مایکروسافت برنامه پینت ویندوز را هم به هوش مصنوعی مجهز می‌کند!


مایکروسافت اعلام کرده است که برنامه پینت ویندوز را به هوش مصنوعی مجهز خواهد کرد. بدین‌ترتیب روح AI در کل فرم‌فکتور غول نرم‌افزاری جهان قرار خواهد گرفت.

مایکروسافت از زمان اوج‌گیری هوش مصنوعی جزء اولین شرکت‌هایی بود که پلتفرم‌های خود را به سمت هوشمند شدن سوق داد و روز‌به‌روز نیز بر تعداد آنها افزود. حال باوجود اینکه ویندوز و بسیاری از نرم‌افزارهای موجود در این سیستم‌عامل به هوش مصنوعی تجهیز شدند، جای خالی یک برنامه خیلی حس می‌شد. از این رو برنامه پینت ویندوز نیز قرار است به زودی به هوش مصنوعی مجهز شود.

بیشتر بخوانید: با ابزار جدید مایکروسافت برای تعمیر ویندوز، با نصب مجدد ویندوز خداحافظی کنید!

برنامه پینت ویندوز به هوش مصنوعی مجهز خواهد شد

مایکروسافت ظاهراً قصد دارد برنامه محبوب Paint را برای کاربران ویندوز ۱۱ به ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز کند که به موجب آن می‌تواند تصویر را براساس توضیحات متنی کاربر ایجاد کند.

درواقع با این به‌روزرسانی جدید، برنامه پینت با هوش مصنوعی، یک بوم نقاشی مبتنی بر پیام متنی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

به گزارش Windows Central، ویژگی هوش مصنوعی برنامه پینت مایکروسافت از فناوری مشابه ایجاد تصویر در هوش مصنوعی بینگ (Bing’s Image Creator) برخوردار خواهد بود. این فناوری می‌تواند تصویری را براساس توضیحات متنی کاربر ایجاد کند.

هنوز به‌صورت دقیق مشخص نیست هوش مصنوعی در برنامه پینت چگونه کار می‌کند. شاید با ایجاد یک کلید جدید در نوار ابزار، امکانی در اختیار کاربران قرار گیرد تا بتوانند توضیحات متنی خود را وارد کرده و هوش مصنوعی پینت تصویری مطابق آن برای آن‌ها ایجاد کند. اما هنوز خیلی زود است که بگوییم این ویژگی دقیقاً به چه صورت کار می‌کند.

مایکروسافت علاوه بر Paint، ظاهراً قصد دارد ابزارهای هوش مصنوعی را به برنامه Photos، برنامه دوربین و همچنین ابزار Snipping نیز اضافه کند. برای برنامه Photos، این به‌روزرسانی می‌تواند شامل ویژگی جدیدی باشد که به کاربران اجازه می‌دهد افراد یا اشیا را در یک عکس شناسایی کنند.

در مورد ابزار Snipping و برنامه دوربین، مایکروسافت ممکن است فناوری تشخیص نوری کاراکتر (OCR) را به هر دو اضافه کند. با این رویکرد، به هر دو برنامه‌ اجازه می‌دهد متن را در عکس‌ها و اسکرین‌شات‌ها شناسایی کنند.

هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت واقعاً هریک از این ویژگی‌ها را منتشر خواهد کرد یا خیر؛ اما با توجه به تعداد ابزارهای هوش مصنوعی که این شرکت در سال گذشته راه‌اندازی کرده است، انجام چنین کاری چندان دور از ذهن نیست.

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درباره تجهیز برنامه پینت ویندوز به هوش مصنوعی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید