نکات مهم در طراحی سایت

احتمالاً برخی از شما تصمیم گرفته اید یک وب سایت جدید برای یک فروشگاه یا … برای تجارت خود راه اندازی کنید.

اما نمی دانید در طراحی سایت فروشگاهی از کجا شروع کنید و چه نکاتی را رعایت کنید تا سایتی مدرن، قدرتمند و کاربر پسند داشته باشید.

برای این منظور تصمیم گرفتم مقاله ای تهیه کنم و اصولی را که در مراحل طراحی سایت باید به آن توجه کنید را ذکر کنم. پس توصیه می کنم این مقاله را با تمرکز کافی و زمانی که وقت آزاد دارید بخوانید و نکات آن را به خاطر بسپارید.

یک هدف مشخص و مشخص داشته باشید:

تقریباً همه مشاغل دارای وب سایت های متفاوتی هستند زیرا هر کدام هدف متفاوتی دارند. به عنوان مثال، سایتی که می خواهد محصول خاصی را به کاربر بفروشد، ساختار متفاوتی نسبت به سایتی دارد که می خواهد خدماتی ارائه دهد و در یک حوزه خاص به مرجع تبدیل شود. پس ابتدا هدف خود را مشخص کنید تا بتوانید طبق همان هدف برنامه ها و ساختار سایت خود را دنبال کنید. به یاد داشته باشید که هدف مهمترین اصل برای شروع هر کاری است.

هدف سایت را سریع و واضح به بازدیدکنندگان منتقل کنید:

شما باید محتوایی را برای سایت خود تهیه کنید که به سرعت و به وضوح هدف سایت را به بازدیدکنندگان منتقل کند و تمام اهدافی را که سایت دنبال می کند بیان کند.

سپس محتوای تولید شده را در صفحه درباره ما قرار دهید. بر اساس تحقیقات موسسه براکت، هنگامی که بازدیدکنندگان در یک سایت جدید قرار می گیرند، ابتدا به دنبال کارهایی هستند که سایت انجام می دهد و سپس به دنبال مزایایی هستند که سایت برای آنها ارائه می دهد.

استفاده از وبلاگ در طراحی وب سایت:

طراحی وب سایت شما باید یک وبلاگ داشته باشد تا بتوانید محتوای تولیدی خود را ارسال کنید و دانش افراد را در زمینه زمینه ای که در آن کار می کنید افزایش دهید یا آنها را در مورد ایجاد و طراحی یک محصول جدید مطلع کنید.

در واقع از وبلاگ به منظور نشان دادن تجربه شما به بازدید کننده استفاده می شود. بازدیدکننده شما زمانی به شما اعتماد خواهد کرد که بداند شما در زمینه کاری خود متخصص هستید.

از دامنه رایگان استفاده نکنید:

برای جلب اعتماد بازدیدکنندگان، باید از دامنه ای استفاده کنید که مالک آن هستید. این برای اطمینان به بازدیدکنندگان از داشتن یک برنامه و پشتیبانی مهم است و به همین دلیل است که سایت را در دامنه ای قرار می دهید که متعلق به شماست. همچنین کمک می‌کند URL شما راحت‌تر در ذهن بازدیدکنندگان بماند. فقط به این سوال پاسخ دهید که آیا www.janbalaghi.com به راحتی قابل یادآوری است یا www.yoursite.wordpress.com.

هنگام انتخاب هاست، توسعه کسب و کار را در نظر بگیرید:

قبل از انتخاب دامنه، باید در نظر داشته باشید که آیا می خواهید کسب و کار خود را در آینده گسترش دهید یا اینکه آیا کسب و کار شما کوچک باقی خواهد ماند.

به عنوان مثال، سایت هایی که بر روی پلتفرم Wix, janbalaghi یا Squarespace میزبانی می شوند، فقط برای مشاغل کوچک مناسب هستند و قابل توسعه نیستند.

بنابراین، برای اینکه در آینده مجبور نشوید سایت خود را به یک میزبان جدید منتقل کنید، اکنون تصمیم بگیرید که آیا می خواهید کسب و کار خود را توسعه دهید یا خیر. زیرا انتقال سایت از یک هاست به میزبان دیگر می تواند سایت را خراب کند.

اصول طراحی سایت اصول طراحی سایت فروشگاه اینترنتی اصول طراحی سایت فروشگاهی

مدیریت سایت و محتوای آن را به وردپرس بسپارید:

وردپرس انتخاب بسیار هوشمندانه ای است زیرا بسیار ساده، سریع و همچنین دارای نسخه فارسی است و می توانید قالب ها و افزونه ها را نیز روی آن نصب کنید.

البته وردپرس برای همه سایت ها مناسب نیست. اگر کسب و کار شما به ماژول های سنگین و حرفه ای مانند حسابداری، تجزیه و تحلیل تراکنش ها، امتیازدهی پیشرفته کاربران و باشگاه مشتریان نیاز دارد، بهتر است از وردپرس استفاده نکنید.

ساختار و قالب سایت باید مدرن و ساده باشد:

باید ساختار و قالب سایت خود را در نظر بگیرید تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی به قسمت های مختلف سایت دسترسی داشته باشند و دچار سردرگمی نشوند. دسته بندی مناسب و نمایش آدرس مکانی که بازدید کننده در آن قرار دارد می تواند مفید باشد.

فراموش نکنید که یک سلسله مراتب را ایجاد کنید:

شما باید یک سلسله مراتب ساده را در نظر بگیرید که شامل صفحه اصلی، صفحه درباره ما و صفحه تماس است. همچنین باید این سلسله مراتب برای طبقه بندی کالاها و خدمات وجود داشته باشد.

امکانات مناسبی را برای سایت با حیطه فعالیت خود در نظر بگیرید:

امکانات سایت باید متناسب با دامنه کسب و کار شما باشد. در واقع باید ویژگی های لازم را در نظر بگیرید نه بیشتر. ویژگی های اضافی فقط به سایت وزن اضافه می کند و بازدید کننده را گیج می کند.

سایت های معتبر در صنعت خود را مرور کنید:

برای اینکه بتوانید به یک قالب مناسب در مورد نحوه ایجاد وب سایت برسید، بهترین راه این است که به وب سایت های معتبر در زمینه کاری خود مراجعه کنید.

همچنین اگر قرار است طراحی سایت را به طراح دیگری بسپارید این بهترین راه است تا بتوانید از طراحانی که این سایت های معتبر را طراحی کرده اند استفاده کنید و در واقع کار را به گروهی از متخصصین و متخصصان بسپارید. بر فراز

فرآیند فروش ساده:

شما باید فرآیند فروش محصولات و خدمات خود را ساده و آسان طراحی کنید و از پیچیدگی جلوگیری کنید. این به تشویق بازدید کننده ای که خرید می کند کمک می کند

دیدگاهتان را بنویسید