معرفی اسناد برنامه معتبر – دانش و فناوری بادام


تقاضا برای توسعه نرم افزار و مهارت های برنامه نویسی روز به روز در حال افزایش است و این وضعیت به این زودی ها تغییر نخواهد کرد. کسب مدرک در زمینه توسعه وب، توسعه نرم افزار یا برنامه نویسی به شما کمک می کند تا سهم بازار را به دست آورید و موقعیت خود را در مقایسه با رقبا بهبود بخشید. همچنین این مدارک به شما کمک می کند تا موقعیت های شغلی بهتری بدست آورید.

اما قبل از هر چیز باید بدانید کدام مدارک برای مشاغل مورد نظر شما مناسب تر است. در این مقاله می خواهیم یازده مدرک معتبر برنامه نویسی را ارائه کنیم که قطعاً به شما کمک می کند تا مسیر شغلی مورد نظر خود را طی کنید. پس با ما همراه باشید

مایکروسافت خبره Azure Developer Associate

در صنعت فناوری اطلاعات، گواهینامه های مایکروسافت به عنوان یکی از مشهورترین گواهینامه ها محسوب می شود و از شهرت بالایی در بین فعالان این صنعت برخوردار است. خدمات ابری که یکی از چالش های سازمان های تجاری امروزی هستند، در این درجه پوشش داده می شوند.

گواهینامه Azure ثابت می کند که شما توانایی ساخت، مدیریت و توسعه بهترین برنامه های کاربردی وب را دارید. شرط لازم برای اخذ این مدرک، داشتن دانش اولیه در زمینه توسعه نرم افزار و فناوری های مایکروسافت است.

هزینه گواهی: 165 دلار

توسعه دهنده خبره AWS

خدمات وب آمازون یا به اختصار AWS، خدمات ابری مقیاس پذیری را که برای توسعه برنامه های وب نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد. مقطع کاردانی این مدرک برای مهندسان نرم افزاری است که برنامه های تحت وب را بر روی پلتفرم AWS طراحی و پیاده سازی می کنند.

هیچ پیش نیازی برای این مدرک وجود ندارد، اما باید در یک آزمون چند گزینه ای در مفاهیم بنیادی AWS، طراحی و توسعه اپلیکیشن ابری و امنیت و عیب یابی شرکت کنید.

توسعه دهندگان حرفه ای تر ممکن است سطح پیشرفته (سطح حرفه ای) را در این سری از گواهینامه های AWS در نظر بگیرند.

هزینه گواهی: 150 دلار

توسعه دهنده ابر حرفه ای گوگل

احتمالاً مشهورترین نام در زمینه خدمات ابری گوگل است. اگر در مورد ساخت اپلیکیشن تحت سرویس های ابری گوگل جدی هستید، بد نیست نگاهی به امتحانات منتهی به مدرک Google Professional Cloud Developer بیندازید.

هیچ پیش نیازی برای شرکت در این آزمون ها وجود ندارد، اما طبق پیشنهاد گوگل، شما باید سه سال سابقه صنعت به اضافه یک سال تجربه طراحی و مدیریت نرم افزار تحت گوگل کلود داشته باشید.

هزینه گواهی: 200 دلار

CIW توسعه وب حرفه ای

مدرک CIW در توسعه وب یکی از قوی ترین و جامع ترین جریان ها در مهندسی نرم افزار است. کسب این مدرک به سرمایه گذاری قابل توجهی هم از نظر زمان و هم از نظر پول نیاز دارد، اما این سرمایه گذاری می تواند ارزش آن را داشته باشد تا مهارت های توسعه وب شما را به نمایش بگذارد.

این مدرک به سه بخش حرفه ای توسعه نرم افزار تقسیم می شود: CIW JavaScript Specialist، CIW Database Design Specialist و CIW Advanced HTML5 & CSS Specialist.

هزینه گواهی: 150 دلار و بالاتر

Oracle Java SE

Oracle چندین گواهینامه جاوا را در سطوح Associate، Professional (OCP)، Master (OCM) و Expert (OCE) ارائه می دهد.

سوالات تمام تست ها چهار گزینه ای هستند و گاهی اوقات با سوالات سناریویی نیز مواجه می شوید.

هزینه صدور گواهینامه: 95 دلار و بالاتر

Oracle Certified Professional، برنامه نویس برنامه Java EE 7

این آزمون دارای دو سطح متوسط ​​و پیشرفته برای متخصصان پلتفرم جاوا، توسعه دهندگان جاوا front-end و back-end، معماران و مهندسان نرم افزار می باشد. موضوعاتی مانند Java EE Architecture، Business Logic، Java Message Service API، JSP، WebSockets و موارد دیگر. در این آزمون ها پوشش داده می شوند. برای دسترسی به لیست کامل سوالات می توانید به وب سایت Oracle مراجعه کنید.

هزینه دریافت گواهی: 245 دلار

(ISC)2 دارای گواهینامه حرفه ای چرخه حیات نرم افزار امنیتی

CSSLP که به اختصار CSSLP نامیده می شود، یک گواهی توسعه نرم افزار با تمرکز خاص بر امنیت است. این مدرک بر مهارت های احراز هویت، مجوز و ممیزی امنیتی تمرکز دارد. این مدرک برای کسانی که قصد همکاری با سازمان های دولتی را دارند مناسب است.

هیچ پیش نیازی برای دریافت گواهینامه CSSLP وجود ندارد، اما انتظار می رود که شرکت کننده در مهارت های امنیتی برنامه های کاربردی پیشرفته تجربه داشته باشد.

هزینه صدور گواهینامه: 599 دلار

آزمون صدور گواهینامه نیروی فروش

یکی از اولین تولیدکنندگان نرم افزار ارتباط با مشتری یا CRM، Salesforce بود. این شرکت در حال حاضر بر روی جنبه های مختلف برنامه های کاربردی ابری تمرکز دارد. سطح مبتدی این تست ها تایید می کند که شما توانایی طراحی و ساخت اپلیکیشن های سفارشی و استفاده از پلتفرم Force.com را دارید.

هر دو آهنگ Platform Developer I و Platform Developer II علایق خاصی برای مهندسان نرم افزار دارند و می توانید اطلاعات کاملی در این زمینه در وب سایت این شرکت دریافت کنید.

هزینه گواهی: 200 دلار

توسعه دهنده خبره اسکرام

اتحاد اسکرام یک سازمان مبتنی بر عضو است که استفاده از اسکرام را از طریق آموزش، پشتیبانی و شبکه سازی ترویج می کند. گواهینامه CSD سطح مقدماتی مهندسین نرم افزاری است که اصول اسکرام را درک می کنند و دانش لازم را از مهارت های مهندسی چابک دارند.

سطح حرفه ای این تست ها برای توسعه دهندگانی است که تجربه ساخت نرم افزار با استفاده از اسکرام را دارند. این شامل تمرین‌های توسعه، ابزارهای پشتیبانی و استفاده مؤثر از Scrum در مشاغلی مانند تست، کدنویسی و طراحی است.

هزینه گواهی: 200 دلار

حرفه ای مدیریت پروژه PMI

PMI یک انجمن غیرانتفاعی است که احتمالاً بیشتر به دلیل اعتبار خود در زمینه مدیریت پروژه شناخته شده است. این سازمان چندین گواهینامه از جمله PMI Agile Certified Practitioner یا ACP ارائه می دهد. این مدرک دانش شما را در مورد ابزارها و تکنیک های مدیریت پروژه تایید می کند.

این آزمون مهارت ها، دانش، تکنیک ها و ابزارهای چابک را پوشش می دهد. PMI پیوند قوی با دانشگاه ها دارد و بنابراین بسیاری از دانشگاه ها و مراکز دانشگاهی دوره های خود را بر اساس این مدرک ارائه می دهند.

هزینه دریافت گواهی: 435 دلار

دیدگاهتان را بنویسید