هواوی با اینترنت ماهواره‌ای به سرعت 660 مگابیت بر ثانیه رسید


هواوی یکی از معدود شرکت‌های جهان بوده که در حال تست اینترنت ماهواره‌ای است. طبق اطلاعات فاش شده، سرعت اینترنت این غول چینی در تست‌ها به 660 مگابیت بر ثانیه هم رسیده است.

در حال حاضر، هواوی همانند سرویس استارلینک اسپیس‌ایکس، در حال تست سرویس اینترنت ماهواره ای در مدار پایین زمین (LEO) است. در آخرین جزئیاتی که از آزمایش‌های این شرکت فاش شده، ظاهرا این شرکت توانسته در آزمایش سرویس خود به سرعت دانلود 660 مگابیت بر ثانیه برسد.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


هواوی با اینترنت ماهواره‌ای به سرعت 660 مگابیت بر ثانیه رسید

یکی از دانشمندان ارشد آزمایشگاه فناوری بی‌سیم 6G هواوی با نام وانگ جون در رویداد بین‌المللی اکوسیستم صنعت اطلاعات هوافضای چین این سرعت دستاورد هواوی را اعلام کرده است.

این غول چینی همیشه طرفدار اتصال ماهواره‌ای گوشی‌های هوشمند خود به اینترنت بوده و حتی در آخرین پرچم‌دار خود قابلیت تماس به ماهواره‌های GEO را فراهم کرده است.

هواوی در این کنفرانس توضیح می‌دهد که یک محدودیت مهم برای شبکه ماهواره‌ای مدار پایین زمین آن‌ها تعیین چگالی پوشش (که تراکم ظرفیت اینترنت موجود یک منطقه را اندازه‌گیری می‌کند) بوده است.

این غول فناوری در ادامه می‌گوید که استارلینک شبکه خود را برای اطمینان از چگالی ظرفیت 3.6 Mbit/s/km2 در عرض‌های جغرافیایی متوسط (مناطق دارای رنگ قرمز در تصویر زیر) بهینه کرده و در واقع در این حالت بخش زیادی از این ظرفیت تلف می‌شود چرا که بیشتر آن در سطح اقیانوس است.

تا این لحظه، اطلاعات زیادی در خصوص آزمایش اتصال LEO هواوی منتشر نشده و نمی‌دانیم از کدام ماهواره‌ها برای این تست استفاده شده است ولی چین مدعی شده در این آزمایش از ماهواره‌های ساخت خود استفاده کرده است.

این کمپانی چینی در مارس امسال نیز آزمایش دیگری را با کمک موشک Long March 2C انجام داده بود که در آن یک ماهواره سنجش و شش فضاپیمای LEO ساخت GalaxySpaceX به فضا پرتاب شدند. سپس در ژوئن، محققان هواوی به منظور مشابه‌سازی آزمایش استارلینک، این ماهواره‌ها را در دریای چین جنوبی تست کردند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما کاربران تکراتو درباره سرعت اینترنت ماهواره‌ای هواوی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با تکراتو به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: wccftech

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *