زمان دقیق واریز سود سهام عدالت اعلام شد (+جزئیات محاسبات)


لحظه دقیق پرداخت سود سهام عدالت پیدا شد. این احتمال وجود دارد که زمان و نحوه واریز این سود تغییرات مثبتی داشته باشد.

لحظه دقیق پرداخت سود سهام عدالت اعلام کرد. سال گذشته سازمان بورس اعلام کرد که از سال آینده هر 4 ماه یکبار سود سرمایه انجام می شود و مجید عشقی به عنوان رئیس این سازمان بزرگ این خبر را تایید کرد. اکنون که در سومین ماه سال 1402 هستیم، بحث واریز این سود به حساب سهامداران داغ شده و احتمال دارد در تیرماه امسال واریز شود. جزئیات خبر را در ادامه بخوانید.

بیشتر بخوانید: افزایش میزان یارانه برای این افراد تصویب شده است. چه کسی یارانه بیشتری می گیرد؟

لحظه دقیق پرداخت سود سهام مشخص می شود

در پایان فروردین ماه امسال اعلام شد که براساس تصمیم سازمان بورس، واریز کامل سود سهامداران باید حداکثر تا چهار ماه پس از تصمیم مجمع عمومی در خصوص تقسیم سود انجام شود.

در واقع هشت ماه از شرکت ها گرفته شد و شرکت ها موظف شدند حداکثر تا چهار ماه بعد به سهامداران سود پرداخت کنند.

با توجه به این مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار وی در عین حال با تاکید بر اینکه تاخیر در پرداخت سود سهام شرکت حتی تا یک سال باعث کاهش ارزش آن به ضرر سهامداران می شود، اعلام کرد: این تغییرات و پرداخت سود نقدی شامل کلیه سهامدارانی است که پرداخت می کنند. سهامداری همچنین شامل؛ بنابراین در فرآیند جدید سود سرمایه زودتر از سال های گذشته به حساب مردم واریز می شود.

شرکت ها برای عملیات خود و تهیه صورت های مالی یک دوره زمانی یک ساله با شروع و پایان مشخص به نام سال مالی تعریف می کنند. مالی ترین سال شرکت های بورس، از ابتدای فروردین هر سال تا پایان اسفند همان سال. اما شرکت هایی هم هستند که سال مالی آنها متفاوت است.

طبق قانون، شرکت های ثبت شده باید حداکثر تا چهار ماه پس از سال مالی، مجمع عمومی عادی سالانه را تشکیل دهند و صورت های مالی را تصویب کنند. یعنی اگر سال مالی شرکت 8 اسفند باشد باید تا پایان تیرماه تشکیل جلسه دهد. همچنین بر اساس قانون جدید، شرکت ها باید حداکثر تا چهار ماه پس از تشکیل مجمع عمومی عادی سالیانه و تصویب صورت های مالی، سود نقدی به سهامداران پرداخت کنند. بنابراین اگر مجمع عمومی یک شرکت در تیرماه برگزار شود، آن شرکت موظف است تا پایان آبان ماه به سهامداران سود پرداخت کند.

بیشتر بخوانید: مدل جدید مدیریت سرمایه تصویب و ابلاغ شد

امکان برگزاری مجمع و واریز سود در شرکت های سهامی چیست؟

بررسی‌های ایسنا نشان می‌دهد که سال مالی ۳۱ شرکت بورسی ۸ اسفند به پایان می‌رسد، بنابراین این شرکت‌ها باید مجمع عمومی عادی خود را در تیرماه برگزار کنند و در آبان ماه سود سهامداران و سهامداران را واریز کنند.

بر این اساس سال مالی سه شرکت 31 شهریور، یک شرکت 31 فروردین و یک شرکت 31 خرداد می باشد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد آگهی لحظه دقیق پرداخت سود سهام عدالت چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *