نظارت بر بیماران نارسایی قلبی با هوش مصنوعی؛ نظارت از راه دور چگونه کار می کند؟


یک استارتاپ جدید به نام “Hart Flat Technologies” اخیرا یک دستگاه مانیتور از راه دور هوش مصنوعی را معرفی کرده است که می تواند نظارت داشته باشد. علائم نارسایی قلبی در بیمارانی است که از بیمارستان مرخص شده اند.به گزارش تکراتو به نقل از خبر مهر؛ این دستگاه از فناوری دوربین ToF برای اسکن خودکار پاهای بیماران برای بررسی “ادم محیطی” یا تورم استفاده می کند. ادم محیطی یکی از علائم احتمالی نارسایی قلبی است که حدود دو هفته قبل از نیاز به بستری مجدد قابل تشخیص است. از طریق دوربین ToF، این دستگاه می‌تواند مدت زمان حرکت پالس‌های نور مادون قرمز را محاسبه کند و نقشه‌های سه بعدی دقیقی از محیط اطراف بیمار ایجاد کند.

بیشتر بخوانید:

تشخیص علائم نارسایی قلبی با استفاده از هوش مصنوعی

به طور معمول، پس از حمله نارسایی قلبی، بیماران از بیمارستان مرخص می شوند و به آنها دستور داده می شود تا علائم خاصی از جمله وزن خود را به طور روزانه کنترل کنند. با این حال، بسیاری از افراد نمی توانند به این روند عادت کنند و نتیجه آن نیاز به بستری مجدد است.

هدف اصلی این استارت آپ ارائه راه حل درمانی است که میزان بستری شدن بیمار را به شدت کاهش دهد. این روش به طور بالقوه می تواند میزان بستری مجدد بیماران را تا 75 درصد کاهش دهد.

این شرکت در یک پست وبلاگی اعلام کرد که این دستگاه به راحتی در خانه بیماران قابل نصب است. بنابراین هر زمان که بیمار از جلوی آن راه می‌رود، می‌تواند حجم پای بیمار را کنترل کند. از آنجایی که تورم ساق پا یکی از علائم اصلی مرتبط با نارسایی قلبی است، این دستگاه می تواند نقش مهمی در نظارت بر سلامت قلب داشته باشد.

داده های جمع آوری شده توسط این دستگاه به یک پلتفرم ابری منتقل می شود و تغییرات قابل توجهی را در حجم پا نشان می دهد. به این ترتیب پزشکان می توانند در زمان مناسب برای درمان مداخله کنند.

مدیرعامل این استارت آپ عنوان کرد که این نسخه از دستگاه نسل سوم آن است و نسخه اولیه این دستگاه با دوربین های رزبری پای کار می کند.

بیشتر بخوانید: