ماجرای بارش شدیدترین باران قرن در ایران چیست؟


ماجرای شدیدترین باران قرن در ایران چیست و منبع این پیش‌بینی کجاست؟ در این خصوص رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران پاسخ می‌دهد. در ادامه نوشتار با تکراتو همراه باشید.

اخیراً شایعاتی مبنی‌بر بارش شدیدترین باران قرن در ایران طی مردادماه به گوش رسیده که موجب ترس و نگرانی مردم شده است. حال در این خصوص صادق ضیاییان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا توضیحاتی داده است و اعلام کرده اخبار منتشر شده از این حادثه کذب محض بوده و نباید به چنین شایعاتی دامن بزنیم.

بیشتر بخوانید: بارش تگرگ سنگین در آلمان آن هم وسط تابستان؛ تجربه تابستان سرد در آلمان!

بارش شدیدترین باران قرن در ایران فقط یک شایعه است

طی روزهای اخیر شایعاتی در ارتباط با بارش شدید بارانی در ایران پخش شده که از آن به‌عنوان «شدیدترین باران قرن در ایران» یاد می‌شود. اما این شایعه از کجا نشات می‌گیرد و آیا چنین چیزی واقعیت دارد؟

برای یافتن پاسخ این سوال به‌سراغ صادق ضیاییان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا رفتیم. او در پاسخی به‌صراحت می‌گوید:

 این خبر شایعه‌ای بیش نیست و قرار نیست بارش‌هایی رخ دهد که شدت‌شان آنطور که می‌گویند در قرن گذشته بی‌مثال باشد.

به‌گفته ضیاییان: «از روز گذشته تا ۲۶ مردادماه جو پایداری در اکثر مناطق کشور حاکم خواهد بود، اما از روز جمعه ۲۷ مرداد شاهد افزایش ابر و بارش‌های پراکنده‌ای در بخش‌هایی از شمال غرب (ارتفاعات زاگرس) هستیم.»

گرچه خبری از بارش‌های وحشتناک نیست، اما طوفان شن شدیدی در شمال سیستان و بلوچستان پیش‌بینی شده است که می‌تواند برای شهروندان این منطقه حادثه‌آفرین باشد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص شایعه شدیدترین باران قرن در ایران چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: گجت نیور

دیدگاهتان را بنویسید