محدود کردن دسترسی کارمندان Google به اینترنت؛ غول جستجوی اینترنتی کاربران خود را محدود می کند!


طبق اخبار اخیر، دسترسی کارکنان گوگل به اینترنت محدود شده است. ظاهرا غول جستجوی جهانی یک برنامه آزمایشی راه اندازی کرده است.

دسترسی کارکنان گوگل به اینترنت محدود خواهد شد. گوگل در حال آماده سازی یک برنامه آزمایشی است و از برخی از کارمندان خود خواسته است بدون اینترنت به کار خود ادامه دهند. البته همانطور که می دانید این کارمندان از طریق این برنامه به صورت داوطلبانه پیشرفت خواهند کرد.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط مایکروسافت، نقض امنیتی حساب‌های سازمان‌ها و اماکن دولتی در اروپا و آمریکا افزایش یافته و این موضوع گوگل را نگران کرده است. این امر غول فناوری ایالات متحده را بر آن داشت تا اتصال اینترنت را قطع کرده و برنامه آزمایشی خود را انجام دهد.

بیشتر بخوانید: نسخه ویندوز ویژگی اشتراک گذاری نزدیک گوگل به صورت عمومی منتشر شده است

دسترسی کارکنان گوگل به اینترنت محدود شد

در ابتدا، گوگل بیش از 2500 کارمند را برای شرکت در برنامه آزمایشی انتخاب کرد، اما پس از دریافت بازخورد، برنامه را اصلاح کرد و به کسانی که مایل به انصراف نبودند و کسانی که داوطلب بودند اجازه شرکت داد. این شرکت دسترسی به اینترنت آن را در رایانه‌های انتخابی مسدود می‌کند و آن رایانه‌ها فقط می‌توانند به ابزارهای مبتنی بر وب Google و وب‌سایت‌های Google مانند Google Drive و Gmail دسترسی داشته باشند. گوگل اعلام کرده است که برای برخی از کارمندانی که برای انجام کارهای خود به اینترنت نیاز دارند استثناهایی در نظر گرفته خواهد شد.

علاوه بر این، برخی از کارکنان به اجرای دستورات مدیریت شبکه مانند نصب نرم افزار دسترسی نخواهند داشت. گوگل این برنامه برای کاهش خطر حملات سایبری بر اساس محتوای داخلی گوگل، کارمندان گوگل هدف دائمی حملات سایبری هستند. اگر دستگاه کارمند Google آلوده شود، مهاجمان می توانند به داده های کاربر و کد زیرساخت دسترسی پیدا کنند که منجر به یک حادثه بزرگ و تضعیف اعتماد کاربر می شود.

مسدود کردن دسترسی به اینترنت، تضمین می کند که مهاجمان سایبری نمی توانند به راحتی کد از راه دور را اجرا کنند و اطلاعات را به دست آورند. این برنامه در حالی اجرا می شود که شرکت ها با حملات سایبری بسیار پیشرفته ای روبرو هستند. مایکروسافت هفته گذشته اعلام کرد که هکرهای چینی به حساب‌های ایمیل این شرکت متعلق به ده‌ها سازمان دولتی از جمله وزارت خارجه آمریکا دسترسی پیدا کرده‌اند و این نفوذ جدید در ایالات متحده و اروپای غربی رخ داده است.

گوگل از سال گذشته که بخش عمومی خود را راه اندازی کرد، به قراردادهای دولت ایالات متحده چشم دوخته است. بر اساس گزارش CNBC، این برنامه همچنین زمانی ارائه می شود که گوگل در حال آماده شدن برای گسترش ابزارهای هوش مصنوعی در سراسر شرکت برای تقویت امنیت است. این غول اینترنتی همچنین در ماه های اخیر برای مقابله با نشت داده ها تلاش کرده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد محدود کردن دسترسی کارکنان گوگل به اینترنت چیست؟ نظرات خود را با تکراتو در بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

.

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید