دیجیکالا به حامیان هدیه می دهد ؛ این پیام واتساپ کلاهبرداری است


شاید اخیرا در واتساپ پیام «دیجیکالا به حامیان هدیه می دهد» را دریافت کرده باشید. اما باید بدانید این پیام واتساپ کلاهبرداری از نوع فیشینگ است. با ما باشید.

اخیرا و به خصوص در هفته ای که گذشت پیامی با عنوان دیجی کالا به حامیان هدیه می‌دهد در گروه‌ها و کانال‌ها در حال رد و بدل شدن است. بنابر بررسی‌های به عمل آمده این پیام و لینکی که همراه آن ارسال می‌شود، لینکی حاوی بدافزار و برای نوعی فیشینگ و کلاهبرداری است.

دیجیکالا به حامیان هدیه می دهد

پیامی که با ترفند هدیه از سوی سایت دیجی کالا و توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌شود، از نوع فیشینگ است. با کلیک بر روی لینک پیام دریافتی، کاربر به صفحه‌ای هدایت شده و پس از طی کردن مراحل متعدد (فارغ از گزینه انتخابی کاربر)، شخص برنده کارت هدیه دیجی کالا به مبلغ ۱۰ میلیون تومان، آیفون ۱۱ و موارد دیگری می‌‌شود.

اما اصل ماجرا اینجاست که در پایان و پس از اعلام جایزه فرد، برای ارائه جایزه از فرد درخواست می‌شود لینک مسابقه را با مخاطبان خود، حداقل 30 نفر یا 5 گروه واتساپی به اشتراک بگذارید. توصیه ما این است که اگر چنین پیامی دریافت کردید نه تنها آن را باز نکنید، بلکه با هیچکس به اشتراک هم نگذارید.

بیشتر بخوانید:

آیا شما با پیغام دیجیکالا به حامیان هدیه می دهد مواجه شده اید؟ نظر شما چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید