مشخصات تارا V1 پلاس مشخص شد


مشخصات تارا V1 پلاس اعلام شد. ایران خودرو امروز مشخصات کامل خودرو تارا V1 پلاس را در وب‌سایت رسمی خود بارگزاری کرد تا  مشخص شود که چه تغییراتی داشته است.

شرکت خودروسازی ایران خودرو به عنوان اولین شرکت خودروسازی ایران امروز مشخصات تارا V1 پلاس را در کنار نسخه پرآپشن‌تر آن (تارا V3) در وب‌سایت خود منتشر کرد. پیش‌تر به مشخصات نسخه V3 تارا دنده‌ای اشاره کردیم و دیدیم که تفاوت آن با V1 پلاس تنها در برخی آپشن‌ها مانند سانروف است و در دیگر بخش‌ها، به خصوص موتوری و فنی تغییری بین این دو مشاهده نمی‌شود. حال قصد داریم مشخصات کامل تارا V1 پلاس را نیز با شما به اشتراک بگذاریم.

بیشتر بخوانید: تمسخر تارا توسط رسانه‌های روسی ؛ «یک تکه آهن چرخدار، سرهم‌بندی شده با قطعات پژو!»

مشخصات تارا V1 پلاس اعلام شد

تارا از بدو رونمایی اولیه، به‌خصوص در نسخه دنده‌ای همواره به دلیل کمبود امکانات رفاهی و برخی ایرادات شایع نظیر سفت شدن فرمان برقی و…، همواره مورد انتقاد مشتریان بوده است و به همین سبب، آبی‌پوشان جاده مخصوص، برای تیپ دنده‌ای این خودرو یک تیپ جدید و یک کد کلاس جدید تعریف کردند. تیپ جدید این خودرو V3 و کد کلاس جدید آن ۳۲۲۰۹ است، که در ادامه به بررسی این کد کلاس خواهیم پرداخت.

کد کلاس جدید تارا در اصل همان نسخه V1 پلاس است. این کد کلاس به همان پیشرانه TU5 پلاس با ۱۱۳ اسب‌بخار قدرت و ۱۴۶ نیوتن‌متر گشتاور مجهز است، اما جعبه دنده آن از نوع ۶ دنده دستی شده است.

در بحث امکانات ایمنی و رفاهی علاوه بر موارد قبلی، همچون سیستم کنترل پایداری و کشش، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی و دو ایربگ، اکنون این کد کلاس به مواردی همچون چراغ عقب جدید، چراغ خوش‌آمدگویی درهای جلو، دوربین عقب، سنسور نور و باران، زیرآرنجی عقب، انتقال شیشه بالابرها به رودری و جای موبایلی (موبایل باکس) تجهیز شده است.

لازم به ذکر است که تفاوت تیپ V1 پلاس نسبت به V3 در مواردی همچون سانروف، سیستم ورود و استارت بدون کلید و آینه‌های تاشو برقی خلاصه می‌شود. به این ترتیب، متقاضیان خرید تارا همچنان باید منتظر فول ترین نسخه تارا دنده‌ای موسوم به V3 بمانند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ مشخصات تارا V1 پلاس چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: اسب بخار

دیدگاهتان را بنویسید