در بیانیه جدید اسنپ فود اطلاعات دقیقی درباره اقدامات امنیتی این شرکت منتشر شده است


در بیانیه جدید اسنپ فود ، جزئیات دقیقی از اقدامات امنیتی این شرکت مبنی بر حفظ امنیت اطلاعات کاربرانش انجام داده، منتشر شده است.

در این بیانیه آمده که اسنپ فود در لحظه‌ی اولی که از این اتفاق مطلع شده اقدامات امنیتی خود را با کمک پلیس فتا آغاز کرده است. این همکاری به منظور شناسایی و رفع حفره‌های امنیتی صورت گرفته و گام‌های مثبتی برای امنیت بیشتر کاربران و جلوگیری از وقوع اتفاقات مشابه برداشته شده است.

بیشتر بخوانید: چه کسانی در هک اسنپ فود و تامین امنیت آن مسئول هستند؟

در بیانیه جدید اسنپ فود آمده: «همانطور که در بیانیه اولیه نیز ذکر شد، ما در اسنپ‌فود مسئولیت این اتفاق را می‌پذیریم و به منظور حفاظت از اطلاعات کاربران نهایت تلاش خود را به کار خواهیم گرفت. در این گزارش قصد داریم، ضمن عذرخواهی از تمامی کاربران‌مان و قدردانی از همراهی‌شان، به منظور شفافیت بیشتر، شرحی از اقدامات انجام‌شده و آتی را در اختیار عموم قرار دهیم.

پس از اقدامات امنیتی اولیه، ضمن مذاکره موفقیت‌آمیز با گروه هکری برای جلوگیری از انتشار اطلاعات کاربران، اقدامات زیر در دستور کار قرار گرفت:

– از لحظات اولیه‌ اطلاع از وقوع مشکل، تمامی دسترسی‌های سیستمی مسدود شدند. همزمان بررسی تمامی لاگ‌های دسترسی در قسمت‌های مختلف سامانه کلید خورد. این فرایند همچنان در حال انجام است و تا بررسی کامل تاریخچه دسترسی‌ها و فعالیت‌ها ادامه خواهد داشت.

– در مورد دسترسی به حساب‌ها و اطلاعات پرداخت و سوء استفاده احتمالی باید گفت که نظر به encrypted بودن کلمه‌های عبور، امکان لاگین در اکانت‌های کاربران وجود نخواهد داشت. با توجه به عدم امکان دسترسی به اکانت کاربری، اختلالی در مسیرهای پرداختی ایجاد نخواهد شد و امکان کلاهبرداری یا سناریوهای مشابه وجود ندارد.

– کلیه اطلاعات پرداخت بانکی کاربران نیز، اعم از اطلاعات مربوط به کد امنیتی کارت (CVV2)، رمز عبور و تاریخ انقضا، در امنیت کامل قرار دارد و مطابق مقررات بانک مرکزی، این اطلاعات در هیچ یک از پلتفرم‌ها ذخیره نمی‌شود.

– آدرس CDN عکس‌های الحاق شده به تیکت‌های پشتیبانی بعد دسترسی غیر مجاز بسته شد.

به کاربران اطمینان می‌دهیم تمامی تلاش اسنپ‌فود در راستای کشف و حل مشکل ایجاد شده و مهم‌تر از آن جلوگیری از وقوع دسترسی‌های مشابه، حتی در کوچکترین سطح، خواهد بود.

هم‌چنین، اقدامات زیر نیز جهت جلوگیری از بروز این اتفاق در آینده اتخاذ شده است:

– در اولین قدم، امنیت دسترسی به منابع حساس سیستم با استانداردهای جدید و سخت‌گیرانه‌تر به‌روز خواهد شد.

– همکاری با تیم‌های مختلف جهت آزمودن استانداردهای امنیتی در لایه‌های مختلف به شکل جدی توسعه می‌یابد.

– ظرفیت‌های زیرساختی پایش دسترسی‌ها در سامانه به شکل قابل توجهی در حال افزایش است.

– آگاهی‌سازی عمومی همکاران در بخش‌های مختلف در حوزه دسترسی به داده‌ها با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

– امکان حذف اکانت توسط کاربران در دستور کار قرار گرفت.

در اسنپ‌فود دپارتمان امنیت با استانداردها و روش‌های مختلف همواره مشغول رصد، محدودسازی و بهبود وضعیت امنیت داده‌ها و سایر منابع حساس سامانه است. رخدادی همچون مورد اخیر نشانگر امکان بهبود و ارتقای تمهیدات امنیتی است. همچنین دامنه فعالیت‌های امنیتی سازمان در فضای جدید به حوزه مهندسی اجتماعی و مراقبت‌های دسترسی نیز توسعه خواهد یافت.»

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درباره‌ی بیانیه جدید اسنپ فود چیست؟ به نظر شما این اقدامات می‌تواند از وقوع پیامدهای این اتفاق جلوگیری کند. لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *