سفارش 30 هزار پهپاد ایرانی توسط چین تایید شد؛ صنعت پهپادی ایران در اوج!


طبق گزارش روزنامه الجریده کویت، ظاهراً سفارش 30 هزار پهپاد ایرانی توسط چین صحت دارد. حالا به‌غیر از روسیه، پهپادهای ایرانی مشتریان دیگری نیز پیدا کرده‌اند.

یک منبع آگاه در وزارت دفاع ایران به روزنامه الجریده کویت گفته که سفارش 30 هزار پهپاد ایرانی توسط چین نهایی شده است. روسیه به‌عنوان اولین خریدار پهپادهای ساخت ایران برای مقابله با اوکراین از این پهپادها اسنفاده کرد و باتوجه به ویژگی‌های این سلاح‌های مرگبار، مشتریان دیگری نظیر چین نیز به دنبال خرید آنها هستند. گفته شده که به غیراز چین و روسیه، 35 کشور دیگر برای خرید این پهپادها علاقه نشان داده‌اند.

بیشتر بخوانید: نخستین پهپاد تهاجمی حشدالشعبی رونمایی شد؛ گام به گام در مسیر سپاه شدن!

سفارش 30 هزار پهپاد ایرانی توسط چین نهایی شد

الجریده به نقل از یک منبع آگاه در وزارت دفاع ایران نوشت:

«تقاضای جهانی پهپاد‌های ایرانی افزایش یافته و مستشاران نظامی ۳۵ کشور جهان نسبت به این پهپاد‌ها علاقه نشان داده اند.»

این روزنامه در ادامه به نقل از منبع خود آورده است: «چین قرادادی برای خرید ۱۵ هزار پهپاد ایرانی منقعد کرده بود و از دو روز پیش نیز قرادادی را با ایرانی‌ها برای خرید تعداد مشابه امضا کرده است.»

براساس نوشته این همین روزنامه:

«ایران هم اکنون در حال بررسی درخواستی از چین جهت خرید زیردریایی‌ها و قایق‌های تندرو بدون سرنشین ایرانی است که از جمله سلاح‌های راهبردی هستند که تهران آن‌ها را یک غافلگیری در هرگونه حمله احتمالی می‌داند و در فروش آن‌ها از ترس اینکه به دست اسرائیل یا آمریکا بیفتد، تردید دارد.»

منبع الجریده در ادامه گفته است: «پهپاد‌های ایرانی مورد توجه بسیاری از کشور‌های آسیای مرکزی، آفریقا، آمریکای لاتین و شرق آسیا قرار گرفته و بسیاری از این کشور درخواست‌هایی را برای خرید آن‌ها ارائه کرده‌اند که فراتر از ظرفیت تولید کارخانه‌های ایرانی برای تامین آنهاست.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص سفارش 30 هزار پهپاد ایرانی توسط چین چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید