ممنوعیت حضور کودکان در متاورس؛ ورود به متاورس مشروط است!


قانون منع حضور کودکان در متاورس در دست بررسی. فناوری برتر متا احتمالاً مشمول قوانین جدیدی خواهد بود.

قانونگذاران بریتانیایی اخیراً خواستار تصویب قوانین جدیدی شدند که مهمترین آنها بود ورود کودکان به متاورس ممنوع است و- بدیهی است که موضوع ایمنی کودکان به موضوعی بسیار جدید تبدیل شده است و کشورهای جهان در تلاشند قوانینی را وضع کنند که استفاده از برخی فناوری های مدرن را برای این افراد محدود کند. با این حال، در حال حاضر، نوک پیکان به سمت متاورز است و ورود به دنیای منحصر به فرد ممکن است مشروط باشد.

بیشتر بخوانید: حضور کودکان فرانسوی در شبکه های اجتماعی با رضایت والدین است!

ممنوعیت حضور کودکان در متاورس اعلام شد

در میان نگرانی‌ها در مورد امنیت آنلاین کودکان، قانون‌گذاران در بریتانیا خواستار قانونی با هدف تنظیم خدمات اینترنتی برای پوشش فعالیت‌های متاورس شده‌اند. در جلسه ای از مجلس اعیان، اعضا در مورد اینکه آیا لایحه ایمنی آنلاین، که هدف آن تنظیم هر چیزی که از طریق یک سرویس اینترنتی ارسال می شود، باید محتوای مضر خاصی را که کاربران در محیط های مجازی مانند Metaverse با آن مواجه می شوند نیز پوشش دهد، بحث کردند. بحث کردند

اعضا نسبت به حذف متاورس از این لایحه هشدار دادند و گفتند که این امر می تواند کودکان و بزرگسالان آسیب پذیر را ناراحت کند. این لایحه برای بحث بیشتر در مجلس اعیان در 17 ژوئیه برنامه ریزی شده است و قبل از تبدیل شدن به قانون باید برای سومین بار مورد بررسی قرار گیرد.


بحث در مجلس عوام بریتانیا منعکس کننده نگرانی فزاینده در مورد امنیت آنلاین در محیط های مجازیمخصوصا برای خردسالان در ایالات متحده، گروه های مدافع از متا، که قبلاً فیسبوک بود، خواسته اند تا افراد زیر سن قانونی را از استفاده از پلتفرم Metaverse خود، Horizon Worlds، محدود کند. این محدودیت به دلیل خطر آزار و اذیت و ضرر است حریم خصوصی وجود دارد.

با این حال، قوانین حاکم است فعالیت های آنلاین متاورس از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، و با افزایش پذیرش فناوری، این زمینه همچنان تا حد زیادی در حال توسعه است. لایحه ایمنی آنلاین بریتانیا با هدف مقابله با محتوای مضر آنلاین و پاسخگویی رسانه های اجتماعی برای ایمنی کاربرانش است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ممنوعیت کودکان از متاورس چیست؟ نظرات خود را با تکراتو در بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید