وزارت ارشاد خبر از اجرای طرح ساماندهی کانال‌ ها و سامانه‌ های خبری داد


روابط عمومی وزارت ارشاد طبق اطلاعیه‌ای خبر از طرح ساماندهی کانال‌ ها و سامانه‌ های خبری داد. این طرح یک طرح حمایتی است و همه سامانه‌های خبری دارای مجوز را شامل می‌شود.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح ساماندهی کانال‌ ها و سامانه‌ های خبری را در راستای اجرای قانون و حمایت از رسانه‌های دارای مجوز آغاز کرد که به موجب آن تمامی سامانه‌های خبری مجاز می‌توانند رسانه خود را در سامانه جامع رسانه‌های کشور ثبت کرده و از مزایای آن مانند حمایت‌هایی قانون مطبوعات، افزایش ضریب کیفی رسانه خود و غیره برخوردار شوند.

بیشتر بخوانید: برگزاری رویداد قند پارسی توسط وزارت ارشاد ؛ جادوی قند پارسی در تبلیغات

اجرای طرح ساماندهی کانال‌ ها و سامانه‌ های خبری توسط وزارت ارشاد

به گزارش روابط عمومی معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صاحبان امتیاز رسانه‌ها از این پس می‌توانند در بخش سامانه خبری، انواع کانال‌ها، کارافزار و اپلیکیشن‌های خبری متعلق به رسانه خود را ثبت نموده و در این مرحله ضمن برخورداری از حمایت‌های قانون مطبوعات، مشمول افزایش ضریب کیفی و مشوق‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای توسعه رسانه‌ای کشور در فضای مجازی شوند.

همچنین نظر به وجود ظرفیت‌های قانونی و وظایفی که در مصوبات شورای عالی فضای مجازی و نیز آیین‌نامه اجرایی قانون مطبوعات پیش‌بینی و به عهده هیأت نظارت بر مطبوعات و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاده شده است، کلیه شخصیت‌های حقیقی و حقوقی علاقه‌مند و فعال رسانه‌ای در فضای مجازی و اداره‌کنندگان کانال‌ها، کارافزارها و سامانه‌های خبری فاقد پروانه فعالیت نیز می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع رسانه‌های کشور نسبت به ثبت درخواست اخذ مجوز فعالیت اقدام نمایند.

این مهم در راستای اجرای قانون و حمایت از رسانه‌های دارای مجوز در قبال برخی فعالیت‌های غیرقانونی و بدون هویت و نیز کمک به بسط مرجعیت خبری داخلی و فعالیت قانونی در عرصه اطلاع‌رسانی کشور انجام می‌شود.

بدیهی است رسیدگی به درخواست‌های فعالیت رسانه‌ای کانال‌ها و سامانه‌های خبری با اولویت انجام می‌گیرد و در صورت احراز شرایط قانونی و تایید صلاحیت، مجوز فعالیت آنها صادر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص طرح حمایتی وزارت ارشاد از رسانه‌های ایرانی چیست؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *