قفل تشخیص چهره پیکسل 8 پرو به سادگی فریب می‌خورد!


ظاهرا امنیت قفل تشخیص چهره پیکسل 8 پرو آنچنان که باید بالا نبوده و گوشی یکی از کاربران با تصویری که به او شباهت زیادی نداشت، به‌سادگی باز شد.

زمان زیادی از عرضه‌ی سری پیکسل ۸ به بازار نمی‌گذرد و همین‌حالا هم گزارش نگران‌کننده‌ای درباره‌ی سیستم جدید تشخیص چهره‌ی گوشی گوگل در ردیت منتشر شده است. ظاهراً برادر کاربر مذکور که شباهت چندان نزدیکی هم با وی ندارد می‌تواند هربار قفل گوشی پیکسل ۸ پرو را با چهره‌ی خود باز کند.

بیشتر بخوانید: بهترین نمایشگر موبایل 2023 متعلق به پیکسل 8 پرو است؛ پایان عصر اپل و سامسونگ!

قفل تشخیص چهره پیکسل 8 پرو امنیت پایینی دارد!

گوگل قابلیت تشخیص چهره را در پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو ارتقاء داد تا امنیت این سیستم را افزایش دهد. طبق ادعای غول جستجوی اینترنت، امنیت سیستم تشخیص‌ چهره‌ی پرچم‌داران جدیدش درسطحی است که می‌توان از آن برای تأیید اعتبار پرداخت‌ها و تأیید ورود به برنامه‌ها استفاده کرد؛ این‌کار در پیکسل ۷ امکان‌پذیر نبود.

کاربر ردیت تأیید کرد اگرچه چهره‌ی برادرش به او شبیه است اما پدرش شباهت بیشتری به وی دارد. این کاربر نوشت:

سیستم تشخیص چهره‌ی پیکسل ۸ پرو را با پدرم که احساس می‌کنم شباهت بیشتری با من دارد تست کردم و قفل دستگاه باز نشد اما حدس می‌زنم گوگل تصور می‌کند من و برادرم دوقلو هستیم زیرا با چهره‌ی او به‌راحتی باز می‌شود.

این اولین‌بار است که گزارشی درمورد فریب سیستم تشخیص چهره‌ی پیکسل ۸ پرو منتشر می‌شود. امنیت بیومتریک کلاس ۳ دستگاه یعنی درحالت ایدئال، احتمال فریب آن با نمونه‌ی کاملاً ضبط‌شده مثل عکسی که شبیه کاربر باشد بسیار کم است. به‌هر حال همچنان حاشیه‌ی خطایی در این سیستم وجود دارد.

بااین حال، حتی سیستم‌هایی مانند Face ID آیفون که از نقشه‌برداری عمقی برای تشخیص چهره استفاده می‌کنند، در شرایطی فریب می‌خورند.

باید منتظر بمانیم تا سری پیکسل ۸ به‌دست افراد بیشتری برسد و ببینیم آیا آن‌ها هم تجربه‌ی مشابهی خواهند داشت یا خیر.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد امنیت پایین قفل تشخیص چهره پیکسل 8 پرو چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از تکراتو دنبال کنید.

.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید