شیوه درمان جدید سرطان خون تایید شد


شیوه درمان جدید سرطان خون تایید شد. نوعی از سرطان خون صعب‌العلاج توسط شرکت داروسازی «جانسون اند جانسون» درمان می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید.

این درمان با نام تجاری «تالوی / Talvey» به دسته‌ای از درمان‌ها به نام «آنتی‌بادی‌های دوخصیصه‌ای / bispecific antibodies» تعلق دارد که برای در کنار هم آوردن سلول‌های سرطانی و سلول‌های ایمنی طراحی شده‌اند تا از این طریق سیستم ایمنی بدن بتواند بیماری سرطان را از بین ببرد.

به گفته این شرکت، تالوِی به شکل تزریق زیر پوستی هفتگی یا دو هفته یکبار برای درمان بیماران مبتلا به «مولتیپل میلوم/ multiple myeloma» عودکرده که دست‌کم چهار خط درمانی را پشت سر گذاشته‌اند تایید شد.

بیشتر بخوانید: نوشیدن روزانه شیر ریسک ابتلا به سرطان پروستات را بالا می‌برد

درمان جدید سرطان خون

مولتیپل میلوما نوعی سرطان است که از مغز استخوان شروع می‌شود و درنهایت تولید سلول‌های طبیعی خون را مختل می‌کند.

دیگر گزینه‌های موجود برای درمان مولتیپل میلوما شامل شیوه‌های درمانی J&J’s Carvykti و Bristol-Myers Squibb’s Abecma می‌شود که هر دو روش به دسته «درمان‌های گیرنده آنتی‌ژن کایمریک سلول T» یا به اختصار CAR-T تعلق دارند. این دو روش با برداشت سلول‌های T (عامل کشنده سلول‌های سرطانی) از فرد بیمار، آن‌ها را برای هدف قرار دادن پروتئین‌های خاص سلول‌های سرطانی دستکاری ژنتیکی می‌کنند و سپس آن‌ها را برای پیدا کردن و حمله به سلول‌های سرطانی جابجا می‌کند.

مایکل آندرینی، مدیر عامل بنیاد غیرانتفاعی تحقیقات مولتیپل میلوما، گفت: «اگرچه گزینه‌های درمان مولتیپل میلوما در سال‌های اخیر به طور قابل‌توجهی گسترش یافته است، این بیماری همچنان غیرقابل درمان است و بنابراین، بیماران به گزینه‌های درمانی جدید نیاز دارند.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص شیوه درمان جدید سرطان خون چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید