مهم ترین اطلاعاتی که طرفداران انیمه مرد اره برقی باید بدانند


تعدادی نکات مهم وجود دارد یک هر طرفدار Chainsaw Man باید بداند. پس در نوشتار مهم ترین اطلاعاتی که طرفداران انیمه مرد اره برقی باید بدانند همراه ما بمانید.

انیمه سینمایی جدید اکشن تاتسوکی فوجیموتو، مرد اره برقی، حسی که شبیه هیچ چیز دیگری در تاریخ مدرن سینما نیست را با یک شخصیت اصلی کاملا متفاوت با کلیشه‌ها ارائه می‌دهد. این انیمه جذاب توانسته به عنوان یکی از بهترین انیمه های سینمایی شناخته شود.

“Chainsaw Man” درباره داستان زندگی یک جوان به نام دِنجی است که وقتی نیاز به پول دارد، به عنوان یک شکارچی شیاطین شروع به کار می‌کند. دِنجی به کمک توانایی ویژه‌ای که شیطان اره برقی به او می‌دهد، می‌تواند بخشی از خودش را به یک اره برقی تبدیل کند و با آن به شکار شیاطین بپردازد.

مهم ترین اطلاعاتی که طرفداران انیمه مرد اره برقی باید بدانند

بزرگ ترین نکات داستانی انیمه مرد اره برقی

شما می‌توانید فهرست مهم ترین اطلاعاتی که طرفداران انیمه مرد اره برقی باید بدانند را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

مقالات مکمل:

مهم ترین اطلاعاتی که طرفداران انیمه مرد اره برقی باید بدانند

پس از اینکه استودیو MAPPA فصل اول بسیار موفق خود را از اقتباس انیمه Chainsaw Man در سال 2022 منتشر کرد، حتی طرفداران بیشتری به این اثر برجسته Shonen Jump علاقه مند شدند. با این حال، به دلیل شهرت عجیب و غریب سریال و ماهیت خاص این انیمه، «مرد اره برقی» توجه زیادی در سراسر جهان جلب کرد. این انیمه مشهور دارای اطلاعاتی مهم می‌باشد که هر طرفدار باید با آنها آشنا باشد و ما در مقاله مهم ترین اطلاعاتی که طرفداران انیمه Chainsaw Man باید بدانند قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. پس در ادامه همراه ما بمانید.

Chainsaw Man’s Devils Are Manifestations Of Human Fears

مهم ترین اطلاعاتی که طرفداران انیمه مرد اره برقی باید بدانند

در ابتدای مقاله مهم ترین اطلاعاتی که طرفداران انیمه مرد اره برقی باید بدانند ، بخش بزرگی از شخصیت‌های مرد اره برقی – هم خوب و بد – شیاطین هستند، موجودات هیولایی که از ترس‌های بشریت تغذیه می‌کنند. اگر مفهومی وجود داشته باشد که یک فرد به طور بالقوه می‌تواند از آن بترسد، یک شیطان با آن مفهوم وجود دارد.

با این حال، قدرت شیطان بستگی به این دارد که مفهوم آن چقدر ذاتاً ترسناک است، بنابراین موجوداتی مانند شیطان تاریکی یا شیطان گشنگی در میان مهیب‌ترین شیطان‌ها در نظر گرفته می‌شوند. علاوه بر شیاطین خالص، هیبریدهای انسان-شیطان نیز وجود دارد، مانند مرد اره برقی. در حالی که شیاطین به عنوان تهدیدی برای بشریت در نظر گرفته می‌شوند، آنها هیولاهای بی فکری نیستند و دارای شخصیت‌های چند وجهی می‌باشند که منجر به همکاری برخی از آنها با انسان‌ها می‌شود.

Public Safety Devil Hunters Protect Humans From Devils

مهم ترین اطلاعاتی که طرفداران انیمه مرد اره برقی باید بدانند

سازمانی که دنجی را بعد از تبدیل شدنش به مرد اره برقی به سمت خود می‌گیرد، «شکارچیان شیطان ایمنی عمومی» است – یک نیروی تأسیس شده توسط دولت ژاپن که با حوادث مرتبط با شیطان سروکار دارد. قبل از پیوستن به امنیت عمومی، دنجی به عنوان یک شکارچی شیطان خصوصی کار می‌کرد و با کمک شیطان اره برقی پوچیتا، تهدیدات کم کالیبر را از بین می‌برد.

در جهان مرد اره‌ برقی، انسان‌ها می‌توانند با شیاطین قرارداد ببندند، بنابراین اکثر اعضای امنیت عمومی می‌توانند از طریق شیاطین با قراردادی از قدرت‌های آن شیطان‌ها استفاده کنند. با این حال، یک قرارداد با قیمتی همراه است. معمولاً یک انسان باید چیزی با ارزش را فدا کند، خواه عضوی از بدن، طول عمر، یکی از حواس خود، یا زندگی یک فرد نزدیک.

Chainsaw Man Is Set In 1997

Chainsaw Man Is Set In 1997

مرد اره برقی در یک نسخه تاریخ جایگزین از سال 1997 اتفاق می‌افتد که کاملاً متفاوت از جدول زمانی دنیای واقعی به نظر می‌رسد. در این تفسیر جدید تاریخ، اتحاد جماهیر شوروی هرگز فرو نپاشید و یک ابرقدرت جهانی باقی ماند. جنگ جهانی دوم و همچنین تمام درگیری‌های بزرگ دیگر پس از جنگ بزرگ هرگز اتفاق نیفتاد.

همچنین گفته می‌شود که جنگ سرد هنوز در این نسخه از تاریخ ادامه دارد. با توجه به یک پدیده خاص مرتبط با شیطان، مشخص شده است که برخی رویدادها و مفاهیم را می‌توان از آگاهی جمعی بشر پاک کرد، به همین دلیل است که چیزهایی مانند جنگ جهانی دوم، نازیسم، سلاح‌های هسته‌ای و ایدز در دنیای انسان اره برقی وجود ندارد.

Part One Of Chainsaw Man Is Over, But The Manga Is Still Ongoing

Part One Of Chainsaw Man Is Over, But The Manga Is Still Ongoing

در ادامه مقاله مهم ترین اطلاعاتی که بینندگان انیمه مرد اره برقی باید بدانند ، در 14 دسامبر 2020، پخش سریالی اولین چپتر مانگا مرد اره برقی، که به عنوان حماسه ایمنی عمومی نیز شناخته می‌شود، به پایان رسید. مرد اره برقی از ساختاری عجیب پیروی می‌کند.

برخلاف بسیاری دیگر از داستان‌های شونن، که به سادگی به آرک تقسیم می‌شوند، مرد اره برقی بین بخش‌هایی تفاوت قائل تقسیم شده است که روایت را با طرح‌های بزرگ نمایش می‌دهد. در حال حاضر قسمت دوم مرد اره برقی با نام حماسه آکادمی در حال منتشر شدن است. فصل اول انیمه Chainsaw Man تنها 38 چپتر اول مانگا را پوشش می‌دهد که تعداد کل چپترهای حماسه ایمنی عمومی 97 چپتر می‌باشد.

Chainsaw Man Is A Lot Darker Than Most Shonen Plots

Chainsaw Man Is A Lot Darker Than Most Shonen Plots

وقتی کسی به یک سریال معمولی شونن جامپ فکر می‌کند، ابتدا طرح‌های خنده‌دار، سبک‌دل و خانواده پسند Dragon Ball و One Piece فکر می‌کند. برخلاف همتایان خوش شانس خود، مرد اره برقی تاریک و بسیار جدی است و دنیایش با تیرگی و بی رحمی‌اش تعریف می‌شود.

فراتر از کمدی سطحی، مرد اره برقی بسیاری از موضوعات حساس و مهم را پوشش می‌دهد، از جمله سرنوشت، غم و اندوه، PTSD، و کودک آزاری، بنابراین توصیه می‌شود قبل از شروع سریال، هشدارهای محتوا را بررسی کنید. با این وجود، «مرد اره‌ برقی» نمایش مضامین تاریک را به خوبی انجام می‌دهد. بلوغ سریال بسیار زیاد است و از مفاهیم ویرانگر برای توسعه داستان و شخصیت معنادار استفاده می‌شود.

Chainsaw Man Draws Inspiration From Multifaceted Sources

Chainsaw Man Draws Inspiration From Multifaceted Sources

تاتسوکی فوجیموتو، خالق مرد اره‌ برقی، علاقه‌مند فیلم و رسانه‌های مختلف سرگرمی است. او به طور معروف الهامات زیادی را در داستان مرد اره برقی به نمایش گذاشته است. افتتاحیه انیمه مملو از شیفتگی فوجیموتو به سینما می‌باشد. مفهوم مرد اره برقی از کشتار اره برقی تگزاس سرچشمه می‌گیرد، یک فیلم ترسناک کالت-کلاسیک آمریکایی که بر رویکرد وحشتناک مانگا به اکشن و مضامین جدی کلی داستان تأثیر گذاشت.

در دنیای انیمه، فوجیموتو به طور مشهور FLCL را به عنوان مرجعی به مانگای خود معرفی می‌کند. یعنی شکارچی شیطان مرموز ماکیما از هاروکو هاروهارا دوتاگونیست عجیب و غریب FLCL الهام گرفته است.

One Of Chainsaw Man’s Protagonists, Power, Was Inspired By Eric Cartman

One Of Chainsaw Man’s Protagonists, Power, Was Inspired By Eric Cartman

ارجاعات عمیق سینمایی تنها الهاماتی نیستند که تاتسوکی فوجیموتو در آثارش از آن استفاده می‌کند. به گفته خود نویسنده، یکی از شخصیت‌های مورد علاقه طرفداران مرد اره‌ برقی، Power، بر اساس تهدید بدنام ساوت پارک، اریک کارتمن، ساخته شده است.

پاور و کارتمن در همه چیز به جز ظاهر شبیه به هم هستند – هر دو به طور غیرقابل انکار خودخواه، خودشیفته، فاقد نجابت انسانی و کاملاً بی احساس می‌باشند. با این حال، جایی که شخصیت خشن کارتمن معمولاً نفرت را برمی‌انگیزد، پاور به دلیل پیچیدگی شخصیت او بسیار دوست داشتنی می‌باشد. اگرچه او ممکن است از کارتمن الهام گرفته باشد، اما در نهایت به اندازه او وحشتناک نیست.

Chainsaw Man Is Weird, And Fans Love It For That

Chainsaw Man Is Weird, And Fans Love It For That

نظری که اکثر طرفداران جدید Chainsaw Man خیلی سریع به دست می‌آورند این است که این سریال هیچ شباهتی با انیمه های برتر شونن ندراد. مرد اره برقی به بهترین شکل ممکن عجیب است و بینندگان را با دنیایی از مبارزات شدید، شخصیت‌های پیچیده و پیچش‌های داستانی کاملاً غیرقابل پیش بینی آشنا می‌کند.

با این حال، کسانی که با تاتسوکی فوجیموتو از طریق کارهای قبلی او آشنا هستند، یعنی اولین مانگای سریالی او، Fire Punch، هرگز نمی‌دانند که از این مانگاکای عجیب و غریب نباید انتظار یک داستات عادی را داشته باشند. در مقایسه با طرح کاملاً وحشیانه Fire Punch، مرد اره برقی ملایم و قابل پیش بینی می‌باشد، به همین دلیل است که این داستان موفقیت بسیار بیشتری در جامعه انیمه پیدا کرد.

Chainsaw Man’s Anime Is Handled By An All-Star Team

Chainsaw Man’s Anime Is Handled By An All-Star Team

به گفته طرفداران سرسخت مانگا و بینندگان جدید، اقتباس انیمه Chainsaw Man چیزی جز استثنایی نیست و از طریق انیمیشن عالی، کار دوربین درخشان و طراحی صدای فوق العاده به سری اصلی جان می‌بخشد. چنین فداکاری نشان دهنده استعداد تیم سازنده انیمه Chainsaw Man است.

مرد اره برقی ساخته شده توسط استودیو MAPPA، که به دلیل کارش در جوجوتسو کایسن، وحشت در طنین، و فصل‌های جدید حمله به تایتان شناخته شده است. کارگردانی سریال را ریو ناکایاما، انیماتور کلیدی کهنه کار، و فیلمنامه نویسی توسط هیروشی سکو، که قبلا در Seraph of the End و Mob Psycho 100 کار کرده بود، انجام داده است.

Major Character Death Is Common In Chainsaw Man

Major Character Death Is Common In Chainsaw Man

در انتهای مقاله مهم ترین اطلاعاتی که طرفداران انیمه مرد اره برقی باید بدانند ، خوب یا بد، کلیشه بزرگ در نمردن شخصیت‌های مهم داستان در مرد اره برقی وجود ندارد. به طرفداران جدیدی که تمایل دارند به سرعت به شخصیت‌ها وابسته شوند باید هشدار داده شود که مرد اره برقی از مرگ شخصیت‌های اصلی دوری نمی‌کند.

در دنیای بی رحم این سری، مرگ یک تهدید همیشگی است، و تا پایان قسمت اول، بخش قابل توجهی از شخصیت‌های مرد اره برقی جان خود را از دست می‌دهند. و این تنها شروع ترن هوایی احساسی است که در فصول آینده منتظر طرفداران جدید می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار مهم ترین اطلاعاتی که طرفداران انیمه مرد اره برقی باید بدانند سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.دیدگاهتان را بنویسید