مرحله دوم ثبت نام وام بازنشستگان به زودی آغاز می شود


مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از بدو تاسیس مرحله دوم ثبت نام وام مستمری بگیر و از بازپرداخت وام 20 میلیونی در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش تکراتو و به نقل از مهر، «میرهاشم موسوی» مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در بازدید از بیمارستان منطقه آزاد کیش در خصوص دو اقدام مهم که طی روزهای آینده اجرا می شود، گفت: برای تعمیق خدمات و تا زمانی که حوزه تخصصی درمان نتواند به صورت بهینه به افراد گران قیمت خدمات ارائه کند، اصلاح نظام پرداخت پزشکان گرانقیمت شاغل در مراکز بیمه اجتماعی بر اساس بخشی از تعرفه عمومی و غیردولتی و بر اساس آن. اساس اجرا و کیفیت اجرا به زودی برای ارتقای “کیفیت خدمات درمانی تخصصی در سراسر کشور” انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: آغاز ثبت نام وام 20 میلیون تومانی مستمری بگیران در خرداد 1402

زمان شروع مرحله دوم ثبت نام وام مستمری بگیر

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه اعلام کرد: در دولت سیزدهم مردم تاکنون 180 هزار میلیارد تومان مطالبات تامین اجتماعی پرداخت شده و امسال 70 هزار میلیارد تومان کل مطالبات تامین اجتماعی پرداخت می شود. به حراست دریافتی از دولت سیزدهم تا سقف 250 هزار میلیارد تومان که رقمی بی سابقه بود. با استفاده از منابعی که در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت، کل بدهی بانک تامین اجتماعی که حدود 106 هزار میلیارد تومان بود، تسویه شد.»

او برای ساعت شروع مرحله دوم ثبت نام وام مستمری بگیر وی افزود: مرحله دوم ثبت نام و پرداخت وام 20 میلیونی قرض الحسنه مستمری بگیران را نیز طی چند روز آینده آغاز خواهیم کرد. تسهیلاتی که در مرحله اول به 40 هزار مستمری بگیر عزیز پرداخت شد و در این مرحله در حال ثبت نام 80 هزار نفر دیگر هستیم و انشاالله پرداخت از ابتدای ماه آینده آغاز می شود.

موسوی همچنین افزود:

همچنین سرمایه بانک رفاه را 46 هزار میلیارد تومان افزایش دادیم و علاوه بر اینکه بدهکار نیستیم، هزینه سود سالیانه سازوکار که حدود 25 هزار میلیارد تومان بود برای جلوگیری از ضرر برداشت شد. همچنین بخشی از وجوه دریافتی از محل پرداخت بدهی در این قالب و برای تعهدات آتی سرمایه گذاری شد. امیدواریم با رویکردی که در برنامه هفتم شاهد هستیم و همچنین با توجه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه تامین اجتماعی، این مسیر با قدرت و توان ادامه پیدا کند و امیدواریم آنچه آغاز شده و دستاوردها باشد. که در این سالها اتفاق افتاده است به قوت خود ادامه خواهد داد. برای پیدا کردن.”

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: معتقدیم اگرچه مشکلاتی وجود دارد اما ظرفیت خوبی داریم و می توانیم با استفاده درست از این فرصت ها بر چالش ها فائق آییم.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در ابتدا مرحله دوم ثبت نام وام مستمری بگیر چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید