قیمت کارخانه سایپا اطلس اعلام شد


قیمت کارخانه سایپا اطلس بالاخره مشخص شد. دومین خودروساز ایران قیمت چند مدل از خودروهای جدید خود را اعلام کرده است.

قیمت کارخانه سایپا اطلس بالاخره توسط شرکت سازنده اعلام شد. خودرو اطلس که از آن به عنوان جایگزین کوییک یاد می‌شود، به‌زودی وارد بازار می‌شود. این خودرو که بیشترین تغییر را نسبت به محصولات دیگر سایپا به خصوص در بخش کابین دارد، قیمت نسبتا بالایی دارد و بسیاری از افراد معتقدند ارزش خرید این محصول پایین است.

گفتنی است که با وجود این وضعیت، متقاضیان بی‌اطلاع از قیمت تولیدات جدید سایپا، در جریان برگزاری طرح یکپارچه فروش خودرو استقبال خوبی از این محصولات کردند و عموما انتظار عرضه خودروهایی با قیمت اقتصادی و پایینتر از نرخ‌های قبلی را داشتند. قیمت‌های اعلام شده توسط سایپا اما به نظر می‌رسد که آب سردی بر پیکره خیالات این متقاضیان بوده است!

بیشتر بخوانید: مشخصات فنی سایپا اطلس رسما اعلام شد (+امکانات رفاهی)

قیمت کارخانه سایپا اطلس بالاخره اعلام شد

گروه خودروسازی سایپا قیمت شاهین اتوماتیک، اطلس G، ساینا GX، اسینا SDA و کوییک GXR را ویژه 3 ماهه سوم سال 1402 اعلام کرد.

قیمت این خودروها نهایی بوده و شرکت سایپا به قیمت کارخانه‌ای آنها هزینه‌هایی چون ۶ درصد مالیات ارزش افزوده، ۳ درصد عوارض شهرداری، ۲.۵ درصد مالیات هوای پاک، ۱ درصد مالیات ماده ۳۰ قانون مالیات ارزش افزوده، ۱ درصد مالیات شماره‌گذاری، ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان هزینه بیمه شخص ثالث و ۶۰۰ هزار تومان هزینه خدمات شماره‌گذاری، پست و نصب پلاک را نیز اضافه کرده است.

قیمت نهایی شاهین اتوماتیک و اطلس سایپا:

نام محصول قیمت نهایی
شاهین اتوماتیک ۶۲۵ میلیون تومان
اطلس G ۳۹۵ میلیون تومان
ساینا GX ۳۲۶ میلیون تومان
ساینا SDA ۳۱۵ میلیون تومان
کوییک GXR ۳۷۰ میلیون تومان

این محصولات جدید سایپا که از دور اول سامانه یکپارچه عرضه شده بودند با وجود گذشت ماه‌ها، تاکنون قیمت مشخصی نداشتند. موضوعی که منجر به شکایت و اعتراض بسیاری از متقاضیان شده بود.

البته در حال حاضر و با وجود اعلام قیمت نیز، به نظر می‌رسد متقاضیان از قیمت‌های اعلامی شاکی و در فکر انصراف از محصول ثبت سفارش شده هستند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص قیمت کارخانه سایپا اطلس چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: ترنجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *