ساخت سکونتگاه‌های انسانی شناور در سیاره زهره ؛ ایده جدید هم‌بنیانگذار شرکت جنجالی اوشن‌گیت!


هم‌بنیانگذار شرکت اوشن‌گیت به فکر سکونتگاه‌های انسانی شناور در سیاره زهره افتاده است. اگر به یاد داشته باشید، زیردریایی این خلاقانه این شرکت همین چند وقت پیش چند نفر را به کام مرگ فرستاد!

اگر کمی فکر کنید حتماً نام اوشن‌گیت را به خاطر می‌آورید. این شرکت خصوصی آمریکایی که سازنده زیردریایی کوچکی به نام تایتان بود. یک زیردریایی غیراستاندارد که در نخستین ماجراجویی خود برای بازدید از بقایای تایتانیک، منفجر شد و منجر به مرگ مدیرعامل شرکت و 4 همراه او که همگی از ثروتمندان به نام بودند شد.

حال خبر رسیده که گیرمو سونلاین هم‌بنیان‌گذار اوشن‌گیت به فکر ساخت سکونتگاه‌های انسانی شناور در سیاره زهره افتاده است!

بیشتر بخوانید: سرنوشت زیردریایی توریست‌های تایتانیک مشخص شد؛ تایتان به تایتانیک پیوست!

ایده ساخت سکونتگاه‌های انسانی شناور در سیاره زهره عملیاتی می‌شود

فقط چند هفته پس از آنکه مدیرعامل اوشن‌گیت به‌همراه چهار نفر دیگر در انفجار زیردریایی تایتان جان باختند، یکی از بنیان‌گذاران این شرکت از قصد خود برای اعزام گروه دیگری از افراد به محیط سکونت‌ناپذیر دیگر صحبت می‌کند.

گیرمو سونلاین، هم‌بنیان‌گذار اوشن‌گیت، به‌تازگی در مصاحبه با بیزینس‌اینسایدر، علاقه‌ی خود را به اعزام هزار نفر به سکونتگاه فضایی شناور در جو سیاره‌ی زهره تا سال ۲۰۵۰ ابراز کرد. زهره که گاهی‌ اوقات «جهان جهنمی» نامیده می‌شود، به‌دلیل داشتن اندازه و چگالی مشابه با سیاره‌ی ما، دوقلوی زمین به‌حساب می‌آید.

بااین‌حال، جو زهره متشکل از بادهای پرسرعتی است که سطوح سمی دی‌اکسید‌کربن و ابرهای اسیدسولفوریک را در سرتاسر سیاره پراکنده می‌کنند؛ اما سونلاین به این شرایط نامساعد اهمیتی نمی‌دهد و همچنان در پیگیری علاقه‌اش ثابت‌قدم است. او ظاهراً با استناد به برخی از پژوهش‌هایی که ادعا می‌کنند بخش کوچکی از زهره ممکن است زیست‌پذیر باشد، به‌دنبال سفر به این سیاره است.

سونلاین در گفتگو با گیزمودو، توضیح داد که زهره را «سکونت‌پذیر» می‌داند. او با استناد به ناسا و پژوهش‌های برنامه زهره روسیه، تصریح کرد که دما و فشار در برخی از مناطق این سیاره بیشتر به شرایط زمین شباهت دارد. هم‌بنیان‌گذار اوشن‌گیت گفت:

افراد خارج از صنعت فضایی، کاملاً حق دارند که وقتی از رفتن به زهره سخن به‌میان می‌آید، ابرو بالا بیندازند. این مسئله حتی باعث تعجب افراد حاضر در صنعت فضایی نیز می‌شود.

در سال ۲۰۱۶، سونلاین اوشن‌گیت را ترک کرد و به‌سراغ تأسیس سازمانی غیرانتفاعی به نام هیومنز۲ونوس رفت. این سازمان همان‌طورکه از نامش برمی‌آید، قصد دارد سیاره‌ زهره را به‌عنوان مقصد بالقوه‌ طولانی‌مدت برای بشر کاوش کند و «بزرگ‌ترین جامعه‌ جهانی از علاقه‌مندان عادی و حرفه‌ای زهره» را به‌وجود آورد.

به‌گزارش اینسایدر، اوشن‌گیت صرفاً سکوی پرتابی برای سونلاین بود و او علاقه‌مند است که بشر را به فراتر از محدوده‌ زمین ببرد. سونلاین با کنایه به برنامه‌ جاه‌طلبانه‌ ایلان ماسک برای اعزام یک‌میلیون نفر به مریخ گفت: «فکر می‌کنم (اعزام هزار نفر به زهره) از قراردادن یک‌میلیون نفر روی سطح مریخ تا سال ۲۰۵۰، کمتر بلندپروازانه است.»

در ژوئن گذشته پس از ناپدیدشدن پنج مسافر زیردریایی تایتان، ازجمله استاکتون راش، مدیرعامل شرکت، اوشن‌گیت تیتر خبرهای سراسر جهان شد. گفتنی است استاکتون راش و آن پنج مسافر دیگر برای تماشای لاشه‌ کشتی تایتانیک به زیر آب‌های اقیانوس اطلس شمالی رفته بودند. پس از چند روز تلاش برای جست‌وجو و نجات، مشخص شد که بدنه‌ تایتان فشار خرد‌کننده‌ زیر دریا را تاب نیاورده است و با درون‌پاشی بسیار سریع زیردریایی، همگی مسافران بلافاصله جانشان را از دست داده‌اند.

پس از فاجعه‌ انفجار تایتان، گزارش رسانه‌ها نشان داد که راش و اوشن‌گیت هزینه‌های خود را کاهش داده و از مواد ارزان‌قیمت استفاده کرده بودند. همچنین، شرکت در تلاش برای کاهش قیمت سفر به محیط پرفشار و نامساعد اعماق اقیانوس، از انجام بازرسی‌های نظارتی نیز شانه خالی کرده بود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ساخت سکونتگاه‌های انسانی شناور در سیاره زهره چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید