وزیر کار از افزایش مبلغ یارانه نقدی خبر داد


افزایش مبلغ یارانه نقدی در دستور کار قرار گرفت. اما این افزایش مبلغ آنطور که فکر می‌کنید نخواهد بود. در ادامه نوشتار به تکراتو همراه باشید.

علیرضا عسگریان معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، از افزایش مبلغ یارانه نقدی خبر داد. مدتی است که تب و تاب افزایش یارانه برای سه دهک اول یارانه‌بگیر در کشور داغ شده است.

حال اما امروز از سمت وزارت رفاه خبرهایی آمده که ظاهراً قرار است مبلغ یارانه افزایش پیدا کند. اما این افزایش مبلغ آنطور که فکر می‌کنید نیست. عسگریان عنوان کرد که درصورتی که خانوارهای سه دهک اول مبلغ 200 هزار تومان با اعتبار یارانه خود خرید کنند، مبلغ یارانه‌شان به 520 هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: شرایط افزایش یارانه نقدی تغییر کرد (+جزئیات)

افزایش مبلغ یارانه نقدی برای سه دهک اول جامعه

به گزارش تکراتو و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، آقای عسگریان با بیان اینکه در دولت سیزدهم مقرر شد مبلغ سبد مبنای تعیین شده ثابت باشد و فاصله تورمی را دولت تامین کند، افزود:

سه دهک اول تا سوم جامعه در صورت خرید ۲۰۰ هزار تومان از کالا‌های تعیین شده در سبد، می‌توانند از دریافت مابه التفاوت قیمت این کالا‌ها نسبت به سال ۱۴۰۱ (حدود ۱۲۰ هزار تومان) برخوردار شوند.

او گفت: «مردم باید این مبلغ را صرف خرید از سبد کالایی مشخص شده کنند.»

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت:

در مجموع میزان یارانه دریافتی یارانه‌بگیران سه دهک نخست یعنی حدود ۲۹ میلیون نفر با احتساب ۱۲۰ هزار تومان تشویقی دولت، ۵۲۰ هزار تومان برای هر نفر می‌شود.

او با بیان اینکه در این طرح ۱۱ قلم کالای اساسی شامل شیر کم چرب، پنیر، ماست پگاه، مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی، قند و شکر، برنج ایرانی، حبوبات و گوشت منجمد گوساله جهت عرضه به خانوار‌ها پیش‌بینی شده است، افزود: «این کالاها در ۹۰ هزار فروشگاه سراسر کشور قابل عرضه به هموطنان است.» عسگری گفت:

امیدواریم با توجه به منایع تامین شده، در چند ماه آینده بتوانیم دهک‌های دیگر جامعه را تحت پوشش این طرح قرار دهیم.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص افزایش مبلغ یارانه نقدی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید