سود 5 میلیارد درصدی یک ماینر بیت کوین


ماجرای سود 5 میلیارد درصدی یک ماینر بیت کوین چیست؟ استخراج چند بیت‌کوین 13 سال پیش، یک مرد اهل چین را حالا به ثروت کلانی رسانده است.

سود 5 میلیارد درصدی یک ماینر بیت کوین خبرساز شده است. این ماینر 13 سال پیش 150 بیت کوین استخراج کرده و سپس از فروش آن‌ها به سود کلانی رسیده‌است. گفتنی‌ست که این ماینر سال گذشته درحالی بیت‌کوین‌های خود را فروخت که هر واحد این ارز دیجیتال 45 هزار دلار ارزش داشت.

بیشتر بخوانید: زندگی نوجوان السالوادوری با دریافت دیپلم بیت کوین متحول شد

سود 5 میلیارد درصدی یک ماینر بیت کوین

کی یانگ جو، مدیرعامل شرکت تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant) فاش کرد که یک ماینر بیت کوین که در نوامبر سال ۲۰۰۹، ۱۵۰ بیت کوین به ارزش ۰٫۱۳ دلار (در آن زمان) را تولید کرده بود، ذخیره خود را سال گذشته به ازای مبلغ حیرت‌انگیز ۶٫۵ میلیون دلار فروخت. یانگ جو در توییت خود توضیح داد:

واقعیت جالب: یک شخص ۱۵۰ بیت کوین به ارزش ۰٫۱۳ دلار استخراج کرد، به مدت ۱۳ سال نگه داشت، سپس، آنها را به قیمت ۶٫۵ میلیون دلار فروخت و سود ۵،۰۱۹،۵۹۰،۶۰۰ درصدی به دست آورد.

به گفته یانگ جو، این ماینر که یا صبورانه منتظر لحظه مناسب بود یا ذخایر خود را فراموش کرده بود، در آوریل سال گذشته، زمانی که بیت کوین حدود ۴۳ هزار دلار ارزش داشت، دارایی‌های خود را به فروش رساند.

شایان ذکر است که اگر این ماینر، دارایی‌های خود را در طول بازار صعودی سال ۲۰۲۱ فروخته بود – زمانی که قیمت بیت کوین به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی حدود ۷۰ هزار دلار رسید – این سرمایه‌گذاری می‌توانست سود بیشتری به همراه داشته باشد.

با این حال، برخی از کاربران توییتر هم استدلال کردند که با توجه به کاهش قیمت بیت کوین در ماه‌های بعد، زمان‌بندی این ماینر خوب بوده است.

بر اساس داده‌های بازار، در صورتی که این ماینر می‌خواست بیت کوین‌های خود را در پایان سال ۲۰۲۲ (در زمان فروپاشی صرافی FTX) بفروشد، ذخایر او کمتر از ۲٫۵ میلیون دلار ارزش داشت.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره سود 5 میلیارد درصدی یک ماینر بیت کوین چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: رمزارز نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *