ساخت هتل 30 طبقه روی گسل تهران; مواظب زندگی مردم باشید


ساخت هتل 30 طبقه گوسلی در تهران حاشیه های زیادی ایجاد کرد. واضح است که این اقدام بدون فکر می تواند عواقب خطرناکی داشته باشد.

ساخت هتل 30 طبقه گوسلی در تهران همین امر باعث شد تا زاکانی، شهردار فعلی تهران و رئیسی به رئیس جمهور، چشمان خود را به این موضوع باز کند. خبرها حاکی از آن است که هتلی 30 طبقه در منطقه والنجک درست روی گسل زلزله در دوره علیرضا زاکانی شهردار تهران ساخته شده و گفته می شود حتی رئیس جمهور در ساخت آن نقش داشته است.

جالب است بدانید که شهردار تهران و برخی از یارانش برای فرار از موضوع و رفع اتهام از خود، افراد دیگری مانند رئیس جمهور را وارد تاریخ کرده اند. اما داستان چیست؟ منتظر مقاله بعدی باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین فست فود قشم (+آدرس، شماره تلفن و ساعت کاری)

ساخت هتل 30 طبقه روی گسلی در تهران خبرساز شد

روزنامه هم میهن در شماره روز یکشنبه ۲۷ تیرماه گزارش داد ساخت هتل 30 طبقه در منطقه والنیاک و روی گسل این یکی از تخلفات شهرداری تهران در دوره علیرضا زاکانی است و حتی پای ابراهیم رئیسی نیز به آن کشیده شد.

روزنامه تهران می نویسد شهردار پایتخت و معاون وی اعلام کردند که ابراهیم رئیسی برای «مخفی نگه داشتن تخلفات» درخواست صدور مجوز برای ساخت این هتل را کرده است.

بر اساس آن گزارش، مصطفی میرسلیم، نماینده تهران در شورای اسلامی، گفته است که ادعای معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران را “بررسی و بررسی” کرده است، اما ابراهیم رئیسی از وجود این “اظهار بی اطلاعی” کرده است. مورد.

هموطن در گزارش خود صدور مجوز برای این هتل 30 طبقه این تصمیم کمیته ماده 5 شهرداری است که ریاست آن بر عهده علیرضا زاکانی است.

روزنامه شرق ۲۶ خرداد نیز اسنادی را منتشر کرد که نشان می داد در این کمیسیون «بازاریابی» گسترده ای صورت می گیرد. شورای عالی شهرسازی او بارها تصمیمات این کمیسیون را «غیرقانونی» خوانده است. اما زاکانی سه روز بعد به این اتهام واکنش نشان داد و آن را رد کرد.

حالا روزنامه همخان نوشت که اجازه ساخت هتل 30 طبقه روی یکی از گسل های تهران دبیر شورای عالی شهرسازی به دلیل «تناهمات قانونی فراوان» مخالفت کرد اما شهرداری تهران این مجوز را «صدور و ابلاغ کرد».

در این گزارش همچنین مدعی شده بود که در پی اختلاف و درگیری لفظی دبیر شورای عالی شهرسازی با زاکانی، کمیسیون ماده 5 از دبیر شورای عالی شهرسازی به جلسات خود دعوت نکرده است.

شهرداری تهران و مهدی چمران رئیس شورای شهر پایتخت در دفاع از صدور مجوز برای این هتل گفتند. ساختمان 30 طبقه روی یکی از «گسل‌های فرعی» قرار دارد، اما طبق نقشه‌ها، این ملک روی یکی از «گسل‌های اصلی شمال تهران» قرار دارد.

این روزنامه همچنین به «تخلفات قانونی» در خصوص صدور پروانه هتل اشاره کرده و می نویسد بر اساس مدارک دریافتی، در مصوبه مربوط به این ساختمان، معاونت وزارت کشور و معاونت جهاد کشاورزی نوشته اند که در صورت شورای عالی شهرسازی این مجوز را تایید می کند.

با توجه به مخالفت شورای عالی شهرسازی، مجوز مذکور تنها دارای سه امضا است که با ادعای علیرضا زاکانی مبنی بر چهار امضای کلیه مصوبات کمیسیون ماده 5 مغایرت دارد.

۳۰ اردیبهشت امسال، رسانه‌های ایران گزارش دادند که معاونت بازرسی کشور اعلام کرده است که صدور پروانه این هتل از سوی کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران غیرقانونی است و این تصمیم باید به شورای عالی شهرسازی ارجاع شود. .

با این حال، در گزارش هممهان آمده بود که شهرداری با اعلام اینکه مالک «حدود چند صد میلیارد تومان» مالیات پرداخت کرده، قصد دور زدن قانون را دارد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ساخت هتل 30 طبقه گوسلی در تهران چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید