وزیر ارتباطات، از دورویی مسئولین در استفاده از پلتفرم‌های فیلتر شده انتقاد کرد


عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری ایران، از حضور مسئولین در شبکه‌های غیر بومی انتقاد کرد و این‌عمل را نوعی دورویی دانست.

به باور زارع‌پور استفاده از شبکه‌های اجتماعی محدود شده و انتشار اخبار در آن موجب می‌شود که پیام‌ها به شبکه‌های خارجی راه یابند. او با بیان اینکه بیشتراز اپلیکیشن ویراستی برای پاسخ به پیام‌های روزانه‌اش استفاده می‌کند گفت: «من روزانه بین 30 تا 40 پیام را در شبکه‌های اجتماعی داخلی جواب می‌دهم، اما من هم مانند مردم از شبکه‌های اجتماعی محدود شده استفاده نمی‌کنم.»


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


وزیر ارتباطات از حضور مسئولین در شبکه‌های غیر بومی انتقاد کرد

عیسی زارع‌پور در یک برنامه تلویزیونی حاضر با تائید حرف مجری مبنی بر حضور مسئولین در شبکه‌های اجتماعی غیر بومی و فیلتر شده نوعی دورویی است گفت: « به اینکه بسیاری از مسئولین همچنان در این شبکه‌ها هستند انتقاد وارد است. این انتقاد را ما داریم که پروژه‌هایی افتتاح شده و قابلیت در سکو‌های داخلی وجود دارد، درحالی‌که قبلاً می‌توانستند بگویند این قابلیت‌ها موجود نیست. الان میلیون‌ها نفر از شهروندان در سکو‌های داخلی هستند و از آن استفاده می‌کنند.»

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری ایران

وزیر ارتباطات می‌گوید که تلاش کرده تا تمام مسئولین دولتی در این شبکه‌های بومی حضور داشته باشند، اما برخی فعال هستند ولی بعضی‌ها هم کمتر از آن استفاده می‌کنند.

زارع‌پور که شبکه‌های اجتماعی بومی شده را محلی برای ارتباط مستقیم دولت و مردم می‌داند در این باره گفت: « من در شبکه ویراستی خودم می‌نویسم و ادمین ندارم. به فاصله نیم ساعت یا یک ساعت در شبکه‌های داخلی مطلبی میزنم و اگر جذابیت داشته باشد برای خارجی‌ها نقل می‌کنند. همین هفته گذشته وزیر دفاع مطلبی در ویراستی زد؛ رسانه‌های خارجی به نقل از این شبکه اجتماعی داخلی، مطلب ایشان را منتشر کرد.»

در پایان به ارتباط بی‌واسطه دولت و شهروندان در این شبکه‌ها اشاره کرد و گفت: « پیش آمده که مطلبی در این شبکه‌ها مطرح شده است، همکاران چیز دیگری گفتند، اما به‌قدری از سمت مردم در این فضا پیگیری شده است که من افرادی به محل فرستادم و متوجه شدیم.»

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درباره‌ی اظهار نظر وزیر ارتباطات چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *