشنبه هجدهم مردادماه در کانال تلگرامی لیک‌فا خبری مبنی‌بر نشت دیتابیسی از اطلاعات کاربران وب‌سایت خرید بلیط قاصدک۲۴ منتشر شد. در این خبر آمده بود:

اطلاعات کاربران وب‌سایت خرید بلیط قاصدک۲۴ که شامل بیش از ۲ میلیون خط نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، ایمیل، شماره موبایل، شماره ملی، شماره پاسپورت، تاریخ انقضای پاسپورت و اطلاعات دیگری مثل سفرها و بلیط‌هاست، برای فروش قرار داده شده است.

در ادامه به کاربران توصیه شده بود که اگر حسابی در این سایت دارند و پسورد آن را در سایت دیگری هم استفاده کرده‌اند، پسوردهای خود را تغییر دهند.

متین هندوپور مدیر مارکتینگ قاصدک ۲۴ در پاسخ به این مسئله چهارشنبه نوزدهم مردادماه گفت: «ما در جریان این موضوع نبوده‌ایم و اکنون پیگیری‌های خود را آغاز می‌کنیم.» با گذشت بیش از ۴ روز از اولین اخبار مبنی بر نشت اطلاعات کاربران این استارت‌آپ هنوز قاصدک ۲۴ بیانیه یا نظری راجع به این موضوع منتشر نکرده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره درز اطلاعات قاصدک 24 چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: پیوست

 

دیدگاهتان را بنویسید